Bakanlıktaki teknoloji rehberlerine sesleniyorum..

Kodla Büyü

coolbilgisayarci

Aktif Üye
Arkadaşlar sizler insanlara kolaylık sağlamak için o birimde görev yapmıyormusunuz? Nedir Allah aşkına yok e okuldaki resim boyutu en az 50 KB olacak sonra çark edince hadi size 20 KB olsun.. Bakıyorum forum sitesine birsürü insan zaman harcıyor "ki" bunlar bilişimin içindeki insanlar ya konuya hakim olmayan bir sürü idareci ne yapacak? İlla çözünürlük çok düşük olmasın diyorsan koy alt sınır 10 KB yormayın insanları.. Sen bakanlıksın önce kendin test etmeli pratikse insanlara dikte etmelisin

yaw arkadaş bırak...
bizde teknik mdr.yrd. var. sözde teknik öğrt. koordinatörlük belgelerini illa elle doldurun diyor. mantığını da anlatamıyor.
ver diyorum ben bt ciyim diyorum. şablonu hazır ilgili bilgiler senin orjinal belgene cuk diye oturacak diyorum örneği gösteriyorum
yooookkkk illa elle... yarın müfettiş gelirse ne derim.. normalde gelip haftalık alıp işletmede elle doldurman gerek diyor da başka bişi demiyor...
belki yanımda yazıcıyla dolasıyorum belki gittiğim iş yerinde yazıcıyı kullanıyorum diyorum.
yoooookkkk olmaz. elle yazılmalı.
yüzyüze baktığın insan kolaylaştırmıyorsa başkası niye yapsın

Ey yetkili....
Çekersin bir fotoğraf.
Boyutlarını ayarlasın. Ne kadar küçülüyor, görürsün. Kaliteli olmasını istiyorsan sınır olarak biraz daha düşük boyut belirlersin.
Yukarıdakileri dahi yapamıyorsan bırak bu işleri.
Anlamıyorum bu kararları kim alıyor. Bilgisayardan hiç anlamayan birisi mi?
Yaptıkları şey işleri zorlaştırmaktan başka bir şey değil.

sayın hocalarım işinize yarar mı bilmiyorum ama şunu söylemek istiyorum
fotoğrafın boyutunu pixel olarak küçültmek, fotoğrafı KB olarak istediğiniz boyuta getirmeyebilir
fotoyu kalite olarakta küçültmeniz gerekli
PS de fotoyu kaydederken web sayfaları için kaydet bölümünde Kalite bölümündeki değeri küçültün fotoğraf istediğiniz boyuta geldiğinde bırakın.
saygılarımla

Geri