bastir parayı sıra bekleme !!!

Kodla Büyü

nht268

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Parayı bastır, sıra bekleme
Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular hattında araçlarıyla seyahat eden yolcular, yeni uygulama ile 20 TL fiyat farkı ödeyerek ayrı şeritten beklemeden vapura geçebilecek.
Güncelleme:26 Mart 2012 18:11

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'nden (İDO) yapılan açıklamada, özellikle hafta tatili başlangıcı ve sonu ile bayram ve benzeri uzun süreli tatillerde kilometrelerce kuyrukların uzadığı Eskihisar- Topçular feribot iskelelerinde bundan böyle esktra para ödeyenler sıra beklemeyecek.

'Öncelikli geçiş sistemi’ olarak tanıtılan bu sistem bugünden itibaren uygulamaya konulurken, gerekçe olarak da ’Özellikle gideceği yere acil ulaşması gereken ve beklemek istemeyenlere öncelikli biniş ve öncelikli iniş avantajı sağlıyor’ denildi.

Öncelikli sistem Eskihisar-Topçular arasında yapılan araba vapuru seferlerinde özel gişelerde ve ayrı bir şeritten gerçekleştiriliyor.
KAMYON VE OTOBÜSLER YARARLANAMAYCAK

İDO’nun açıklamasına göre bu uygulamadan kamyonet, kamyon ve otobüsler yararlanamıyor. Öncelikli sistemden yararlanmak isteyen otomobiller 50 TL yerine 70 TL, ticari ya da binek minivan 55 TL yerine 75 TL, jip/arazi taşıtı ile en fazla 20 kişilik minibüs 60 TL yerine 80 TL ödüyor. Motosikletlilerin de geçiş yapabildiği bu bölümde, onlar yine eskiden olduğu gibi 12 TL ödemeye devam edecek.

DHA

http://haber.mynet.com/parayi-bastir-sira-bekleme-622417-guncel/

En temel ihtiyaçları özelleştirirsen böyle olur işte... Parası olan yaşar bu ülkede!!!

Parası olmayan yaşamayacak mı bu ülkede? Yaşasın Kapitalizm....

ortaçağ avrupasına doğru hızla ilerliyoruz. zenginle fakir arasındaki fark her yerde belli olacak artık.

işin kapitalizm mapitalizm boyutunu bilmem ama, benzer uygulama daha makul bir fiyatla boğazda ve istanbulun belli bölgelerinde uygulansa hiçte fena olmaz, bilen bilir, o trafikte saatlerce gıdım gıdım ilermenin ne demek olduğunu, zaten araç öyle yada böyle yakıttan yiyordur o parayı, uygulanan bölgenin trafik yoğunluğunu bilmiyorum ama ist için iyi olabilirdi sanki...

üniversiteler sınavsız olunca liselerin devamı şeklinde olacak heyecan kalmayacak.Zaten ünivrsiteler arasındaki farkı da ortadan kaldıracaklar.Bir ton diplomalı üniversiteli.Doğal olarak işyerleri yabancı üniversiteden mezun çok iyi yabancı dili konuşan insanları işe alacaklar.
Aynen şimdi her liseden mezun olanın üniversiteyi kazanamadığı gibi.Ama sevindiğim nokta şu:
özel vakıf üniversitelerin sayısı artıyor ben şahsen çocuğu burada okutur yurtdışında staj yaptırır işi kaptırırım.

benim akrabam vakıf üniversitesinde okudu amerikaya öğrenci değişiminden gitti stajını yaptı belgelerini aldı.Garibim bizim burdakiler de elde kitap uzmanlık sınavına hazırlandılar bizim akraba 500 kişinin içinden sıyrıldı ve bankada uzman yardımcısı oldu ayda 5 bin maaş.

EynelMefer' Alıntı:
işin kapitalizm mapitalizm boyutunu bilmem ama, benzer uygulama daha makul bir fiyatla boğazda ve istanbulun belli bölgelerinde uygulansa hiçte fena olmaz, bilen bilir, o trafikte saatlerce gıdım gıdım ilermenin ne demek olduğunu, zaten araç öyle yada böyle yakıttan yiyordur o parayı, uygulanan bölgenin trafik yoğunluğunu bilmiyorum ama ist için iyi olabilirdi sanki...
hocam siz destekliyorsunuz yani bu durumu
devlet bunu yapacağına bunun ile ilgili çözüm üretse de herkes yararlansa daha iyi olmaz mı. Zaten herşey paralı, köprü paralı, yollar paralı vs...
Valla bu kafayla bize az bile

olayı anlamamış. arkadaşım adamlar yolun birini kapatıp paralı yapacak. parası olan geçecek, artık bekleyenler normalden de fazla bekleyecekcek. ülkede paran varsa yaşarsın yoksa sürünürsün. durun daha, özelleştirmeler aynen böyle devam etsin, az kaldı. artık paran kadar varsın, devlet bitiyor tükeniyor. vatandaşına sahip çıkma gücü kalmayacak bu gidişle. 2b yi çözdüler, çözdüler.o da bitince ne olacak. ya sonra?

Parası olanlara yönelik sosyal politakayla daha önce karşılaşan var mı bilmiyorum?Ancak ben ilk defa böyle bir şey duydum.

Yakında köprülerin iki tarafında da deli dumrullara rastlarsanız şaşırmayın...

boşverin kendinizi yormayın artık ne dersek diyelim seçimlerde değişen birşey olmaz.o kadar şikayet eden var ama sonuç ortada

yani binevi fakir zengin diye ayırmanın süslü yüzü incitmeden, zaten herşeyde öyle hastanelerde de öyle değil mi parası olan özele olmayan devlet hastanesine, devlettede giriş yaptırdın 10 tl kesiliyor ilaç yazdıysa doktor 3 tl de eczane kesiyor al sana tabi çare olabildiyse doktor ilgilendiyse ilgilenmediyse kimin umrunda

COBOL' Alıntı:
Paran varsa, Range rover
Paran yoksa, Game over
kapitalist düzen işte benzinin litresi 10 lira olsun binenle binmeyen; sigararanın paketi 20 lira olsun içenle içmeyen .... belli olsun :+1:

Geri