BBNet&Çizgi Tagem Java Eğitimleri

Kodla Büyü
Hocam bağlana tıklayınca
(640) 02.03.2011 21:00 Java'ya Başlangıç Oryantasyon
Geçerli bir parola girin.
Oda Parolası:
geliyor

15 dakikadır uğraşıyorum giremedim. Doldumu ki aceba. Ama çok önceden kayıt yaptırmıştık.

Hocam buldum. Adobe connect adin i kurun. Altta çıkan yardıma basın test var sizi yönlendirecek ben bağlandım.

Arkadaşlar siz arkadan dolaşmışsınız sistemi ve kayıt yaptırdığı halde gelmeyenlerin yerine girebilmişiniz. Aslında sistem otomatiktir. Kayıt olduğunuzda kontenjan olmadığı için sizleri o sınıflara kaydetmemiştir sistem. Yarın Hüseyin Beye mesaj atın lütfen. hyigit@cizgi.com.tr

önceden kaydolduğum halde giremiyorum. şifre geçersiz diyor.

SoNMeZ' Alıntı:
önceden kaydolduğum halde giremiyorum. şifre geçersiz diyor.

o verilen eğitime kayıt olmak için gereken parola idi. Oda parolası istemez ama yukarda da yazdım adin yani eklenti kurulu olmalı.

Biraz yoğun bir ders oldu ama başlangıç için neler yapılabileceini gördük. Biraz daha sıkı çalışıp diğer derse öyle girmekte yarar var. Teşekkürler Ali Rıza Hocam. Ağzına sağlık.

Saat 22:05 gibi internet bağlantım kesildi ve tekrar bağlantı kurdum. Ancak, 1. oturum tamamlanmış gözüktüğü için oturuma tekrar katılım sağlayamadım. Sözün özü birkaç arkadaşla birlikte dünkü dersin 2. kısmına katılamamış olduk. İnş. offline ders olarak izleyeceğiz gelecek oturumdan önce.

1. ders benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ben akşam ki eğitime sıfır java bilgisiyle katılmıştım ve dersin sıfırdan anlatılacağını düşünerek (mesela java nedir? 'lebaşlamak gibi ) katıldım. "Katılmakla hata mı ettim" asla. sadece anlama konusunda çok zorlandım ve ders bitiminde başım çatlayacak gibi ağrıyordu. Dersi anladım mı? Sanırım sadece mantığını öğrenme konusunda bir adım attım. Keşke dersler belli bir seviyenin üzerinde olmayıp sıfırdan anlatılsaydı.

Bu derslerin hazırlanmasına vesile olan Niyazi Bey'e ve dersleri anlatan arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Allah razı olsun hepsinden.

Dün ben de koptum dersi kaçırdım. Sonra giremedim. Sonraki derse girdim fakat hoca gelmedi ve ders düştü:) Benim gibi bi kaç arkadaş da beklediler. Aramızda muhabbet ettik biraz) Sonra çıkıp uyumaya gitti herkes:)

Geçen hafta 32 bu hafta 22 kişiydik. Ali hocam emeğinize sağlık geçen hafta dersten sonra başım ağrımıştı ama bu hafta çok faydalı oldu. Gelmek isteyen arkadaşlara yer açılması için gelmeyip kayıt yaptıran arkadaşlar varsa lütfen mail atsınlar ve gruptan ayrılsınlar ki gelmeye istekli arkadaşlar gelebilsin.

ulutas55' Alıntı:
1. ders benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ben akşam ki eğitime sıfır java bilgisiyle katılmıştım ve dersin sıfırdan anlatılacağını düşünerek (mesela java nedir? 'lebaşlamak gibi ) katıldım. "Katılmakla hata mı ettim" asla. sadece anlama konusunda çok zorlandım ve ders bitiminde başım çatlayacak gibi ağrıyordu. Dersi anladım mı? Sanırım sadece mantığını öğrenme konusunda bir adım attım. Keşke dersler belli bir seviyenin üzerinde olmayıp sıfırdan anlatılsaydı.

Bu derslerin hazırlanmasına vesile olan Niyazi Bey'e ve dersleri anlatan arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Allah razı olsun hepsinden.

Malesef size katılmıyorum. Herhangi bir programlama dilini biliyorsanız. Orynatasyon dersinde anlatılanlar zor olmamalı. Gayet temelden alındı çünkü.

Java ve JSP yi de orta seviyede bilmeme rağmen Nesneye yönelik programlama mantığını kavramak için kursa katıldım. ( Özellikle İlk dersteki reverse- engineering ge gerek kalmadan jar dosyasından kodlara ulaşılabildiğini gördükten sonra, halen c# ilk tercihimdir. Yine de projenin durumuna göre dilin seçilmesi gerektiğinden her dili bilmek iyidir.) oryantasyon ve ilk dersi de aldıktan sonra nesneye yönelik bir şey anlatıldığını göremedim. Henüz erken mi onu da bilmiyorum ama zaten kaç hafta kaldı ki. Mailime dönüş yapılırsa duruma göre başka bir arkadaşın katılması için yer açacağım.

Bizim için bulunmaz bir fırsat sundukları için Çizgi-Tagem'e özellikle Niyazi Bey'e çok teşekkürler.

Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum.

Niyazi SARAL' Alıntı:
http://connect.cizgi-tagem.org/l84602680/

1. dersin kayıtları...

Hocam saolun,1i dersi az once inceledim,az olsa OOP programcılık ve java temeli olanlar için cok yararlı bir ders bence.Netbeans hakkında bilmedigim ozellikleride ogrenmiş oldum.

bu kursun diger derslerine de ulaşabilir miyiz acaba?

Geri