Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
arkadaşlar ben geçici olarak mdr yardımcılığı yapıyorum

şimdi istifa edip bt rehberliğine dönmek istiyorum diyelim

benim şu anki okulum ikili eğitim yapıyor

21 saat dersim var. (15 i sabahçı 6 sı ise seçmeli yani öğleden sonraya kalıyor)

yanımızdaki lise de ikili eğitim yapıyor

ben görevlendirme istersem nasıl olur orada

bt rehberliğimi hangi saatlerde nasıl nerde yaparım

birde tekli eğitim veren bir lise olsa nasıl olur merak ediyorum

Arkadaşlar sabahtan beri yazdılklarınızı okuyorum, ama hepsini okuyamdadım. çünkü 30 küsür sayfa olmuş. Neyin açıklamasını istiyorsunuz anlmadım? Bakanlığın yazısı açık, eğer açık bulmuyorsanız samsun, trabzon gibi illerin açıklamalarına bakabilirsiniz. İlk Çıktığında Bizim idarecilerden biriside sabah 7 akşam 18: 00 arası duracaksın gibi bir ifade kullandı. Bende dedim ki durdurabiliyorsanınz durdurun. Ondan sonra yazı geldi göreve başladık. kuzu kuzu 30 saatlik program hazırladılar.Şimdi sabah 7 öğlen 12 arası çalışıyom. Yani idareciler yazıyı işlerine geldiği gibi anlıyor. hakkınızı aramazsanız arkadaşlar bu gidişle bizi günlük 10 saat çalıştırırlar. Saygılarımla..........
İl: Aksaray

nosTRa' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
dakika başı saat kaçta çıkacağız diye mail atanlar bravo size :-1:

Şimdi de mail atın geceleri de kalalım mı mesela aksam okulda bir etkinlik vs ogrenciler gelmiş bt rehber öğretmeni de gelsin mı ? Okullar hayat olsun 24 saat çalısmamız gerekir mı diye mail de atabilirsiniz

:++:

.......
Birisi bir söz atıyor
Tamam bomba patlıyor
Kırkı da farklı kırk telden
Halk gülmekten çatlıyor
........

HOCAM BU YAZININ LİNKİ YOK MU?
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Normalde nösetçi öğretmenlerin de beşler çıkana kadar okulda kalması gerekiyor, ama kimse beklemiyor, biz de beyler heriç diğerleri çıkınca çıkalım, ilerleyen senelerde herkes öyle kalacak zaten :)

karçiçeği' Alıntı:
.......
Birisi bir söz atıyor
Tamam bomba patlıyor
Kırkı da farklı kırk telden
Halk gülmekten çatlıyor
........

HOCAM BU YAZININ LİNKİ YOK MU?

Arkadaşım konunun başlığında bir sayfa numarası yazıyor gibi...

Arkadaşlar açıklayıcı yazıyı (tereddüte düşülen konuları) okudum. Yalnız hala bir durum açıklanmamış.

Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

Görevlendirildiği okulda nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir ve BTR görevi yapacaktır. Onu anladık ama bir muamma var. Oda şu
Kadrolarının bulunduğu okullarda nöbet görevi ve diğer görevler verilecek mi?

Trabzon ve Samsun verilmeyecek yazmış ama resmi yazı da net bişey yok.
Çünkü bazı müdürler sen görevlendirildiğin okulda BTR öğretmenisin orada nöbet tutmazsın ama kendi okulunda tutacaksın diyor.

adige_emrah' Alıntı:
Arkadaşlar açıklayıcı yazıyı (tereddüte düşülen konuları) okudum. Yalnız hala bir durum açıklanmamış.

Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

Görevlendirildiği okulda nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir ve BTR görevi yapacaktır. Onu anladık ama bir muamma var. Oda şu
Kadrolarının bulunduğu okullarda nöbet görevi ve diğer görevler verilecek mi?

Trabzon ve Samsun verilmeyecek yazmış ama resmi yazı da net bişey yok.
Çünkü bazı müdürler sen görevlendirildiğin okulda BTR öğretmenisin orada nöbet tutmazsın ama kendi okulunda tutacaksın diyor.

-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi
branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir.

Kendi okullarındaki ders görevi demiş, geri kalan görevler beni ırgalamaz..

eyolcu' Alıntı:
ben mail yazacam. Adalet mi simdi bu? rehber öğretmende kalsın 5e kadar nasılsa bos oturuyor ve tam ücret alıyor, hiç derse de girmiyor. BEn neyim süpermen mi iki okula gidecem, o kadar dert dinleyip yapmaya çalısacam, oldu.... Olmadı yönetmelik ne diyorsa bende onu yaparım tamir işim değil derim...
hocam gerçekçi olmak lazım bakanlık bize muhtaç değil biz muhtacız.nden mi?
biz yapmazsak bu işi diğer branşlardakiler yapmak için sırada bekliyor.onlar sırada bekleştikleri sürece bizim ne norm sorunu ne de görevlendirme sorunu çözülmez.600 tl ek ders ücreti ile 2000 tl maaş arasında olan meb 600 tl ile işi bitiriyor.bize de izlmek kalıyor.

link eogrenim.meb.gov.tr adresinde ancak sadece üyeler bunu görebiliyor.ama ben size yazıyı ekliyeyim buradan

Ekli dosyalar

• BTR_tereddüt_edilen_hususlar_2.rar
    104.4 KB · Görüntüleme: 109
Hocam 11. madde de kesin olarak BTR öğretmenlerinin BELLETMENlik yapabilecekleri belirtiliyor. Bu tamda aradığım cevaptı! Çünkü yatılı Anadolu lisesinde çalışmaya baslıycam ve bu konu ile ilgili tartışma yaşıyorduk idare ile!!! Ama artık belegeli, Belletmenlik yapar yazımız var. Sağolsunlar...

ikili eğitim yapılan okullar için netlik var artık aslında bir çok şey net
ama hala takılıp kalmışız ders 13 30 bitince ne olacak yok bilmem kendi okulunda nöbet verilecek mi verilmeyecek mi?
nöbet verilmeyecek diye kükreyen bir ses kaydını iliştirselerdi şu yazıya o zaman da bazı arkadaşlar derdi bu ses kaydı gerçek mi yasal mı yok bilmem ne

eses' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
ben mail yazacam. Adalet mi simdi bu? rehber öğretmende kalsın 5e kadar nasılsa bos oturuyor ve tam ücret alıyor, hiç derse de girmiyor. BEn neyim süpermen mi iki okula gidecem, o kadar dert dinleyip yapmaya çalısacam, oldu.... Olmadı yönetmelik ne diyorsa bende onu yaparım tamir işim değil derim...
hocam gerçekçi olmak lazım bakanlık bize muhtaç değil biz muhtacız.nden mi?
biz yapmazsak bu işi diğer branşlardakiler yapmak için sırada bekliyor.onlar sırada bekleştikleri sürece bizim ne norm sorunu ne de görevlendirme sorunu çözülmez.600 tl ek ders ücreti ile 2000 tl maaş arasında olan meb 600 tl ile işi bitiriyor.bize de izlmek kalıyor.

Yanlıs düşünüyorsunuz hocam, 600 lira için ve yapacak biri bulunur düşüncesiyle herseye eyvallah dersek her türlü hamallık biner üzerimize, eğer bizim yaptıklarımızı sınıf öğrtmenleri yapabilecekse buyursunlar ben veriyorum görevimi onlara... Bir çok meslektaşımızı tanıyorum ve emin olun çoğu bilmiyor nasıl yapılacağını...

hudo1980' Alıntı:
Arkadaşlar sabahtan beri yazdılklarınızı okuyorum, ama hepsini okuyamdadım. çünkü 30 küsür sayfa olmuş. Neyin açıklamasını istiyorsunuz anlmadım? Bakanlığın yazısı açık, eğer açık bulmuyorsanız samsun, trabzon gibi illerin açıklamalarına bakabilirsiniz. İlk Çıktığında Bizim idarecilerden biriside sabah 7 akşam 18: 00 arası duracaksın gibi bir ifade kullandı. Bende dedim ki durdurabiliyorsanınz durdurun. Ondan sonra yazı geldi göreve başladık. kuzu kuzu 30 saatlik program hazırladılar.Şimdi sabah 7 öğlen 12 arası çalışıyom. Yani idareciler yazıyı işlerine geldiği gibi anlıyor. hakkınızı aramazsanız arkadaşlar bu gidişle bizi günlük 10 saat çalıştırırlar. Saygılarımla..........

Aynen durum budur bana da aynısını söyledi müdür ben de önce efendi efendi açıkladım yazıyı ama tabi olmazları saydı ve tartıştık;
ben- idareci değilim öğretmenim 30 saatten fazla durmam dedim
müdür- sana sürekli ihtiyaç duyuluyor karşılaşılan acil problemler oluyor dedi onun için görevlendirildin dedi
ben- öyle olsaydı bakanlık ders vermezdi ben dersteyken acil durumlar olmuyor mu dedim
müdür- oluyor da diyemedi olmuyor da diyemedi geveledi
ben- hocam tekrar ediyorum ben idareci değilim, benim görevim ekipmaları işler vaziyette tutmak bunu da haftada 30 saatte çok rahat yaparım var olan dersime de girerim dersim dahil 30 saatten fazla da durmam dedim aksi program yaparsan dilekçe veririm dedim
ders programım 30 saat ders+btr şeklinde

tencere' Alıntı:
hudo1980' Alıntı:

Aynen durum budur bana da aynısını söyledi müdür ben de önce efendi efendi açıkladım yazıyı ama tabi olmazları saydı ve tartıştık;
ben- idareci değilim öğretmenim 30 saatten fazla durmam dedim
müdür- sana sürekli ihtiyaç duyuluyor karşılaşılan acil problemler oluyor dedi onun için görevlendirildin dedi
ben- öyle olsaydı bakanlık ders vermezdi ben dersteyken acil durumlar olmuyor mu dedim
müdür- oluyor da diyemedi olmuyor da diyemedi geveledi
ben- hocam tekrar ediyorum ben idareci değilim, benim görevim ekipmaları işler vaziyette tutmak bunu da haftada 30 saatte çok rahat yaparım var olan dersime de girerim dersim dahil 30 saatten fazla da durmam dedim aksi program yaparsan dilekçe veririm dedim
ders programım 30 saat ders+btr şeklinde
Sayın Hocam müdürle anlaşıp 30 saat yapmanız güzel olmuş sizin için sevindim.Ama yazıda eğitimin bittiği vakit deniyor.saat 16:00 örneğine bakarsak.
Malesef çoğu müdür yazıyı uygulayacak.Keşke hepsi anlayışlı davransa,,,

Geri