Bakan YILMAZ: 5.Sınıflara Bilgisayar Dağıtılacak

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bakan açıklama yaptı arkadaşlar bilindik bir şeyler ama yinede olumlu bence belki gerçekten güzel şeyler olur

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir televizyon programında çeşitli açıklamalarda bulundu. İsmet YILMAZ: " Yazılım için öğrencilere diz üstü bilgisayar dağıtılacak. 5.sınıflar ve 9.sınıflarda bilgisayar dağıtımına başlayacağız. 5.sınıflardan başlayıp lise son sınıfa kadar kodlama eğitimi vereceğiz. Kodlama eğitimini 5.sınıflardan itibaren başlattık" dedi.
Bakalım bilişim teknolojileri ve yazılım dersi için ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olacak

Kaynak: https://btsinif.blogspot.com.tr/2018/03/5-siniflara-bilgisayar-dagitilacak.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkesin bir bilgisayarının olması gayet güzel lakin öğrencilerimizin çoğunluğu(maalesef) bilgisayarı oyun amaçlı kullanıyor.
3 sene önce 108 tane tablet Pc dağıttım.. İkinci gün öğrenciler bana "hocam bunu root işlemi yapsak, oyun oynayamıyoruz, hiçbir yere giremiyoruz" gibi bir sürü bahanelerle geldiler.
Bunun yerine keşke tam donanımlı BT sınıfları kurulsa.. (Şahsi fikrimdir)

Son düzenleme:
Bilgisayar Laboratuvarı kurulsa daha faydalı olur. Tabletin sarjı problem oluyor. Evde bırakıyorlar. Kaybediyorlar. Bazıları satıyor. Fuzuli masraf...

*Kodlama eğitimini 5. sınıflardan itibaren başlattık. Teknoloji Tasarım dersi içine de koyduk.

Bu sizce olumlu bir şey mi? Bakan dersin adını bilmiyorsa bir dert, yok biliyor da söylüyorsa başka bir dert. Neresinden tutsan elinde kalıyor.

kesin tarih var mı yok .ucu açık cümleler .faz 3 tahtalarımız bile yokken umudum hiç kalmadı.inşallah diyorum sadece

Kesinlikle bt sınıfları olmalı, olanlar yenilenmeli. PC dağıtma ile olmuyor bu işler, bkz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 6.sınıflara dağıttığı pcler, Fatih kapsamında dağıtılan tabletler...

Bilişim Sınıflarını bilgisayarlar ile donatmak daha çok öğrenciye ulaşmak demek.

Umarım böyle bir ağır saçmalığa girmezler. Ondan sonra hocam bilgisayarım çöktü yok üzerine kola döküldü yok format at garantiye gönder bütün işler bize kitlenir. İş yapamayız.

Geri