Bakan'dan 'Öğretmene Ek Ödeme' Sözü

Kodla Büyü
Verseler ne olur vermeseler ne olur, öğretmen çok para alıyor ya (özellikle BTR öğretmenleri- ek ders olayıda var.) Siz çok zenginsiniz deyip bunun birazını hemen geri alalım diyorlar ya, nasıl mı? Bu aylarda %20 lik vergi dilimine giriyoruz ya. Temmuz Katsayı Fark Bordrosunda 10340.85TL olarak göstermeye başladı bile.
Artık Ağustost maaşında keserler verdiklerini.
Öğretmen maaşlarında gözü olanlarının ... (Birşey demiyorum artık.)

dün ilk haber yayınlandığında ek ödeme ifadesi yoktu.sonradan bunu farklı bir yazı tonuyla ekledirler.böyle bir şey yok henüz.olmayan bir ifadeyi denilmiş gibi göstererenlere yazıklar olsun diyorum.oturduğun yerde haber yaz sonra buradan bu adam sözünü yerine getirmedi desinler.oh ne ala memleket.

cakir528' Alıntı:
dün ilk haber yayınlandığında ek ödeme ifadesi yoktu.sonradan bunu farklı bir yazı tonuyla ekledirler.böyle bir şey yok henüz.olmayan bir ifadeyi denilmiş gibi göstererenlere yazıklar olsun diyorum.oturduğun yerde haber yaz sonra buradan bu adam sözünü yerine getirmedi desinler.oh ne ala memleket.

Memur-sen veya EBS yönetiminde misiniz?
En azından haber yalansa net bir şekilde onu da anlayalım.

akrabam 30 senedir böyle birşey almamış ben 15 sene oldu birşey görmedim bundan sonrada olmaz gibime geliyor boşverin işinize bakın öğretmenlik dışında da uğraşacak güzel işler var bu işleri başardığınızda öğretmenlik çekirdek parası olur artık ben bu zihniyettteyim

amip33' Alıntı:
Bir insanın namusu gittiyse geriye bir haltı kalmaz, rahat olsun herkes.

Onun aslı şöyle olacak

"sana aşık olan birine hayatını ver... onurunu, haysiyetini verirsen aşkın yok olup gider."

Bknz: Fanaa :))))))))))))))

cakir528' Alıntı:

Hep öyle olur zaten bundan önceki toplu sözleşmede de "ek ödeme namusumuzdur" diye başkaları söyledi. Başkaları sitelerine kocaman banner koydu. Sonrada suçu EBS'nin üzerine attı. EBS'de biz öyle birşey söylediğimizi söyleyen namussuzdur dedi, yiyende bunu yedi... Kusura bakmayın ama bunu yemek için enayi olmak lazım...

Bu kadar gerçeği görüpte hala bunu savunanlara yazıklar olsun... Allah bu yalancı şahitliklerini görüyor elbet...

100 lira garanti verecekler. İnanmayanlara ispat ediyorum. Ogretmenin ortalama maaşı ek dersle birlikte 2500 tl. Zam + enflasyon farkı da %4 olsa: alın size 100 lira zam. Bozdur bozdur harca :D :puhaha:

fahrican' Alıntı:
Agam yine bizimlen egleniyir herhal :)

şurada 2014 ocağına çok bir süre kalmadı. O zaman yatan maaşla görürüz söz aldığını iddia edenin halini. 24 ay zaten sağlam bir kazık attılar. Vereceklerine zerre inancım yok ama bu saatten sonra 200 TL altında verecekleri ek ödemeyi başlarına çalsınlar. O kadar suriyeliyi, rantçı yandaşı beslerken iyi olan ekonomi iş öğretmene gelince yunanistana dönüyor. Diğer memurların ek ödemesini yılbaşını beklemeden 2011 Eylülden itllbaren hesaplamışlardı.

:++: :++: :++:

Adalet: Öğretmene yok...

Kalkınma:Arkadan bir şeyler geliyor gibi....

*Vendetta*' Alıntı:
cakir528' Alıntı:

Hep öyle olur zaten bundan önceki toplu sözleşmede de "ek ödeme namusumuzdur" diye başkaları söyledi. Başkaları sitelerine kocaman banner koydu. Sonrada suçu EBS'nin üzerine attı. EBS'de biz öyle birşey söylediğimizi söyleyen namussuzdur dedi, yiyende bunu yedi... Kusura bakmayın ama bunu yemek için enayi olmak lazım...

Bu kadar gerçeği görüpte hala bunu savunanlara yazıklar olsun... Allah bu yalancı şahitliklerini görüyor elbet...
arkadaş önce şu linke bir bak. http://www.memurlar.net/haber/394901/ geçen seneki namus lafı şudur budur eyvallah.zaten herkes eleştiriyor.ama geçen gün kü lafı böyle evirip çevirmeye gerek yok yani.haklıya haklı haksıza haksız dememiz lazım.

*Vendetta*' Alıntı:
cakir528' Alıntı:

sende bu linke bir bak. http://www.memurlar.net/haber/394901/ geçen seneki rezaletten sonra bu sene bunu söyleyemezler zaten.ama buna rağmen birilerinin sosyal medya mühendisliğine de balıklama dalmayalım lütfen.

cakir528' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
cakir528' Alıntı:

sende bu linke bir bak. http://www.memurlar.net/haber/394901/ geçen seneki rezaletten sonra bu sene bunu söyleyemezler zaten.ama buna rağmen birilerinin sosyal medya mühendisliğine de balıklama dalmayalım lütfen.

Yok artık tabi siz gözünüzle gördüğünüze değil size nasıl söyleniyorsa ona inanıyorsanız o sizi ilgilendirir... Ben geçen sene göreceğimi gördüm...
Sizinde kabul ettiğiniz, geçen seneki olan rezaletten Ek Ödeme-Namus meselesinden nasıl GÖZ GÖRE GÖRE döndülerse, bu seferde söylemiş olasalar bundan da dönerler...
(Biz böyle dedik ama alamadık diyemediler dürüstçe, mertçe. Bu anlayıştan her türlü sahtekarlık beklenebilir artık)
Peki siz geçen seneki rezalet dediğiniz olaydan sonra ne yaptınız? Rezalete nasıl tepki gösterdiniz? Nasıl haklıya haklı, haksıza haksız dediniz? Yoksa üyeliğe devam ederek yalancı şahitliğe ortak olmaya devam mı ettiniz?

WANTED?

Ekli dosyalar

• Page13451.jpg
    Page13451.jpg
    371.1 KB · Görüntüleme: 1,169
hakand77' Alıntı:
daha savunacak insanlar çıkıyor ya helal olsun bize...

öğretmenlerin bir çoğunun tuzu kuru, bu adamlar hiç bir hak elde edemeden üye sayılarını 20 bin artırdılar. memleket tam bir çıkar dünyası olmuş.

hakand77' Alıntı:
daha savunacak insanlar çıkıyor ya helal olsun bize...

Sendikalar Mesleki kuruluşlardır.Temsil ettikleri iş kolunun özlük haklarını savunurlar.Eğerki, mesleki olarak maddi bir çıkar dışında başka bir beklentisi olanlar var ise;
Vardır başka??? bir sebebi yada menfaaati

cakir528' Alıntı:

Hocam belli ki malum sendikadansınız size göre ne ala memleket ancak bu kadar vurdumduymaz olmayınız bu kadar olaylara gözlerinizi kapatmayınız. Göz göre göre siyaha beyaz demeyiniz. Bunun vebalini ödeyemezsiniz!!!

hocam haklı, 100-200 verse neye yarar. Makas iyice açıldı. Çıldırmamak elde değil bir de kendi uyelerine farklı ücret...

Hükümetin, öğretmenlerin eğitim ve öğretim tazminat tutarlarının 2014 yılı Ocak ve Temmuz aylarında 40+40 lira olmak üzere toplam 80 lira artırılmasını

Gelsinler ben onlara vereyim 40 lirayi. 40 lira ne ne lan dalga gecmekten beter hic vermeyin daha iyi...

40-40 ek ödeme demek değil resmen dalga geçmek..millet bizle dalga geçer oldu..makas o kadar açıldıki resmen açlık sınırına doğru gidiyor öğretmen maaşları

öğretmen ne kadar çalışıyor da fazla maaş istiyor. 15 saat çalışmaya 1600tl daha ne istiyor. yaz tatil, 15 tatil, bayram tatil, kar yağdı tatil, deprem oldu tatil, sel oldu tatil, cumartesi tatil pazar tatil... :p

geçen sefer başbakan 100 tl vermişti bbunlar az bulup kabul etmediler bu sefer 80 tl hemde iki taksitle veriyorlar yine almazlar bi dahakine seyyanen 50 tl uulan biz veriyoruz sizin alacağınız yok derseler şaşırmam.

racon' Alıntı:
öğretmen ne kadar çalışıyor da fazla maaş istiyor. 15 saat çalışmaya 1600tl daha ne istiyor. yaz tatil, 15 tatil, bayram tatil, kar yağdı tatil, deprem oldu tatil, sel oldu tatil, cumartesi tatil pazar tatil... :p
tatili isteyen biz değiliz yazında okul olsun sorun yok.
bize bir ay tatil yeter zaten. :mrgreen:

Geri