Bana gelen bir e-postayı sizlerle paylaşmak istedim.

Kodla Büyü

tmancar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Belki bu konu da çok yorum yapıldı veya çok başlık açıldı ama bana gelen e-postanın olaya bakış açısı biraz daha farklı.
Bu sebeple bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim. E-Posta şöyle:

--------------------------------------------------------------------------------------------
hrant öldürüldüğünde yayın akışını kesen ancak 13 şehidimizden sonra

DANSöz oynatan kanallara (ATV - İbrahim Tatlıses), hrant öldürüldüğünde

'hepimiz hrantız hepimiz ermeniyiz'' diyerek sokağa cıkıp 13 şehidimizde

evde oturan umursamayan insanları ve hranta 13 şehitten daha fazla üzülen

bütün HAİNLERİ kınıyoruz.

BİZ ŞEHİT OĞLUYUZ.. VATAN SAĞOLSUN (Bu yazıyı herkese gönderirmisiniz)
---------------------------------------------------------------------------------------------

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

13 ve daha binlerce şehidimizin öldürülmesi ne kadar üzücüyse ermeni de olsa bir insanın öldürülmesi de o kadar kötü. hepimiz insanız arkadaşlar. bana da gelen bu maili amacından sapmış bir mail olarak yorumladım ve bizleri ayrımcılık yoluna götürdüğü için kınadım. bu akış açısıyla bazı şeylerin değişmesi çok zor. atatürk milliyetçiliği bu değildir.

zgnet' Alıntı:
13 ve daha binlerce şehidimizin öldürülmesi ne kadar üzücüyse ermeni de olsa bir insanın öldürülmesi de o kadar kötü. hepimiz insanız arkadaşlar. bana da gelen bu maili amacından sapmış bir mail olarak yorumladım ve bizleri ayrımcılık yoluna götürdüğü için kınadım. bu akış açısıyla bazı şeylerin değişmesi çok zor. atatürk milliyetçiliği bu değildir.

yanlış yorum yapan sizsiniz bence...burada kimse oh iyi oldu hırant öldü o zaten ermeniydi gibi yaklaşımda bulunmuyor ki...

15 şehit ,onlar bizim evlatlarımız, hırant gibi biri için yapılanlar onlar için de yapılabilirdi demeye çalışıyoruz...

HEPİMİZ MEHMETİZ!!! ama asla HEPİMİZ ERMENİ DEĞİLİZ!!! bu konular çok hassas konular, ütfen bu konularda daha dikkatli açıklamalar yapalım...

frt44' Alıntı:
zgnet' Alıntı:

yanlış yorum yapan sizsiniz bence...burada kimse oh iyi oldu hırant öldü o zaten ermeniydi gibi yaklaşımda bulunmuyor ki...

15 şehit ,onlar bizim evlatlarımız, hırant gibi biri için yapılanlar onlar için de yapılabilirdi demeye çalışıyoruz...

HEPİMİZ MEHMETİZ!!! ama asla HEPİMİZ ERMENİ DEĞİLİZ!!! bu konular çok hassas konular, ütfen bu konularda daha dikkatli açıklamalar yapalım...

Çok teşekkürler hocam, güzel yorum yapmışsın.
Ayrımcılık havası estiren yok burada.
Hrant için duyulan üzüntüyü niçin Vatanı uğruna, yani senin, benim, hepimizin, ülke sınırlarımızın bekası adına canını veren kardeşlerimiz için gösteremedik. Anlatmak istenilen bu. Müslüman kasten cana kıymaz, haksız yere öldürülene de sevinmez.

Sn. zgnet, hala kınıyorsan bu yazıyı, tekrar okumanı tavsiye ediyorum.
Yok eğer yanlış anladın ve böyle bir yorum yaptıysan o zaman lütfen bir yorum daha yaz.

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

ayrımcılık yapıldığını söyleyen zgnet arkadaşım. Yorumu senin yanlış yaptığına bende katılıyorum.
biz hranta üzülünmesin demiyoruz. 1 kişiye onca üzülünürken 13 şehidimize de biraz tepki gösterilsin istiyoruz.
ben dayanamıyorum o haberleri izlemeye ve okumaya. anında gözlerim doluyor. İçim sızlıyor.
kendimi o şehitlerin ailelerinin yerlerine koyuyorum. yaşadıkları acıları anlamaya çalışıyorum. benimde kardeşlerimde eşimde askere gidecek, Allah göstermesin onların böyle bir haberi gelirse bilemiyorum nasıl dayanırım
şehit ailesi olarak en yakından tanıdığım bir komşumuz olan teyzemizdi. haftasonları dışarı çıkamazdı. Askerler çarşı iznine çıktığında görüyordu çünkü.
o nedenle lütfen 13 şehidimize de saygı gösterelim. istiyoruz.
Tüm insanların ölümüne üzülelim tepki gösterelim. Ama lütfen Vatanımızın bağımsızlığı için şehit düşünlere daha da büyük bir tepki gösterelim.

arkadaşlar bölyle sanal bir platformda elbetteki fikilerin yanlış anlaşılma olasılığı yüksek. ancak ben şehitlerimize içimde bir sızı yok diye bir yorumda asla bulunmadım. lütfen okurken ve yazarken daha dikkatli olun. böyle bir şey nasıl düşünülebilir!!! tmancar arkadaşım tanımadığın düşüncelerini bilmediğin bir insan hakkında nasıl böyle acımasız yorumlar yapabilirsiniz?? böyle bir ifadeye beni nasıl maruz bırakırsınız?? şu an gerçekten böle bir ithamla karşılaştığım için son derece üzgün ve şaşkınım. böyle bir şeyi nerden ve nasıl hakla söylersiniz?? demekki ben düşüncelerimi yanlış ifade etmişim. yorumlaınızdan bunu anladım. nim yazının dilinden anladığım ortamı yatıştırıcı ifadeler değildi. bundan şehitllerimize üzülmemek gibi bir ifadeyi nasıl çıkarıtıyorsunuz??? şu an gerçekten çok ama çok üzgünüm. lütfen yazdıklarınıza dkkat edin!!

zgnet' Alıntı:
arkadaşlar bölyle sanal bir platformda elbetteki fikilerin yanlış anlaşılma olasılığı yüksek. ancak ben şehitlerimize içimde bir sızı yok diye bir yorumda asla bulunmadım. lütfen okurken ve yazarken daha dikkatli olun. böyle bir şey nasıl düşünülebilir!!! tmancar arkadaşım tanımadığın düşüncelerini bilmediğin bir insan hakkında nasıl böyle acımasız yorumlar yapabilirsiniz?? böyle bir ifadeye beni nasıl maruz bırakırsınız?? şu an gerçekten böle bir ithamla karşılaştığım için son derece üzgün ve şaşkınım. böyle bir şeyi nerden ve nasıl hakla söylersiniz?? demekki ben düşüncelerimi yanlış ifade etmişim. yorumlaınızdan bunu anladım. nim yazının dilinden anladığım ortamı yatıştırıcı ifadeler değildi. bundan şehitllerimize üzülmemek gibi bir ifadeyi nasıl çıkarıtıyorsunuz??? şu an gerçekten çok ama çok üzgünüm. lütfen yazdıklarınıza dkkat edin!!

İşte güzel kardeşim nasıl ki siz benim yazdıklarımdan çok üzüntü duydunuz, sadece ben değil cevap yazan diğer arkadaşlarda sizin yazdıklarınızdan aynı anlamı çıkarmış ve aynı üzüntüyü duymuşlar.
Anlaşılan konuyu yanlış anlamışsınız. Ortamı birden alevlendiren sizin ilk mesajınız oldu. O zaman madem ki yanlış anladınız bir yorum daha alalım sizden veya yazdığınızı düzeltin de diğer okuyan arkadaşlar da konuyu alevlendirmeye devam etmesin.
Bende ortamın gerilmesini istemem. Sadece "duyarsızlığı" dile getiren o e-postayı paylaşmak istedim. Böyle bir tartışma çıkacağı asla aklımın ucundun geçmezdi.

burda asıl yorum yapması gereken sizsiniz. bir başkasına böyle bir suçlamada bulunduğunuz için sanırım farklı bir mesaj atmanız gerekiyordu. zaten bu konu hakkında size özel olarak yazmam gerekeni yazdım ve cevabınızı bekliyorum. burda bu konuyu daha fazla uzatacak değilim. ben yazının dilinin hoş olmadığını söylüyorum. ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyacı var. bunun için değilmi hergün bir şehit haberi alıyoruz. askerimiz de bunun için canını feda etmek uğruna uğraşmıyor mu? ortamın gerilmesini istemiyorsanız yapıcı olmaya çalışın. ben de böyle bir tartışmanın!! içine gireceğimi asla düşünemezdim. bu ne demek??? bir insanın milliyetçiliğini nasıl sorgularsınız?? lütfen bu konu daha fazla uzamasın. unutmayın kimse burda birbirini tanımıyor. ben sizin şahsınıza yorum yapmadığım gibi sizden de öyle beklerdim. asıl sizi, beni sehitlerimize üzülmemek gbi kendi adıma çok kırıcı ve ağır, ve kendimle alakasız bir durumla suçladığınız için kınıyorum. ve daha fazla da söyleyecek söz bulamıyorum. forumdaki diğer arkadaşlar, konunun bu denli farklı bi alana kayması ve yanlış anlaşılmalar için üzgünüm

Geri