Banka konut kredimi yapılandırmıyor ne yapabilirim??

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eylül ayında Halkbank tan 0,95 faiz oranıyla konut kredisi çektim. Kasım ayı itibariyle bu bankanın faiz oranı 0,89 a düştü. Bende yapılandırma talebinde bulundum ama reddedildi. Gerekçeden bimere cimere sikayette bulundum ama henüz bir cevap gelmedi. Galiba tüketici mahkemelerine başvurmak gerekiyormuş. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ya da etrafında böyle bir duruma şahit olan var mı acaba? Şu an için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Son yapılan indirimlerden önceki gibi önceden kredi alanlar yararlanamıyor diye biliyorum. Eğer olumlu sonuçlanırsa buraya yazarsanız sevinirim. Bu durumda olan arkadaşlarım var.
Başka bankalardan kredi aldılar ve sizin gibi başvuruda bulundular. Fakat banka yukarıda söylediğim nedeni öne sürerek reddetti.

bu faizler piyasa şartlarına göre değil istek üzerine düştüğü için yapılandırma olmuyor diye
biliyorum bende

Arkadaşların dediği gibi yeni bir olay başladı. Kredi faizleri düşüyor ama yapılandırmayı kapsamıyor bu düşüş. Yada bankaların söylediği bu şekilde

hocam bankalar zor durumda;Devlet bankaları Zararına kredi dağıtıyor...Bu durumda sürdürülemez bi hal almak üzere;yakında 0,95 oranlar falan da hayal olacak..bence canınızı sıkmayın...gayet iyi bir orandan almışsınız.

Geri