Bakan Yine Bizden Bahsetmiş (aHaber - Erdoğan Aktaş)

Kodla Büyü
Çünkü şu anda neredeyse bütün öğrencilerimiz bilgisayar kullanmayı öğrenerek okullarına gelmeye başladılar.
demiş

:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

çok zeki bakanımız Türkçe dersini de kaldırsın o zaman, cocuklar Türkce'yi öğrenerek geliolar nasılsa. hatta yiyosa din dersini kaldırsın, anne babalarımız yeterince dua öğretiyorlar zaten... 6. sınıftaki öğrencim bile "öğretmenim ben Arapca'yı neden öğreneyim, işe basvururken herkes bilgisayarı soruyor, arapca'yı sormuyor." diye mantık yurutebiliyorken, Arapça dersi ugruna bilişim ve milli guvenlik derslerini tek kalemde silen bakanıma sormak isterdim; amacın nedir? sende azıcık mantık var mı?? yanlıs anlasılmasın Arapca'ya karsı değilim, hatta ana dilim arapca benim, fakat zorunlu ders olarak okutmaktaki amacı cozemedim...

Ya benim anlamadığım her katıldığı programda atanamayan bt öğretmnelerini soruyolar o.nunda işine geliyo her branşdan atanamayan var diye cevap veriyor. Neden hiç bir sunucu da "Neden sadece BT bölümünden mezun olanların dersleri okullarda seçmeli ve şu anda ataması ZATEN yapılmış olan BT öğretmenlerin norm durumu ne olacak, bunların %80 i norm fazlası diye sormuyor" bakalım o zaman ne cavap verecek ben asıl bu soruyu merak ediyorum ve bunu da kimse sormuyor ne hikmetse. Ve çok önemli bir soruyu daha atlıyorlar hatta sormakdan ziyade "okullarımızda SEÇİMLİ:D Bilgisayar Tasırm diye bir ders yok" demiyorlar. Bakanın o zaman yüzündeki ifadeyi görmek istiyorum...

rock' Alıntı:
SEÇİMLİ:D Bilgisayar Tasırm diye bir ders yok" demiyorlar. Bakanın o zaman yüzündeki ifadeyi görmek istiyorum...

katıldığı programlarda mail yağmuruna tutmak lazım bu konuda Seçmeli Bilgisayar veya Bilişim Tasarım dersi yok diye... Hatta belirtmeli teknoloji tasarım dersini kastediyor olmasın diye ama o dersinde bilişimle alakası yok diye...

Ya arkadaş bu işi bilen biri gelse bakan olsa herşeyden haberi olsa, durumu yönetmeliği, dersi, içerği bilse ama Bt dersini sevmese 3 5 imize gıcık olsa ben bu dersi silicem canınıza okuyacam arkadaş dese bu yolda da kafasına göre iş yapsa gam yemicem. Ama konuştuklarına bakıyorsun hiç bişey bilmiyo dünyadan haveri yok arkadaş bu kahrediyo insanı. Nasıl oraya çıkıyo nasıl hiç bişey öğrenmiyo anlamak mümkün değil. Tek istediğim norm fazlası bt öğretmenleri ne olacak diye sorulması ve birinin ona o bahsettiği seçimlik dersin olmadığını söylemesi ::) Bunlara bi cevap verse biz de burda boş boş konuşmayız. konuş konuş aynı şeyler ama adam bizle ilgili konuşmuyoki. Atanamayan öğretmenlerden (ve haklı her branşda var atanamayan) ve olmayan seçimlik bi dersten bahsediyo habire ve ne acı ki bu 2 konu da bizimle ilgili değil :D

bakanın bizimle ilgili olarak bilgisiz olduğu yada yanlış bildiği ortada, bundan sonra katılacağı tv programlarında bizim sıkıntılarımızı ve yanlış bilgilerini anlatan, asıl sorulması gereken soruları içeren tek tip bir maili binlerce kişi olarak gönderirsek belki programı sunan kişiler bu soruları sorar ve bakanın cevabını öğreniriz.

ooo bu iş tam anlamıyla bitti desenize ders olayı bitti, heveslilerine söylüyorum eğitim teknologu diye de bir şey yok.. olsaydı bunu bakan efendi dillendirirdi dimi yani..
bakanın kafasında yeni oluşturacağı dersin öğretmeni ne piyasada ne de fakültelerde: endüstriyyel bilişim tasarımının babası öğretmeni,

KONUŞURKEN İZLEDİM DE CIMBIZLADIĞIM NOKTA ŞUYDU:

BT ÖĞRETMENLERİ BAŞKA ALNALARA KAYDIRILACAK..AMA OLANLAR.

SONRAKİLER MEÇHULL ZATEN 143 SAYISI ZATEN YENİ ATAMADA HERŞEYİ ORTAYA KOYMUŞ..

çocuklar bile biliyosa bilgisayar kullanmayı o zaman bana kimse bişey sormasın, peşimden koşmasın :) çocuklar bile biliyo da koca adamlar mı bilemeyecek

hangi bakan gelirse gelsin bizim branş bitmiş durumda onun için arkadaşlarında dediği gibi bizi başka branşlara aktaracaklar gibi....:(

hocam ben bu saatten sonra lys çalışıp kazanıp tekrar üni okuyamam beni memutiyetten çıkaramayacaklarına göre bir şekilde istihdam edecekler
başbakan kabinede bir değişiklikle meb bakanını değiştirir yeni gelen yeni projelerle gelir ama projeleri bitiremeden gider.
bunları daha önceden gördük..

hep son demlerini yaşayan bakanlar bize geliyor bizi süründürüyor. bununda ömrü çok uzun değildir bence. yani sadece bizler değil derslerinde sorun olmayan insanlar bile bakandan şikayetçi seveni takdir edeni yok. çünkü yaptığı olumlu bir iş yok:S

Geri