Bazı sitelerde ADSL bağlantısı yok hatası

Kodla Büyü

alii06

Site Gezgini
Arkadaşlar okuldaki bir bilgisayar sadece google ile il milli eğitim sayfasına girildiğinde Adsl bağlantısı yok veya modem bağlantısı yok hatası veriyor normal internet giriyor üste satıra arayacağımız kelimeyi yazdığımızdada google da arama yapıyor sayafa açılıyor ama direk google veya il milli eğitim sayfası yazıldığında açılmıyor bununla ilgili bir bilgisi olan var mı?

mustafa431' Alıntı:
tarayıcı geçmişini silin düzelir..
denedim olmadı hocam başka bir çözüm yolu olan varmı
Şu anda modeminize ADSL sinyali ulaşmıyor. Öncelikle kablo bağlantılarınızı gözden geçiriniz. Kablo bağlantılarınızda bir problem yok ise Internet Servis Sağlayıcınızla ile görüşerek ADSL hattınızı kontrol ettiriniz.
bu yazıyo ekranda ama üst çubuğa arayacağı şeyi yazdığımda arama yapıyor normal bir şekilde devam ediyor

bir yerden okumuştum c de bir not defteri dosyası içinde google yazıyorsa google giremez felan yazıyordu. ama hatırlayamıyorum başka bir fikri olan veya bununla ilgili bilgisi olan var mı?

bbur_us' Alıntı:
biz de aynı sorun oldu. ben de nedenini araştırıyorum çok ilginç bir durum???
hocam o bende de oluyordu sonra kendiliğinden düzelince araştırmamışştım. Ama çok ilginçtir ki gerçekten sadece googleı açmaya çalıştığımda adsl bağlantınız yok deniyor

Merhaba;

- İşlemlere başlamadan önce sorun olan bilgisayarın statik ip verildi ise kaldırmayı veya değiştirmeyi deneyiniz.
- Cihaz üzerindeki ip statik ise DNS i telekom DNS ine almayı deneyebilirsiniz.
- Bilgisayarda karşınıza çıkan o sayfa modemden mi dönüyor ona bakın.
- Etc klasörü altındaki host dosyasını kontrol ediniz.

Olmadı ise aşağıdaki adımları uygulayınız. Sonuç getirmezse durumdan haberdar edin belki farklı yollar söyleyebiliriz.
Bilgisyarınızı kapatın fişini çekin.
Modeminizi kapatın fişini çekin

Modeminizi açın. Hiç bir pc ye ip aldırmadan modem arayüzüne girin, cihazda statik ip atanmış olan pc varmı bakın varsa o pc lerden biri mi kontrol edin. Var ise silin. Sonrasında sorunlu olan bilgisayarınızı veya bağlı oldduğu switch i bağlayın. Bağlandıktan sonra kontrol edin. 8

modemi bir çok kez resetledik. makineleri yeniden başlattık. okulda her bilgisayara uğruyor virüs gibi. bazıları kendiliğinden düzeldi. statik ip verilik değil. sayfa modemden dönüyor gibi.
"Şu anda modeminize ADSL sinyali ulaşmıyor. Öncelikle kablo bağlantılarınızı gözden geçiriniz. Kablo bağlantılarınızda bir problem yok ise Internet Servis Sağlayıcınızla ile görüşerek ADSL hattınızı kontrol ettiriniz. " internete bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum ama google girmek istediğimde bu yazıyla karşılaşıyorum. diğer tarayıcılar gooli açıyor sadece explorer-google-meb de sorun var. bunlarda uyarı veriyor. ayrıca explorer başka sayfaları sorunsuz açıyor.

Msconfig e girin orada anlamsız veya tanımadığınız bir exe varmı kontrol edin
Yeni bir tane Kullanıcı oluşturarak test edebilirsiniz
Görev yöneticisine ilgisiz anlamsız tanımadığınız exe veya dll varmı kontrol edin.
Google sayfasını elle yazmayı denediğinizde ne yapıyor.
ÖRN: www.google.com.tr direkt yazma ile.
Birde Link üzerinden google a gitmeye çalıştığınızda da aynı durum geçerli mi
Şu an için aklıma gelenler bunlar idi.

Bu arada; Cevap modemden geliyor gibi derken bu cevap modemin ipsinden mi geliyor. Başka bir ipden mi Local bir sayfa mı çalışıyor. Bunu da yazarsanız belki bir çözüm gelebilir aklımıza

Koyu kısımları özellikle uygulayınız.

Geri