Başkasına ait elektirik faturasını otomatik ödeme talimati

Kodla Büyü

theogus45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kirada oturduğumuz evin elektirik faturasını otomatik ödeme talimatı ile oduyorduk lakin o evden çıktık başka kiracı girdi ve 8 ay içinde 3 faturayı da hem o kiracı hem benim otomatik ödeme talimatı dan kesilmiş.simsi bu benim boşuna ödediğimiz parayı nasıl tahsil edebilirim yasal yollarla ? Teşekkürler.

Hocam benzer bir olayı yasamistim.Fatura siz adiniza miydi? Dekontlari alın tedaş müdürlüğüne gidin dilekçe yazıp durumu tespit ettirin. (Kiracının ödedikleri faturalarida isteyebilirler onuda goturseniz iyi olur) Fazla tahsili adiniza yatirirlar.

ben de su faturasını ödemistim. farkedene kadar 3 4 ay eski su faturamız ödenmiş, kendi faturamız ödenmemiş, ben otomatik ödeme talimatından iptal etmiştim, sonra yeni evinkini veriyorum derken eski abone numarasını yazmışım yine. Geri alamadık, alalım diyede bişey yapmadık gerçi

Merhaba, otomatik verilen talimatlarda aynı faturanın ödenmesi mümkün olmayabilir.Yani eğer faturalar sizden kesildiyse kirada oturan kişiden kesilmemiş olabilir.Şayet böyle bir durum varsa ilinizin sisteminden kaynaklı bir sorun olduğundan fazla ödemeleri dilekçe ile alabilmeniz mümkün görünüyor.Fakat ilk söylediğim gibiyse kiracınızdan rica ederek ödediğiniz faturaları ondan tahsil edebilirsiniz.

Unis' Alıntı:
Hocam benzer bir olayı yasamistim.Fatura siz adiniza miydi? Dekontlari alın tedaş müdürlüğüne gidin dilekçe yazıp durumu tespit ettirin. (Kiracının ödedikleri faturalarida isteyebilirler onuda goturseniz iyi olur) Fazla tahsili adiniza yatirirlar.

bencede yatirirlar biraz ugrastirirlar ama olsun paranizi geri alirsiniz... :+1:

Geri