Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bakıcı için ne yapıyorsunuz?

Konu, 'Her Telden' kısmında gazierdem tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. gazierdem

gazierdem Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar eve kamera sistemi döşemek istiyorum..
    tavsiyeniz nedir...
    yada siz nasıl hallettiniz bu problemi..
    şimdiden teşekkürler..

2. marbled

marbled Aktif Üye

Hocam açıkcası eve kamera sistemi döşetmeyi düşüneceğim bir bakıcıyla karşılaşmadım hiç. Bunu düşünüyorsanız o kişi sizde hiç güven oluşturmamıştır. Bir bakıma insanlara güvenmek zorundayız. Ancak insan kendini biraz belli ediyor. Yine de bakıcınızı tavsiye üzerine seçin, siz tanımıyorsanız bile tanıyan birilerine sorun. Ben şu anki bakıcımdan çok memnunum, ben kendisini tanımıyordum ancak çok iyi tanıdıgım birinin tavsiyesi üzerine tanıştım. Kendisi daha önce bir öğretmenin ve bir doktorun çocugunu bakmış. Büyüttüğü çocuklardan birinin daha sonra kardesini de büyütmüş. Komsuları da cok iyi bir kişi olduğunu söylediler. Tabiki insanlar nadiren de olsa göründüğünden farklı olabiliyor çok dikkatli olmak lazım, ancak hep olumsuz düşünmeyin çok iyi insanlar da var. Çocugumu ilk defa bakıcıya bırakacagım zaman hep olumsuz düşünüp kötü insanlarla karşılaşırmıyım acaba derdim ama gördüm ki çok iyi insanlar var. İnsallah siz de iyi biriyle karşılaşır ve cocugunuzu gözünüz arkada kalmadan bırakırsınız.

3. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam ben dx.com dan ses kaydedici aldım..24 saat kayıtta,benimde içim rahat oluyor bu şekilde..
    IP camera koyan arkadaşlarımda var,cep telefonundan anlık izleyebiliyorsunuz.

4. **melike**

**melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

formatörlük belirsizliği yüzünden hala ayarlayamadım bakıcı :(
    sopamı alıp MEB'e gidip "oğlum bak git" diyesim var artık ! :verymad:

5. dorian

dorian Seçkin Üye Seçkin Üye

Komşum, arkadaşım 11 aylık haylaz bağıran çağıran oğlunu bakıcıya verdi, 2. gün sesleri kesildi. Merak ettim hayırdır dedim, :shock: doğduğundan beri emzik emmeyen çocuk emziği ağzından düşürmüyormuş. Bakıcı tıkamış ağzına emziği emermisin emmezmisin, seside kesilmiş keratanın. :scared: Corkcork emip duruyo :puhaha:

6. **melike**

**melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

çok üzüldüm ya:( ben olsam değiştirirdim o bakıcıyı..bu saate kadar emzik almayan çocuk bu saatten sonra ne yapsın emziği, çok gereksiz bence.. :-1:

7. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

eczanelerde uyku ilaçları yok satıyormuş ve en çok bakıcılar kullanıyormuş...

8. gazierdem

hocam bu kamere sistemi içinne gerekiyor acaba..
    evde internet var, ıp cam ile okuldaki internetten bağlanabilirmiyim.?
    herkese teşekürler

9. seferzafer

seferzafer Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim hanım bakıyor. ayrıldı işten büyütüyor yavruyu şimdilik. olması gereken (ortalama 2 yıl) bu bence. sonrasıda ya tanıdık, akraba bir bakıcı yada kayınvalide veya anne.

10. ezilenboteci

ezilenboteci Seçkin Üye Seçkin Üye

Sağolsun Anam bakıyor cok sanslıyız
    hanımında dersi az okul yakın gidip geliyoz eziyetlikoluyo ama buna cok sukur

11. engin724

engin724 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bu kamere sistemi içinne gerekiyor acaba..
    evde internet var, ıp cam ile okuldaki internetten bağlanabilirmiyim.?
    herkese teşekürler[/quote]

hocam biz 3 kamera aldık, gece görüş ve ses kayıt özelliği var.500 GB lik kayıt cihazı,kablosu,montajı dahil geçen sene 950 TL ye maloldu.
    internetten izleyebilmek için de eve statik ıp aldık.kullanıcı adı ve şifreyle işyerinden girip online izliyoruz.
    ben de çok düşünüyordum bu konuyu kamerayı aldım rahat ettim.kamera sistemini kurduktan sonra bakıcı ayarladık.kendisine de söyledik kamera olduğunu sorun olmayacağını söyledi ve başladı.şunu da söyleyeyim 1-2 ay boyunca sürekli izledim sonra güven oluşunca daha bakmıyorum.kamerayı açmadığım günler bile oluyor. :D Ama o güven oluşana kadar kamera iyi oldu.

12. zeta

zeta Site Gezgini

kızıma 1 yıl bakıcı baktı aklım evde kalıyordu ben de kreşe verdim. kamera sistemleri var ve istedğin zaman gidip istediğin saati izleyebiliyorsun. kayıtları 1 yıl tutuyorlar. ayrıca elişleri yapıyor ve arkadaşlarını da çok seviyor. yazın gitmedi, çok özlemiş arkadaşlarını.

13. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

benim de sağolsun annem bakıyor bebeğe. Ama zor iş gerçekten. Bizim hanım süt izni kullanıyorda biraz rahatız yine

14. gazierdem

hocam biz 3 kamera aldık, gece görüş ve ses kayıt özelliği var.500 GB lik kayıt cihazı,kablosu,montajı dahil geçen sene 950 TL ye maloldu.
    internetten izleyebilmek için de eve statik ıp aldık.kullanıcı adı ve şifreyle işyerinden girip online izliyoruz.
    ben de çok düşünüyordum bu konuyu kamerayı aldım rahat ettim.kamera sistemini kurduktan sonra bakıcı ayarladık.kendisine de söyledik kamera olduğunu sorun olmayacağını söyledi ve başladı.şunu da söyleyeyim 1-2 ay boyunca sürekli izledim sonra güven oluşunca daha bakmıyorum.kamerayı açmadığım günler bile oluyor. :D Ama o güven oluşana kadar kamera iyi oldu.[/quote]
    TEŞEKKÜRLER HOCAM..
    şunu merak ediyorum, piyasada satılan ıp cameraları ( 250-450 tl ) sadece camerasımı yoksa kendine ait harddiskki felan varmı,
    yoksa kayıt yeri olarak bilgisyarımı kullanacak..

15. engin724

engin724 Seçkin Üye Seçkin Üye

3 adet güvenlik kamerası ve 500 GB harddiskli kayıt cihazı, kurulum dahil 950 TL'ye maloldu.
    Hem kayıt yapıyor hem de ister internetten ister cihaza bağladığımız TV'den anlık veya geriye dönük izleyebiliyoruz.

16. boteningulu_44

boteningulu_44 Seçkin Üye Seçkin Üye

aman hocam yüregimize inecek

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal