Bankalar para saymaya bile ücret alıyor

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bankalar para saymaya bile ücret alıyor

Adana'da bir banka şubesi, senet ödemesi yapan esnaftan, bozuk paralarını sayma bedeli olarak 10 lira aldı. Şaşkına dönen 20 yıllık esnaf 43 yaşındaki Fuat Turgut, "İlk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum. Olayı anlattığım arkadaşlarım kahkahayı basıyor. İnanılmaz bir durum." dedi.

Esnafı şaşkınlığa arkadaşlarını ise kahkahaya boğan ilginç olay Kurtuluş Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Halkbank Şubesi'nde yaşandı. Zeytin ticareti ile uğraşan Fuat Turgut, 5 bin lira tutarındaki senedin ödemesi için bankaya gitti. Üzerinde 4 bin 700 lira banknot 300 lira da bozuk para olan Turgut 45 dakikalık beklemenin ardından banka görevlisine paraları verdi. Görevli, banknotları para sayma makinesinde, bozuk paraları ise eliyle saydı. Ardından ise Turgut'a 'para bozma ve tümleme' bedeli adı altında 10 lira 55 kuruş değerinde dekont uzattı. Fuat Turgut, olayı şöyle anlattı: "Ödemeyi 4 bin 700 lira kağıt, 300 lira demir madeni (1 liralık ve 50 kuruşluk) olarak yaptım. 300 liralık madeni parayı saymak için benden 10 lira ücret aldılar. Sebebini sorduğumda 'Bu parayı saymak için mesai harcıyoruz. Bu yüzden bunun parasını sizden alıyoruz' dediler. Ben de '45 dakikadır senedi ödemek için bekliyorum benim de mesaim gidiyor' dedim. 'Olsun siz işlem yaptırmaya gelmişsiniz bu yüzden biz sizden bu parayı alıyoruz.' dediler. 'Peki dedim koskoca bankanın bozuk para sayma makinesi yok mu? Yokmuş. Bu şekilde benden 10 lira komisyon aldılar. Ben de bir araştırma yaptım. Bankaların komisyon ücretlerinde serbest olduklarını, her hangi bir kısıntının olmadığını öğrendim."

Kaynak:sikayetvar

Ekli dosyalar

• para.jpg
    para.jpg
    51.2 KB · Görüntüleme: 1,388
devlet bu işe dur demedikten sonra olacağı bu daha neler neler alırlar yazık günah devir zorb devri olmuş

Öyle demeyin bankalarımız iyidir bizi çok düşünürler, benim kırmızı banka da benim adıma vadeli birikim hesabı açmış her ay kredi kartımdan 50 tl keseceklermiş 2017 de faiziyle çekebilecekmişim. canlarım benim bakmışlar ki ben biriktiremiyorum yerime biriktireceklermiş. gidip iptal ettim ama ekstresini incelemeyen kişilerin haberi olmuyo bu kesintiden, hiç bir bilgilendirme olmadı.

:D Bu bankaların işi ne acaba :) Para saymayacak da başka ne yapacak...

Adamlara kredi kartı ücreti ödememek için inat ederseniz böyle alırlar işte

cep telefonu olmayan, hiç kredi kartı kullanmayan maaşını yattığı gün hesabından çeken bir tanıdığım var. hiç bir bankaya eyvallahı yok. parası varsa alıyor. herkes onun huyunu bildiğinden ev telefonunu arıyor. özeniyorum bazen.

xtasy' Alıntı:
cep telefonu olmayan, hiç kredi kartı kullanmayan maaşını yattığı gün hesabından çeken bir tanıdığım var. hiç bir bankaya eyvallahı yok. parası varsa alıyor. herkes onun huyunu bildiğinden ev telefonunu arıyor. özeniyorum bazen.
Bankamatikten nakit çekme limiti 1000 TL diye biliyorum. Bu sefer iki farklı günde gidip çekmesi gerekecek.

Adana adliyesi ünlüydü artk adana bankalarıda ünlü olur böylece :) reklamın iyisi kötüsü olmazmış :D

hasari' Alıntı:
xtasy' Alıntı:
Bankamatikten nakit çekme limiti 1000 TL diye biliyorum. Bu sefer iki farklı günde gidip çekmesi gerekecek.

aynen öyle hocam bugün 1000 çekti :)

INGBANK ; Otomatik ödemelerini kapatan bir kullanıcıdan ; öncesinde ücretsiz olan EFT işlemleri için 1 TL almaya başladı.

Geri