Bakanlığa sorulmak üzere dilekçe yazmak istiyorum

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
Okulumda 12 saat dersim var.maaş karşılığını dolduramadığım için ikinci bi okula görevlendirildim.8 saate giriyorum ordada..Fakat bu BT rehberliği görevi gelmeden önceydi.Şimdi BT rehberliği görevim geldi ve diğer okula gitmeyeceğimi mevzuat gereğide böyle olduğunu söyledim.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri GenelMüdürlüğü
Sayı : 89692170/903.99/248065 27/12/2012
Konu: Bilişim Teknolojileri
Rehberliği Görevi (Tereddüt edilen hususlar)

başlıklı yazının 2. maddesinde
2.-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı
olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama
görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi
sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir
öğretmene verilmeyecektir.
-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık
karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda
öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır
.

bu maddeyi göstermeye çalıştım ama ne okuldakilere ne ilçedekilere anlatabiliyorum durumu.keyfi davranıyorlar.Dilekçe vericem bakanlığa sorulması konusunda.Dilekçede bunu nasıl belirtebilirim? çok acil yardım lütfen.ulaşım sorunuda var iki okul arasında.

yol gösterebilecek olan yokmu? ya da önceden böyle bişey yapan? sendikam olmadığı için birilerinede soramıyorum

sendikanın olmaması o insanlara soru soramazsın anlamına gelmiyoki hocam bak etrafında yönetmelikte uzman olan birisini bul sor ne gerek var çekinmeye biz görüş soramıyoruz sanırım ilçe memler yada il memler ankarada illere bakan kişiler var direk onlara mail atıyorlar onlarda yoğunluk durumuna göre cevap veriyorlar

çevremde birileri olsa buraya sormam zaten hocam..yokki sorma gereği duyuyorum.sendikacılara bişey sormaya korkar oldum artık sendikaya üye olmuyosan bizden bişey bekleme mantığı çok bulunduğum yerde

Hocam yüzde yüz haklısın. İster dilekçe ver istersen de dava aç. Mevzuatı biliyorlar bazen ancak işlerine geldiği gibi davranabiliyorlar. Aslında ildeki kordinatörle görüşüp de sorunu çözebilirsiniz. sonuçta mevzuatın bu kısmını iyi biliyorlar.

ona ulaşabilsek zaten sorun kalkacakta ulaşabilen çıkmadı şimdiye kadar.il kordinatörü yok belkide bilemiyorum.bu ilde yeniyim ve herkes keyfi davranıyor burda delirmek üzereyim.cılkı çıkmış ortalığın

yolu göstereyim hocam. geçen sene aynı durumda ben vardır. bakanlıkta btr'yi hazırlıyan adamlarla konuştum. aynısı söyledim. bana gelen cevap bulunduğun il ya da ilçede derslere girebilecek başka kimse yoksa sizi 21 saat kadar ders verebilirler oldu.

bahhele' Alıntı:
ona ulaşabilsek zaten sorun kalkacakta ulaşabilen çıkmadı şimdiye kadar.il kordinatörü yok belkide bilemiyorum.bu ilde yeniyim ve herkes keyfi davranıyor burda delirmek üzereyim.cılkı çıkmış ortalığın

hangi ildesin hocam sen ? koordinatöre ulaşamıyoruz demişssiniz ya meraklandım şimdi

her_dem' Alıntı:
yolu göstereyim hocam. geçen sene aynı durumda ben vardır. bakanlıkta btr'yi hazırlıyan adamlarla konuştum. aynısı söyledim. bana gelen cevap bulunduğun il ya da ilçede derslere girebilecek başka kimse yoksa sizi 21 saat kadar ders verebilirler oldu.

hocam ne diye maaş karşılığı girmiyosa bt rehberi olarak göreve devam edecekler diye yazmışlar? dalgamı geçiyor bunlar? üstelik hiç bir maddede 15 saat zorunlu maaş karşılığı girecektir ibaresi yok. formatörlükteydi onlar. bakanlığa kadar kovalıycam mümkünse.ulaşım sorunum olmasa gene hadi dicem

burası manisa

hocam ben hatay iskenderundayım ve aynı durumdayım kendi okulumda 12 saat dersim var ve BTR onay geciktiği için 8 saat başka bir okulda görevlendirmem vardı. okul açılmadan önce ben ilçeden bu işlerle ilgilenen arkadaşlar ile konuştum onlar biz hallederiz senin görevlendirmen gelince diğer okula gerekirse ücretli öğretmen görevlendirilir senin ile ilgili bir durum yok o bizim sorunumuz dediler. bu hafta anca yazılar geldi btr başlamamı yaptım bakalım bana benzer bir durum çıkartacaklar mı(zannetmiyorum). Kendi ilçeme güveniyorum öğretmenlerini mağdur etmez darısı başınıza.

Ne saçma iş bilgisayar dersini almak isteyen yok muymuş o okulda ek-dersini filan dolduramayan ona versinler dersi.

Hocam eski yönetmelikte bununla alakalı sorunlar vardı. Yenisinde böyle bir sorun yok. Siz haklısınız. Kendi okulunuzdaki derslere sadece girmeniz gerek. Yapacağınız şey o okuldaki derslere girmemek ve durumu anlamalarını sağlamak. Gitmeye devam ederseniz bunlar sizi daha zorlarlar.

Gitmezseniz eğer size karşı yönetmelik göstermek zorunda kalacaklar. Yani durumu onların çözmesi gerekecek. Siz BTR ile ilgili yönetmeliği dilekçeyle okul idaresine verin ve okula gitmeyin bitti gitti. Başka birşey yapamazlar. Başka okul sizi ilgilendirmez.

Sizin danıştığınız kişiler olan ebitefo lar her zaman meb dekilerin tarafını tutar. Canınızı sıkmayın hocam ve sabırlı olun.

realzed2001' Alıntı:
hocam ben hatay iskenderundayım ve aynı durumdayım kendi okulumda 12 saat dersim var ve BTR onay geciktiği için 8 saat başka bir okulda görevlendirmem vardı. okul açılmadan önce ben ilçeden bu işlerle ilgilenen arkadaşlar ile konuştum onlar biz hallederiz senin görevlendirmen gelince diğer okula gerekirse ücretli öğretmen görevlendirilir senin ile ilgili bir durum yok o bizim sorunumuz dediler. bu hafta anca yazılar geldi btr başlamamı yaptım bakalım bana benzer bir durum çıkartacaklar mı(zannetmiyorum). Kendi ilçeme güveniyorum öğretmenlerini mağdur etmez darısı başınıza.

hocam işte bu keyfiyet deli ediyor beni. biri uyguluyo diğeri istediğini uyguluyo.üstelik adamlar açık açık yazmış buna rağmen

gitmeyince daha çok mağdur edileceğimi düşünüyorum açıkcası berserk hocam ..geçen hafta gitmedim rapor aldım bu haftadamı aynısını yapsam bilemedim şimdi

her_dem' Alıntı:
hocam 15'ten fazlasını veremezler başka okulda

berserk' Alıntı:
Hocam eski yönetmelikte bununla alakalı sorunlar vardı. Yenisinde böyle bir sorun yok. Siz haklısınız. Kendi okulunuzdaki derslere sadece girmeniz gerek. Yapacağınız şey o okuldaki derslere girmemek ve durumu anlamalarını sağlamak. Gitmeye devam ederseniz bunlar sizi daha zorlarlar.

Gitmezseniz eğer size karşı yönetmelik göstermek zorunda kalacaklar. Yani durumu onların çözmesi gerekecek. Siz BTR ile ilgili yönetmeliği dilekçeyle okul idaresine verin ve okula gitmeyin bitti gitti. Başka birşey yapamazlar. Başka okul sizi ilgilendirmez.

Sizin danıştığınız kişiler olan ebitefo lar her zaman meb dekilerin tarafını tutar. Canınızı sıkmayın hocam ve sabırlı olun.

Hocam bende benzer durumdayım ve böyle yapacağım. Tavsiyem sizde böyle yapın.

Okula bu maddeyi yazarak dilekçe verecem. Ve derslere gitmeyecem, okuldakiler ve ilçedekiler bana "mecbursun, derse gireceksin" diyemezler diye düşünüyorum. Sıkıysa derse girmediğim için sarı zarf versinler. MAddeyi yazıp ile şikayet ederim.

bütün sorunumu bimere yazdım üstelik gecenin bi vaktinde..ertesi sabah anında meb bakanlığına iletilmiş.bakalım ne zaman cevap verilecek tarafıma bmerin bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum.sevindirici :!:

hocam dilekçe için acele edin bakalım hangi maddeye göre cevap verecekler bende merak ettim çünkü özbek bir madde bulamayacaklar :roll:

Hocam şu şekilde bir dilekçe yaz ... Tarihte ... Valiliği tarafından ... Okuluna ... Tarihine kadar Btr görevlendirilmem yapıldığından ... Tarihinde ... Okuluna yapılan görevlendirilmeyi yerine getiremeyeceğimden görevlendirilmemin iptal edilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Görevlendirme belgelerinide ek yap gitsin.

Ondan sonra olmazsa her türlü dava yolun açık zaten...

azizerkut' Alıntı:
Hocam şu şekilde bir dilekçe yaz ... Tarihte ... Valiliği tarafından ... Okuluna ... Tarihine kadar Btr görevlendirilmem yapıldığından ... Tarihinde ... Okuluna yapılan görevlendirilmeyi yerine getiremeyeceğimden görevlendirilmemin iptal edilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Görevlendirme belgelerinide ek yap gitsin.

Ondan sonra olmazsa her türlü dava yolun açık zaten...

böyle baya kısa ve öz olurdu ve onlar işi yine yokuşa sürerdi hocam.o yüzden tereddüt edilen hususları 5 sayfalık ek yaparak dilekçeyi yazdım anca anlarlar.30 eylülde btr listeleri açıklandı ayın bugün 8 ekimi olmuş bana hala btr kararnamesi okulum tarafından tebliğ edilmedi.düşünün ne haldeyim :(

Hocam il listesinde ismin varsa sen okuluna bunun için de dilekçe verebilirsin. Valilik tarafından ........ tarihinde açıklanan BTR görevimin ilçe tarafından şahsıma tebliğ edilmesi konusunda ................

Bunu okula yaz. Sayı al. O sayıyla da ile dilekçe yaz. Valilik tarafından yapılan BTR görevlendirmesinin 10 gün geçmesine rağmen hala tarafıma tebliğ edilmediğini ve bunun hızlandırılması için ............ sayı ile okulunuza dilekçe verdiğinizi ama ilçe tarafından işlerin yavaşlatıldığını İl tarafından konunun takip edilerek hızlandırılmasını talep ediyorum. şeklinde....

En azından ilçe bilsin istediği gibi at koşturamayacağını, kanun-kural neyse o. Herkes buna uyacak.

hocam son durum nedir.uygulamanız devam ediyor mu ?dilekçeye cevap geldi mi.aynı durumdan muzdaribim yol gösterme açısından vereceğiniz cevap faydalı olacaktır.

25 ekim son cevaplama günü olarak görünüyor bakanlığın..şu an mailime düşen bi cevap yok fakat cevapladıklarında paylaşıcam aklımda...

bahhele' Alıntı:
25 ekim son cevaplama günü olarak görünüyor bakanlığın..şu an mailime düşen bi cevap yok fakat cevapladıklarında paylaşıcam aklımda...

hala 2 okulda da derslere girip kalan saatlerde btr misiniz hocam?

wertyu6' Alıntı:
bahhele' Alıntı:

hala 2 okulda da derslere girip kalan saatlerde btr misiniz hocam?

evet! ve ilçeden gelen cevaba bakarmısınız..

Bilişim tek. rehber öğretenliği görevini yapacak öğretmenler var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir denilmektedir.Bilişim teknolojileri rehber öğretmenlerinin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir" denilmektedir.okulunuz 1. eğitim bölgesine bağlı olduğundan eğitim bölgesi olarak da değerledirmeye yapılacaktır.

yazım yanlışından tutunda konuyu nereye getirdiklerine kadar ne desem boş..ne cümle kurabiliyolar nede oradaki maddeyi kendi lehlerine çevirmek için çaba gösteriyolar.saçmalığın daniskası.
demek istedikleri şey aslında şu:
BTR tereddüt edilen hususlardaki madde şöyle
2.Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra
kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli
veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir
böyle ş............ olamaz.buna itiraz dilekçesi yazacağım ama gene bunların eline gidecek.ne yapabilirim? bakanlığada Bimerede yazdım hala cevap gelmedi.Ayrıca bu ilçenin 1. eğitim bölgesindeki kasıtı nedir anlam veremedim.analayan varsa beri gelsin

merak eden arkadaşlar il den gelen yazı olumlu..
fakat bunun arasında daha bi sürü şey yaşandı.2 okul yetmezmiş gibi bi de 3. bi okula bt rehberi olarak görevlendirdiler küfreder gibi.akıllı tahtalar olduğu için o okulda.bu yüzden bende il den cevap gelmeden önce böylemi yapıyosunuz o zaman bende bt rehberliğini istemiyorum die dilekçe yazdım.yazmaz olaydım.öfkeyle kalkan zararla oturuyor ama mecbur bıraktılar buna.daha sonra ilçeti eğitici formatörü okuluma denetime geldi 14 pc olduğu için rapor tuttu.neden 15+1 değilmiş? bahane arıyorlarmış meğersem benim bt rehberliğini iptal etmek için.ben onlardan önce davranmışım o ayrı. diğer hiç bi bt rehberinin okulunu denetlemiyor sadece benimkini denetliyor! Bize şimdiye kadar eğitici formatörlerimiz hep arka çıktı burası nasıl bir yerdir anlamak mümkün değil.ne ilçe ne il koordinatörleri bt rehber öğretmenlerinin ne yaşadığıyla zerre kadar ilgileri yok.daha tepemize binmeye çalışıyolar hakkımızı arıyoruz die.neden? çünkü yanlış yaptıklarının farkındalar.bunu bastırmaya çalışıyolar.yavuz hırsız hesabı...........il koordinatörü il mem in gönderdiği dilekçenin tam tersini düşünüyomuş.fiilen derse girmem için başka bi okula gönderebilirmiş mem beni bt rehberliği görevlendirmem olsa dahi:)) adama soruyorum buna dayanağınız ne die...bana 2. maddenin 3. paragrafındaki
İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı
olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama
görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi
sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir
öğretmene verilmeyecektir.

maddeyi gösteriyo.hocam orda bt rehberliği olmayanlara verilecek yazıyo diom çocuk azarlar gibi telefonu kapat iyice oku dio:))) şaka gibiler yemin ederim.meslekten soğudum

Geri