başlatılamayan bilgisayar

Kodla Büyü

dmla

Aktif Üye
bilgisayarlardan biri bir türlü başlamıyor siyah ekran yatay bir tire başta yanıp sönüp duruyor ama ne kadar zaman geçerse geçsin bir haraketlilik olmuyor.
win7 bootable cd taktım açıldı
xp kurmaya çalıştım bir tuşa basından sonrasında siyah ekran hiçbir hareketlilik olmuyor cevap vermiyor
ürün kurtarma cd takınca da operating system not found diyor
ne önerirsiniz? sorun ne olabilir?
teşekkürler...

Scsi bir disk olabilir bu nedenle kurulum yapacağınız cd nin tüm driverları içeren bir cd olması sorunuzun çözümü olabilir.Bazı cdler scsi diskleri tanımazlar .Bu nedenle kurulum yapamazsınız

öğrenci bilgisayarları için verilen cd denedim hocam başka bir cd yok elimde

harddiske başka bir pcye bağlayıp formatlaın sonra tekrar baştan xp kurmayı deneyin

xp sürücüleri yok netten bulmak yeterli olur mu peki normalde vista bilgisayar

dos ortamınd açabilirsen aç. fdisk yada ne olursa artık disk parçalarını görebiliyormusun. görüyorsan parçaları sil ve birleştir. sonra format at. o da olmassa low level format at.. başka bir disk takınca açılıyormu bilgisayar..

başka kasada hard disk çalıştı
sorun ne olabilir peki ben hard disk diye düşünmüştüm
ramları çıkarttım yeniden taktım.
önerileriniz?

hocam bende de vestel pc lerden biri bu şekil bazen takılı kalıyor. kasayı açıyıorum fişi çıkarıp açma tuşuna basıyorum. daha sonra fişi takıp basıyorum açılıyor. daha öncede klavyeyi ve fareyi söktükten sonra basıyordum açılıyordu. nedenini çözemedim ama.

Geri