Başlangıçtan İleri seviyeye kodlama eğitimi nasıl verilmeli?

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Bulunduğum ilçede seçilmiş Ortaokul 6.sınıf öğrencileri için dyk kursu açılacak bu dönem.Sponsorumuz var çocuklar için aurdino malzemeleri alınacak. Neler alınmalı sizce yada neler aldırmalıyız? Böyle bir kodlama atölyesi yada sınıfı oluşturan oldu mu? Başlangıçtan İleri seviyeye kodlama eğitimi bu yetenekli öğrencilere nasıl verilmeli sizce? Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Hocam bence temel basit şeylerle başlayın , digital çıkış ve giriş , analog nedir okuyarak basit işlemlerle . Tek sensör ile başlayın biraz ilerleyince birden fazla sensörü yada bir birine bağlı ekipmanları kullanmayı öğretin. Mesela bir hareket sensörü ve buzzur aynı anda kullanmak çocuklar o yaşlarda 6.sınıf için aynı anda nasıl ikisi olarak sorusunu soruyor . Bence sonrası sponsorumuz var demiştiniz. Proje belirlesin cocuklar ve onunlar üzerinden gidin . Zaten birbirlerinin projelerine yardım ediyorlar. Benim öğrencilerimden mesela bir lcd dir :D bana gelmeden direk ona gidiyorlar yada başka biri döngüleri kullanıyor ona gidiyorlar.

Robotik malzeme satan sitelerden komple atölye için teklif alabilirsiniz. Baya ayrıntılı olarak malzeme ve fiyat listesi gönderiyorlar.

Öğrencilerin hiç temeli yoksa csunplugged'daki bilgisayarsız etkinlikler ve tospaa.org 'daki bilgisayarsız kodlama oyunu ile başlayabilirsiniz. Döngü koşul vs gibi kavramlara aşina olurlar.
Ardından Scratch'a geçebilir, sonrasında ise Ardunio ile proje geliştirebilirsiniz.

Öğrencilerin hiç temeli yoksa csunplugged'daki bilgisayarsız etkinlikler ve tospaa.org 'daki bilgisayarsız kodlama oyunu ile başlayabilirsiniz. Döngü koşul vs gibi kavramlara aşina olurlar.
Ardından Scratch'a geçebilir, sonrasında ise Ardunio ile proje geliştirebilirsiniz.
güzel taktik

Hepinize teşekkür ederim .Sağolsun Kaymakam Bey bu konuda destek veriyor

Geri