Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

nosTRa' Alıntı:
İller başvuruları alıp onaya gönderdikten sonra bakanlıktan ya bunlar 8*5 çalışmalı diye yazı gelirse çok gülerim. son dakika golü olur.
Ben gülüyorum. Sinirden. Tutupta 8-5 demezler tabii. Okul açık olduğu sürece derler. eğitim öğretim bitene kadar derler.

hemenyardim' Alıntı:
Bugün gelen haberlere göre;
*Bakanlıktan gelecek açıklayıcı yazıda malesef üzerimize düşen ders yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra okulda eğitim öğretimin bittiği zamana kadar BT Rehberliği yapacağımız ibaresi yer alacak. :(
*Bakanlığın gönderdiği Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi yazısının hiçbir yerinde 30 saat ibaresinin geçmediği belirtilerek 30 saat diye bir kavramın olmadığı söylenecek. :(
*Okuldaki dersler 12:30 da bitiyorsa 12:30 da; 15:00 da bitiyorsa 15:00 de; 16:30 da bitiyorsa 16:30 da Rehberlik görevi bitecek.
*Normla ilgili olumlu bir açıklamada olmayacak. :(

benim okulda eğitim öğretim 7:00 de başlıyor 17:50 de bitiyor.....

hemenyardim' Alıntı:
*Bakanlıktan gelecek açıklayıcı yazıda malesef üzerimize düşen ders yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra okulda eğitim öğretimin bittiği zamana kadar BT Rehberliği yapacağımız ibaresi yer alacak. :(
*Bakanlığın gönderdiği Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi yazısının hiçbir yerinde 30 saat ibaresinin geçmediği belirtilerek 30 saat diye bir kavramın olmadığı söylenecek. :(
*Okuldaki dersler 12:30 da bitiyorsa 12:30 da; 15:00 da bitiyorsa 15:00 de; 16:30 da bitiyorsa 16:30 da Rehberlik görevi bitecek.

Herkes duyum aldım, kesin bilgi, güvenilir kaynak şeklinde bir şeyler yazıyor. Bu yazdıklarının olabileceğini düşünmüyorum.

Daha önceden Erdoğan beyler arandı, Samsundan telefonla bilgi edinildi felan hiç bundan bahsedilmedi.

Bu gelen haberler nereden geliyor merak ettim.

dersler 18:20 de kimi zamanda 19:10 da bitiyor.. Bu nasıl olacak peki ?Her okulun ders giriş çıkışları vs.. çok farkediyor...

ilk3r' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:

Herkes duyum aldım, kesin bilgi, güvenilir kaynak şeklinde bir şeyler yazıyor. Bu yazdıklarının olabileceğini düşünmüyorum.

Daha önceden Erdoğan beyler arandı, Samsundan telefonla bilgi edinildi felan hiç bundan bahsedilmedi.

Bu gelen haberler nereden geliyor merak ettim.

maalesef gayri resmi bir mailde boyle bahsediliyor. atama bolumlerini ikna etmek icin ugrasan il koordinatorleride atamaya mahcup olacak. egitekle konustuk dedik :(

iyi bişey olmaz zaten, eminim. ne zaman gülcek bizim yüzümüz, idare ile tartıştık, 30 saate ikna ettik, şimdi duruma bak, lanet olsun.

Bizim durumun çözümü için ya birisi kendini yakacak yada toplu olarak istifa edip onlar bizden biz onlardan kurtlulacağız :D Bir branş ile bu kadar dalga geçilebilirdi emin olun daha fazlası yapılamaz

karinca_52' Alıntı:
verimi düşürür

hocam neyin verimini :D çoğu arkadaş btr olarak dahi görevlendirilmiyo bazı illerde liseler dolmadı diye :)

Ben dahil bir çok eğiticide 30 saatlik uygulama olacak diye bilgilendirdik arkadaşları. Bir çok kişi buna göre görevlendirmeyi istedi.
Erdoğan beyde 30 saatlik uygulamadan bahsetmişti.

bakanın

hemenyardim' Alıntı:

O yazıyı siz çıkaracaksınız sanırım o kadar kesin ve emin konuştuğunuza göre...

kesin olmayan bilgileri paylaşmayalım

Arkadaşlar ibretle yazdıklarınızı okuyor, gerginlikle gelecek yazıyı bekliyorum. Sonunda sabırla olacakları karşılamaya çalışıp insan onuru ve insanca yaşama adına kaygı ile bekliyor; işime ve aile hayatıma aksettirmemeye çalışıyorum. Sonuçta etkileyen ve etkilenen insanlarız, ailemize yansıtmadan insanlık oyunu oynuyoruz. Stres yönetimi, duygu yönetimi ve çatışma yönetimi alanlarında hayat okulunda dertli yüksek lisans yapıyoruz işte;)

Bir yıl sonra;
Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıyı açıklayıcı yazı imzada

Gariplikler komedyasına bir bilet. Hayatın içinden olsun. Ön sırada. Hayatın tüm boyutları ile hem de. Hani 3D, 10D de değil tüm boyutları ile...

Bölümleri kapatsınlar, öğretmenleri de dağıtsınlar onlar da kurtulsun biz de kurtulalım. Kökten çözüm. Bunların çözüm getireceği falan yok.

ya inanmayın böyle şeyleri iki öğretmen olan okulda yarım gün çalışacaklar ben tek olduğum için sabahtan akşama kadar akıl var mantık var böyle bişey olur mu. Üfürük bunlar.

hemenyardim' Alıntı:
Hocam böyle olursa formatörlükten daha büyük yıkım olur.Çoğu okul ikili.Liselerin ders yükü fazla dolayısıyle giriş çıkış saatleri 8-5 den bile beter.İnşaallah böyle olmaz.
Böyle yaparlarsa kimse btr olmaz kendileri olur artık.

ben 3 gün sabah 7:30-12:20 dersteyim, 2 tam gün lisedeyim bu yazıdan sonra o 3 gün öğleden sonraları 16:30 da eğitim öğretimi biten liseye mi gideceğim? biri benim için haftada kaç saat çalışacağımı hesaplayabilir mi?

yaliya' Alıntı:
ben 3 gün sabah 7:30-12:20 dersteyim, 2 tam gün lisedeyim bu yazıdan sonra o 3 gün öğleden sonraları 16:30 da eğitim öğretimi biten liseye mi gideceğim? biri benim için haftada kaç saat çalışacağımı hesaplayabilir mi?

Eğer yazı tam gün çıkarsa böyle olur.Bu yazı böyle çıkarsa yıkım olur.
Bazı okulda sabahçı öğleci 2 btr ,bazı okulda yine sabaçı öğleci ama tamgün btr olacak bu çok büyük bir haksızlıktır.

mmercan' Alıntı:
Bir yıl sonra;
Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıyı açıklayıcı yazı imzada
2 yıl sonra;
o açıklayıcı yazıları açıklayıcı yazı imzada...
bu BTR işi de kısır döngüye girdi bakalım. hayırlısı...

böyle bir şey çıkarsa bir dakika durmam basarım istifayı, bu nedir yahu ya birileri kafasına göre bir şeyler yazıp kamuoyu oluşturuyor yada saçma sapan bir oyunun içindeyiz.

yadigartbaykal' Alıntı:
YİNE BİR BBNET KLASİĞİ! SADİST ADAMLARLA DOLUYUZ. KENDİNİZ YÖNLENDİRİYORSUNUZ NE DEMEK SAAT 17:00'DE BİTİYORSA O SAATE KADAR KALACAĞIZ. BAZI OKULLAR 7DE BAŞLIYOR 6 DA BİTİYOR. BİRAZ MANTIKLI BİRŞETLER SÖYLEYİN, PAYLAŞIN. BENİM GÖREVLENDİRMEM ORTAOKULA, ORTA OKUL DA KAÇTA BİTİYORSA O ZAMAN BİTER BENİM İŞİM.
KESİN OLMAYAN SAÇMA SAPAN PAYLAŞIMLARDA BULUNMAYIN. BİRİ SENARYO ATIYOR SİĞERLERİ O SENARYO ÜZERİNDEN DALLANDIRIP DURUYOR.
Tam bunları yazmak için girdim ki siz benden önce yazmışsınız hocam. Şu başlığı kapatsak iyi olur, yoksa kendi kendimize gündem oluşturacağız. Bizim okul 6.30'da başlıyor 18.20'de bitiyor.. En fazla 8-5 çalıştırabileceklerine göre eeee formatörlüğün adını mı değiştirmiş olacaklar sadece. :puhaha: Btr'nin tek değişen şeyi saatler ve Fatih Projesi olayı. fatih projesi için zaten yazmalarına gerek yoktu, zaten bizim görevimiz olduğu aşikardı.

Daha fazla yazmaya gerek yok, böyle şeyin çıkacağını sanmıyorum.

Kirpiğin kaşına değdiği zaman
Bekletme sevdiğim vur beni beni

Arkadaşlar bu forumda konuyla ilgili yeğitekle görüşen eğitici hiç yokmu. Çünkü yazı imzada olduğuna göre hazır olması lazım.Hiç sızma yokmu.

kadro verseler bari...seneye derslerin kalkacağını söylüyorlar..

Geri