Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

crescent' Alıntı:
Eğer yazı çıkarsa lütfen arakdaşlar ama lütfen görevlendirmeleri kabul etmeyelim bu haksızlığa eywallah etmeyelim
bt rehberliği çıkmadan önce formatörlüğü seçmeyen ben, bt rehberliğini kabul etmiştim ama şimdi olası yazı ile birlikte formatörlükten daha berbat bir görevlendirmeyle karşılaşmak istemiyorum.
:alkis: :alkis:

crescent' Alıntı:
Eğer yazı çıkarsa lütfen arakdaşlar ama lütfen görevlendirmeleri kabul etmeyelim bu haksızlığa eywallah etmeyelim
bt rehberliği çıkmadan önce formatörlüğü seçmeyen ben, bt rehberliğini kabul etmiştim ama şimdi olası yazı ile birlikte formatörlükten daha berbat bir görevlendirmeyle karşılaşmak istemiyorum.

öyle diyorsun hocam da millet başka başlıkta ek ders hesapları yapıyor.

akyildiz41' Alıntı:
crescent' Alıntı:
:alkis: :alkis:
Kesinlikle zaten söylediklerini yaparlarsa kabuledilebilirliği yok. Allah benim ve zümremin ahını bunlardan yani sebebimiz olanlardan öyle bi çıkarsın ki neye uğradıklarını şaşırsınlar bugün yada yarın biz bilelim yada bilmeyelim hç farketmez.

BTR yönetmeliğinin altında imzası olan isimlerden Oğuz Temizhan'ın konusma yaptığı bir toplantıya katılmıştım gectiğimiz haziran ayında. O zaman bir arkadaş Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ne olcak dediğinde, bt rehberliği gibi birşeyden bahsetmişti ve ders saatinizi 30'a tamamlayacak şekildeçalışacaksınız demişti. Tabiki yazıya dökmemişler ama konusma resmi olmadığından 30 saat ibaresini kullanmıştı. Okan Üniversitesindeki konuşmaya katılan diğer arkadaşlar varsa onlar da hatırlar.

ne açıklayıcı yazıymış ne imzaymış, efsane gibi günlerdir duruyor açıklanmıyor imzalanmıyor bi türlü :-1:

Aslında bu yazıyı açıklayacak olanlara da bir açıklayıcı gerekiyor sanırım ki bu kadar uzuyor.

arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım 30 saat ibaresi hiç bir şekilde olmayacak.yönetmeliği hazırlayan lar dahi bunu belirtirken hayal görmeyelim.eğitim öğretim saatleri arasında yapılacak.çünkü fatih projesi seminerinde necdet bey bunu söyledi.zaten bu forumun sayfaların dada bir arkadaş paylaşmıştı gelen maili oradada maik olarak necdet bey açıklama yapmış.yani bt rehberliği dağ fare doğurmuştur bana göre.tek artısı 8-5 kavramı yok ama zaten lislerde 8-4 gibi bir eğitim yapılıyor.bizim okulda mesela dersler 8 de başlıyor 4 de bitiyor.ileride ortaokullardada bu şekilde olur seçmeli dersler nedeniyle.bir artısı da eğitim öğretim saatleri dediği için yok kartatilinde okula gidecekmiyiz tarzı sorular olmayacak.15 tatil ve yaz tatilimiz olacak.onun dışında mesai anlamında çok fark yok

30 saat dışında yazı gelirse istifa ederim arkadaş... Her ne kader paraya çok ihtiyacım olsada...

trueandfalse' Alıntı:
arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım 30 saat ibaresi hiç bir şekilde olmayacak.yönetmeliği hazırlayan lar dahi bunu belirtirken hayal görmeyelim.eğitim öğretim saatleri arasında yapılacak.çünkü fatih projesi seminerinde necdet bey bunu söyledi.zaten bu forumun sayfaların dada bir arkadaş paylaşmıştı gelen maili oradada maik olarak necdet bey açıklama yapmış.yani bt rehberliği dağ fare doğurmuştur bana göre.tek artısı 8-5 kavramı yok ama zaten lislerde 8-4 gibi bir eğitim yapılıyor.bizim okulda mesela dersler 8 de başlıyor 4 de bitiyor.ileride ortaokullardada bu şekilde olur seçmeli dersler nedeniyle.bir artısı da eğitim öğretim saatleri dediği için yok kartatilinde okula gidecekmiyiz tarzı sorular olmayacak.15 tatil ve yaz tatilimiz olacak.onun dışında mesai anlamında çok fark yok
:+1:
İdareci olmayı hiç düşünmüyordum artık idareci olmaktan başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

bir de forum olmasaydı keşke diyorum burada birbirimize dert yanmaz gerekli mercilerde hakkımızı arardık belki diye düşünüyorum.

Bazı arkadaşlar halen daha 30 saat olacak diyor.Arkadaşlar yeğitek 30 saat olan illeri fırçalamış diyorum anlatamadım.Zaten çoğu ilde 30 saat yapıldı .Yeğitek bunu düzeltmek için bir yazı yazma gereği hissetmiş.

Tam gün lafını duymak artık fenalık yaratıyor bende. Bugün idarecilerle de tartıştık, 30 saati kabul etmiyor beyler zaten.- Dediğimi yaptırdım gerçi- Bakanlıktan tam gün derse çok çok kötü olur. Formatörlüğün sadece adı değişmiş olacak. :verymad:

arkadaşlar içimizde müdürler var böyle başlığı bilinçli bir şekilde atıyorlar ki bizi sindirmek istiyorlar .(yani çekemiyorlar)ekteki dosyada görevlendirilme esasları gayet açık 8.madde ilk cümlesini dikkatli okuyun.okulumda 9 da başlıyor 14:30 bitiyıor işimde o zaman bitiyor. o kadar gerisi boş lafff.

Açıklayıcı yazı var olan yönetmiliğe göre yapılacak. Yani yeni bir yönetmelik çıkacak değil. Öyleyse durum şu. Öğrencinin okulda olduğu zamanlarda biz de okulda olacağız. Örneğin (ortaokul için konuşuyorum) ders saati 7 saat ise 7 saat okulda duracağız.

evet okulun saat 7 de başlıyor sa görevin 7 de başlar .kaç ta bitirse o zaman biter.hocam senin okulun büyük bir ihtimalle 2 li öğretim yapyordur.2 öğretmen görevlendirilmesi lazım.

Sayın hocam saat normal eğitim yapan okullarda sorun yok(ama egzersizleride eğitim öğretim sayan idareciler var)
İkili öğretim yapan okullar özellikle liselerde çok sorunlar var günde 12 saat ders olan yerler var.

ikili öğretimlerde hem sabah hem öğleden sonraya görevlendirme olabilmesi için öğretmen bolluğu olması gerekiyor. Fatih okullarına bile görevlendirecek öğretmen bulunamazken ikili okullara 2 btr görevlendirmek hayal gibi :eek:

uwe' Alıntı:
ikili öğretimlerde hem sabah hem öğleden sonraya görevlendirme olabilmesi için öğretmen bolluğu olması gerekiyor. Fatih okullarına bile görevlendirecek öğretmen bulunamazken ikili okullara 2 btr görevlendirmek hayal gibi :eek:
Evet katılıyorum.Yeğitek herhalde zannettiki bilişimcilerin skıntıları var o yüzden buna balıklama atlarlar. :x

ekders olayını nasıl yapacaklarmış beni 9-10 saat okulda tutacaksa 6 saatin üstüne ekders verebilir mi? veremez? o zaman nasıl tutacakmış okulda..

lnra' Alıntı:
evet okulun saat 7 de başlıyor sa görevin 7 de başlar .kaç ta bitirse o zaman biter.hocam senin okulun büyük bir ihtimalle 2 li öğretim yapyordur.2 öğretmen görevlendirilmesi lazım.
Hocam bu dediğiniz biraz mantıksız liselerde haftada 40 saat ders var. Artı dersler 45 dk. ortaokullarda 5. sınıflarda 36 saat ders var. Bu durumda ben ortaokuldaki öğretmene göre haftada 4 saat fazla çalışmış oluyorum. 45 dakidadan zaten günde 1 ders saati fazla çalışmış oluyorum. toplamda 4+5 =9 saat fazladan çalışmış oluyorum. Bu da eşitsizlik değil midir?

bunlar kafayı yemiş olmalılar insanmıyız robotmuyuz belli değil.
kaç kaftadır ders programım düzelmediği için ortaokuldaki dersime girmek için 5.30 da kalkıyorum. hergün ilk ders dersim başlıyor arada kıcaman boşluk ve son ders dersim bitiyor. öğleden sonrada lisedeki görevime gidiyorum. 2 3 e kadar duruyorum. allahtan liseddeki müdür çok tutmuyor. lisede ders akşam 6 gibi bitiyor. 5 6 ya kadar nasıl tutacaklar bizi ya.

iyi de madem 30 saat diye bir şey yok madem eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde deniyor o zaman ikili öğretim yapan yerlere neden 2 kişi görevlendiriliyor.diğerinin canı sıkılmasın diye mi?

zaten tekli eğitim öğretim yapan okullarda sorun yok. ikili eğitim öğretim yapan okullarda ders sabah 6.30 da başlıyor akşam 6.30 da bitiyor. ilçeden aldığım cevap: ilçede yeterli öğretmen olmadığı için her liseye mecburen tek öğretmen görevlendirilecek.

Ben de bilim sanat merkezinde görevlendirildim. Akşam 7 de çıkıyorum.

bende mail attım atsam ne olacak demedim attım sizde atın en azından bişey yaptım dersiniz

daha önce de paylaşmıştım, eğer telefona çıkan kişi Erdoğan Petük'üm diye beni keklemediyse, yazı çıktıktan birkaç gün sonra yaptığımız görüşmede aşağıdaki cevapları kulağımla duydum,

Soru 1: İller bu uygulamayı formatörlük gibi 8-5 mesai şeklinde algılıyor. Bu uygulama doğru mudur?

Cevap: Yok öyle bir şey.

Soru 2: Diyelim ki sabahtan 10 saat kendi okulumuzda dersimiz var. Öğleden sonra başka bir okula bt rehber öğretmen olarak görevlendirildik. Ne kadar çalışacağız.

Cevap: 20 saat.

Soru 3: Çizelgede ders olarak gösterildiğine göre 30 saat olarak işaretlenmesi gerekir mi?

Cevap: Evet, mesela bir matematik öğretmeni kaç saat derse giriyor. 30 saat. Siz de böylesiniz.

Ama uygulamada farklılıklar olabileceğini söyledi. Mesela idare programı yaptığında arada boşluklar kalıyorsa sizin için 35-36 saate denk gelebilir diye yorumladı.

şimdi ne oldu, nerede kim lobi yaptı da bizim ocağımıza incir ağacı dikmeye çalışıyor acaba..

yazı yanlış anlaşılmış telefon görüşmelerindeki sözler de kimseyi bağlamaz, yazı konuşur alın bu düzenlemeye göre çalışın derlerse bu görevlendirme daha da düzelmez.. Necdet Sarı da sanırım Erdoğan Petük ün mesai arkadaşı, Erdoğan Bey'den sonradan görüş alan olduysa fikir değişikliğini neye bağlayabiliriz bilemiyorum.. Rehber öğretmen gibi çalışalım, teneffüsler de bizden olsun ama 30 iş saati midir nedir onun dışındaki senaryolar zaten normu olmayan bu işi çekilmez hale getirir.. Belki de hayır olur bilinmez, bt rehberliğiyle küllenen norm mücadelesine daha sıkı sarılırız.

Böyle yaparlarsa Fatih projesi ellerinde patlar onu da adları gibi biliyorlar ama neden hala ısrar ediyorlar anlamış değilim..

ahmetfx' Alıntı:
Böyle yaparlarsa Fatih projesi ellerinde patlar onu da adları gibi biliyorlar ama neden hala ısrar ediyorlar anlamış değilim..

Çünkü hocam hala Kendi okullarını terk edip, Fatih olan liselerde görev almak isteyen arkadaşların çoğunlukta olması buna etken.

Ekonomik sebepler çoğunlukta olması bir yana, okullarından memnun olmayanlar da bu yolu seçti.

Ama dönüp dolaşacakları kendi okulları olacaklarını bilmiyorlar. Ve geri döndüklerinde o kadar uğraştıkları düzenlerinin bir dönemde bozulduğunu görecekler.

Sürekli aynı lisede görevlendirilemeyecekler. Sebebi tayin vs. Anadolu kadroları açıklandığında ve atama yapıldığında sıkıntı yaşayacaklar.

Bakanlığa hak vermemek elde değil, Bakanlık kendi işini yaptıracak, E iş yükü Eğiticilere aktarıldı, Eğiticiler de kendi işlerini Okullarından ettikleri bilişimcilere yapacaklar. Bu kadar mağduriyete rağmen bile bile lades diyor arkadaşlar.

Allah yardımcıları olsun.

Geri