.:: bASINDA BİZ::.

Kodla Büyü
commodore :' Alıntı:
Sayın ...,

Bilgi teknolojilerinin yaşamımızdaki yoğunluğu, öğrenciler arasında bir seviye farklılığına neden olabilmektedir. Seçmeli dersler öğrencilerin kendilerini eksik gördükleri yada daha da geliştirmek istedikleri alanlarda ders almalarını sağlayan bir uygulamadır.

Başkanlığımızca 20.07.2010 tarih ve 75 sayılı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi’ne ilk defa 1-3. sınıflarda haftada 5’er ders saati, 4. ve 5. sınıflarda ise 4’er ders saati “serbest etkinlikler” saati eklenmiştir. Bu etkinlikler içinde öğrencilere bilişim teknolojileri ile ilgili bilgi ve beceriler de kazandırılabilecektir. Bu amaçla İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinin açıklamalar kısmında bu saatlerdeki çalışmalarda, bilişim teknolojileri dersinin öğretim programlarından da yararlanılabileceği ifade edilmiştir.

Eğitimle ilgili konulara gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz.

--
İlhami DEMİRCİ
Şube Müdürü

TTKB, Eğitim Öğretim ve Program Dairesi.
İlköğretim Şubesi

ya tamamda sarıyer gazetesini yada gönüllü muhabir sistemine kimler girer ki daha büyük yani halka daha çok ulaşan bir gazete veya haber kanalı olmalı bu şekilde çok küçük çapta kalan bir ses olur diye düşünüyorum :(

bote67' Alıntı:
commodore :' Alıntı:
Sayın ...,

Bilgi teknolojilerinin yaşamımızdaki yoğunluğu, öğrenciler arasında bir seviye farklılığına neden olabilmektedir. Seçmeli dersler öğrencilerin kendilerini eksik gördükleri yada daha da geliştirmek istedikleri alanlarda ders almalarını sağlayan bir uygulamadır.

Başkanlığımızca 20.07.2010 tarih ve 75 sayılı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi’ne ilk defa 1-3. sınıflarda haftada 5’er ders saati, 4. ve 5. sınıflarda ise 4’er ders saati “serbest etkinlikler” saati eklenmiştir. Bu etkinlikler içinde öğrencilere bilişim teknolojileri ile ilgili bilgi ve beceriler de kazandırılabilecektir. Bu amaçla İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinin açıklamalar kısmında bu saatlerdeki çalışmalarda, bilişim teknolojileri dersinin öğretim programlarından da yararlanılabileceği ifade edilmiştir.

Eğitimle ilgili konulara gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz.

--
İlhami DEMİRCİ
Şube Müdürü

TTKB, Eğitim Öğretim ve Program Dairesi.
İlköğretim Şubesi
Bu açıklamay göre 4 ve 5. sınıflarda Bilişim Tekn. Dersi eklenebilir değil mi? Okul müdürüne açıklama yapabiliriz.

bu yazı neye istinaden gelmiş? kime gelmiş ? bu derslere hangi öğretmenler gircek o belli olmuş mu ?

gencbora' Alıntı:
bu yazı neye istinaden gelmiş? kime gelmiş ? bu derslere hangi öğretmenler gircek o belli olmuş mu ?
Lütfen artık bari bu bölümde soru sormayın, öneri yapmayın , dert yanmayın vb... Elde etmiş olduğunuz sonuç ve bilgileri paylaşın. Yani bilgi istemeyin bilgi sunun.
gencbora' Alıntı:
bu derslere hangi öğretmenler gircek o belli olmuş mu ?
Yani bu sorunun yanıtını öğrenmek için çalışıp, ulaştığın bilgiler varsa paylaşırsan daha faydalı bir iş yapmış olursunuz. Teşekkürler :idea:

Buarada yorum köşesi var lütfen üye olup yorumlarımızı ekleyelim belki ana sayfalarında haber yaparlar.

Arkadaşlar bir gazete benden adminlerden birinin telefon numarasını istiyor iletişime geçmek için. yöneticilerden şu an aktif olan bir hocamız bana telefon numarasını verirse ileteyim.

Geri