Başarılı/saygılı ogrencilerin davranışlarını pekiştirme

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar malum egitim sistemimiz artık çok etkisiz. Ogrenciler ne yapsa yanına kar kalıyor. Yaptıgı olumsuz davranışın karşısında etkili bir yaptırım yok. Ne yapsa geciyor, okulu bitiriyor. Hal böyle olunca başarılı saygılı ogrenciler de bozulabiliyor. Çok uzattım aslında kısaca sunu söyleyecektim, mümkün olduğunca olumsuz davranışları görmezden gelsek, olumlu davranış gösteren ogrencileri ödüllendirin, onların bu davranışlarını pekiştirmek diye düşündüm bugün biraz. Çalıştığım okulda çok düzgün temiz cocuklar var. Ben de söyle birşeyi yapmay karar verdim. Bt sınıfının girişine pano asicam. Haftalık da olabilir, 15 te bir ya da aylık hiç üsenmeyip btdersinde basarı ve ornek davranış gösteren ogrenciler diye sınıf sınıf resimlerini asicam. Belki web sitesinde de yayınlarım.

Donem sonunda ogrencilere verdigimiz basarı belgeleri var bir de.

Sizlerin bu konuda öneri ya da fikri olan varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Ne not ne de davranış notu var zaten.

30 gün çok hocam öğrencilerkendilerşne sıranın gelmesini beklemiyor haftanın öğrencisi seçilmesi daha mantıkl

Geri