Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

bariskoc006' Alıntı:
Arkadaşlar ben ve eşim aynı ilde bt rehberliği onayı aldık. Benim okulum tekli öğretim eşimin ikili öğretim ve tek öğretmen.

Ben 8:15-14:35 çalışırken, eşim sabah 7:15 akşam 18 çalışması gerekiyormuş. Bu sorunu bir türlü çözemiyoruz. Yazıyı çıkaran şahıs bile bişey diyemem idareye bağlı diyor.

Hocam başlangıçta benim de bu şekildeydi. İl koordinatörüyle görüştüm. Sadece ortaokul kısmıyla çalışacağımı söyledi. Saat 12:30'da ortaokul kısmının dersleri bitiyor. Yani resmi olarak benim de görevim bitiyor. Müdür yardımcısıyla da görüşüp ek olarak bazı günler öğleden sonraları sınıfı öğrencilere açacağımı belirttim gelip ödevlerini yapmaları için. O da çizelge hazırlarsın dedi. Bu kadar basitmiş.

bariskoc006' Alıntı:
Arkadaşlar ben ve eşim aynı ilde bt rehberliği onayı aldık. Benim okulum tekli öğretim eşimin ikili öğretim ve tek öğretmen.

Ben 8:15-14:35 çalışırken, eşim sabah 7:15 akşam 18 çalışması gerekiyormuş. Bu sorunu bir türlü çözemiyoruz. Yazıyı çıkaran şahıs bile bişey diyemem idareye bağlı diyor.

Hocam ikili öğretim yapan yerlede iki öğretmen görevlendirilir diyo yazıda kimse okumamış mı?

Hocam ikili öğretim yapan yerlede iki öğretmen görevlendirilir diyo yazıda kimse okumamış mı?
hocam yazıyı hepimiz okuduk. İkili öğretim yapan okuldayım.tek öğretmenim. Benden başka görevlendirmede yok.

desertrose55' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:

Hocam başlangıçta benim de bu şekildeydi. İl koordinatörüyle görüştüm. Sadece ortaokul kısmıyla çalışacağımı söyledi. Saat 12:30'da ortaokul kısmının dersleri bitiyor. Yani resmi olarak benim de görevim bitiyor. Müdür yardımcısıyla da görüşüp ek olarak bazı günler öğleden sonraları sınıfı öğrencilere açacağımı belirttim gelip ödevlerini yapmaları için. O da çizelge hazırlarsın dedi. Bu kadar basitmiş.

İyi pazarlık yapmışsın:)

bariskoc006' Alıntı:
2 li öğretim yapan okullarda 2 öğretmen zorunlu değil

hocam haklı yazda eğer istenirse iki öğretmen görevlendirilebilir diyor 2 öğretmen varsa okulda o durumda olabilir ama diğer türlü mesai kavramı hakkında kesin bişey yok.

bariskoc006' Alıntı:
desertrose55' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:

İyi pazarlık yapmışsın:)

Pazarlık yapmadım hocam. Öğrencilere ödev araştırmaları için sınıfı açmazsam kendimi rahatsız hissederim. 5 yıldır muhakkak BT sınıfını bu şekilde kullandırmışımdır. Alışkanlık olsa gerek.

en sevmediğim durum.sürekli idare ile iyi geçinmek durumundasın. verdikleri her angarya iş dahi olsa yapmak zorundasın. çünkü mesai saatlerini yönetmelik değil müdürün belirliyor.

bariskoc006' Alıntı:
Pazarlık sünnet ama idarecilerin dini bütün insanlar olması lazım ki sünnetten anlasınlar:)

aksine sünnet farzın da önüne geçmekte bence...

Malesef yeğitek geri adım atacak gibi gözükmüyor.Adamlar 30 saat yapan illeri eleştirmişler biz böyle birşey demedik diye. BTR hergün 10 saat okulda haftsa sonuda okulda kurs varsa eğtim öğretim devam ettiği için okuldayız oda iyi .hatta egzersiz varkende okuldayız. :x

hocam idarelerinize bastırın bence. ben yazı çıkmadan önce müdüre böyle bir olay var yazı çıkacak haberiniz olsun dedim. birkaç kez laf arasında bunu iyice sindirsin içselleştirsin diye söyledim. yazı çıktığı gün odasına gittim yazı çıkmış okudunuz mu dedim. oda ilçe yollasın bakalım dedi. yazı ilçeden geldiği gün odasında "yazı çıkmış, çıktısını alalım imzalayım, artık öğleden sonra durmam bu yazı çok iyi oldu" dedim :mrgreen:

o gün bugündür 16 saat dersime giriyorum. sabah 07:50 12:40 okuldayım. 12:40 zil çalar ben çıkarım. hepinize tavsiyem onların yorumlamasına izin vermeyin. siz yorumlayın onlar sindirsin

Bakanlık idarenin veya ilçenin yorumlamasına kalmasın diye açıklayıcı yazı gönderiyor, okumayacaklar diye birşey yok kesin okuyacaklar. Arkadaşlar neden bizi bu kadar harcıyorlar mesleğe başladığımızdan beri ilk defa umutsuzluğa kapıldım doğrusu. Ne prestijimiz var ne haklarımız var ne normumuz var keşke o puanlarla tıp yazsaydık adımız doktor olurdu bari :(

figosde' Alıntı:
Bakanlık idarenin veya ilçenin yorumlamasına kalmasın diye açıklayıcı yazı gönderiyor, okumayacaklar diye birşey yok kesin okuyacaklar. Arkadaşlar neden bizi bu kadar harcıyorlar mesleğe başladığımızdan beri ilk defa umutsuzluğa kapıldım doğrusu. Ne prestijimiz var ne haklarımız var ne normumuz var keşke o puanlarla tıp yazsaydık adımız doktor olurdu bari :(

Sayın hocam benim anlamadığımda bu.Yapın şunu rehber öğretmenin çalışma saatleri gibi ve yazıda da belirtin 30 iş saati diye.
Niye illaki öğretmenleri zora düşürmeye çalışıyorlar anlamıyorum.Yani öğretmenlere karşı garezlerimi var.

değil bakanlık çoğu ilçelerdeki koordinatörler bile bt öğretmenlerine düşman.iyi birşey yaptılar dedik demez olaydık.şu saat olayını çözmek ne zor işmiş

Görevlendirmem ilkokula yapılmadığına göre ve hem ortaokul hem ilkokula görevlendirme yapılamayacağına göre, kimse beni ilkokul saatinde okulda tutamaz, bu kadar basit!

bankalar 9 da mesaiyi başlıyor önce onu düzeltsinler bizlerle uğraşacaklarına kadar :-1:

öske' Alıntı:
Görevlendirmem ilkokula yapılmadığına göre ve hem ortaokul hem ilkokula görevlendirme yapılamayacağına göre, kimse beni ilkokul saatinde okulda tutamaz, bu kadar basit!
Şu an için doğru hocam, öğleden sonra hiç bir güç tutamaz bizi okulda ilkokulla alakamız olmadığı için. Seneye ikili öğretim ikisi de ortaokul olursa ne olacak, asıl sorun şimdilik değil genel çözüme kavuşmak.

Böyle bir yazı üzerinde çalışıldığını sanmıyorum bence böyle birşey yok.

30 yıl düşündükten sonra bir yazı kaleme alındı, yeğitek yazısı çok konuşuldu, aynen forumda konuşulduğu gibi ben de müdürümle sorun yaşadım o bana "okulun eğitim ve öğretime açık olduğu saatler diyor" dedi, ben 7. madde dedim sonunda anlaştık ikna edebildim. ne olacak şimdi? benim müdürümle aramızda geçen konuşmanın benzerini bir çok insan yaşadı ihtilaflar neticesinde belki çok sayıda okul müdürü bakanlıkla irtibata geçti ve böyle bir yazı belki çıkacak burada yazıyı soran arkadaşlar yalan söylüyor diyemeyiz. Bu bakanlık yapar bunu ben beklerim

Sonuçta bu yazı çıkarsa ben orta okul öğretmeni olduğum için sadece orta okulun olduğu saatte yaparım bu görevi kabul edilmez ise bende bu görevi iptal yoluna gideceğim. 6 saat dersime girer çıkarım kendi alanımda başka ders verirlerse onada girerim başkada hiçbir şey yapmam. böyle başa böyle tarak..........

Öncelik Liselere yani etkileşimli tahta kurulan okullara olacak denildi, liseleri kapatmadan da görevlendirme yapmadılar. Liselerin çıkış saati ortaokullara göre daha geç... Ortaokula görevlendirme alan arkadaşlar yarım gün çalışırken Liselerde görevli arkadaşlar bütün gün okulda olacaklar. Burda da bir adaletsizlik var bence...

niçin tüm umutlarımızı söndürüyorlar yaa.. 3. yılım ikili öğretimde. bir gün yüzü görmedik, göremeyeceğiz de herhalde.. 8-5 i de mi arar olacağız yani?

kaç yıldır çözüm bekliyoruz çözüm diye bize sunulan olay bt rehberliği ne norm var ne tek okul ne ders var ne düzen ne de branş değişikliği yazık

Bizi bizimkiler (Yeğitik)bile harcıyorsa bizi daha kim savunacak. :x
Adamlar 30 saat diyen illeri azarlamışlar.

Benim pek umudum yok işlerin düzeleceği konusunda. Çünkü üst mevkileri bilgilendiren koordinatörlerin (nereden geldiklerini unuturcasına) olumlu yaklaşmamasından kaynaklanıyor. Bir kaç kişi dışında bizim durumdan bihaberler ya da haberdar olmak istemiyorlar. Kendilerini şuanda fatihin cengaverleri sanıyorlar. Şahsi görüşüm bunlardan zaten bir beklentim yok ve de olamaz. Ama bakanlıktan da şu normu düzenlemeleri ilk iş olarak çok önemli geliyor.

Bende eğitekten yetkili birisine sordum..Okulum Anadolu Lisesi 09:00-16:15 arası eğitim öğretim devam ediyor..Bu saatler içerisinde görevlisiniz dedi :?

Hani ne oldu bu yazı arkadaşlar. Ne zaman açıklanacak. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü çıkıyor adamların haberi yok..

amip33' Alıntı:
öske' Alıntı:
Şu an için doğru hocam, öğleden sonra hiç bir güç tutamaz bizi okulda ilkokulla alakamız olmadığı için. Seneye ikili öğretim ikisi de ortaokul olursa ne olacak, asıl sorun şimdilik değil genel çözüme kavuşmak.
hocam öyle bir durumda da görevlendirmeyi kabul etmeyeceğiz. bu kadar basit. az bulup az yiyeceğiz.

Yok bakanlıkta çalışma varmış yok sesimizi duymuzlarmış sıkıntının farkındayızmış vs vs vs .... Hepsinin koskoca bi hikaye olduğunu o zamanda düşünmüştüm.Maalesef her geçen gün haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Daha 2,5 aydır bi görevlendirme yapılamaz mı bu kadar mı zor? :x :x :x

Sanırım devletin sırtında yük olarak görülüyoruz. Ama son zamanlarda milleti devletin sırtında yük olarak görenler hem devlete hem millete yük olmaya başladılar. Hayırlısı Allah'tan.

Eğer yazı çıkarsa lütfen arakdaşlar ama lütfen görevlendirmeleri kabul etmeyelim bu haksızlığa eywallah etmeyelim
bt rehberliği çıkmadan önce formatörlüğü seçmeyen ben, bt rehberliğini kabul etmiştim ama şimdi olası yazı ile birlikte formatörlükten daha berbat bir görevlendirmeyle karşılaşmak istemiyorum.

Geri