Bakan Selçuk: E-Okul Dünyaya Satılacak...

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Ekran Alıntısı.JPG

Elalemin bakanlığı onun sunucusunu öğretmen sayısına göre alır hocam merak etme :D Yalnız bakanın özel sektörden geldiği hemen belli oluyor. İlk icraate bak. Yıllar evvel Kemal Unakıtan beyefendi de çatır çatur satarak icraat yapıyordu.

neden olmasın arkadaşlar? bir fabrikayı bir toprağı, taşınmazı satmakla karıştırmayın. gelişmemiş ülkelerde bu tip sistemlere çok ihtiyaç var. suriyeden gelen bir öğretmen eskiden çalıştığı okullarından bırakın e okulu bilgisayar dahi olmadığını söylüyor... hem e okul un ilk çıktığı 12 yıl öncesini hatırlayın çok yol kat etti bence yapanları tebrik ederim illaki eksikleri vardır.

neden olmasın arkadaşlar? bir fabrikayı bir toprağı, taşınmazı satmakla karıştırmayın. gelişmemiş ülkelerde bu tip sistemlere çok ihtiyaç var. suriyeden gelen bir öğretmen eskiden çalıştığı okullarından bırakın e okulu bilgisayar dahi olmadığını söylüyor... hem e okul un ilk çıktığı 12 yıl öncesini hatırlayın çok yol kat etti bence yapanları tebrik ederim illaki eksikleri vardır.
Aynen katılıyorum... Yoğun girişlerde yavaşlaması harici iki sistemde gayet iyi bencede.

Diğer ülkelerin eğitim eğitim sistemine ne kadar uyar?
Daha doğrusu yazılım her sisteme uydurulacak kadar esnek mi ? Ölçeklenebilir mi ?
Biz tarayıcıda güzel şeyle görüyoruz ama sistemdeki değişiklikler için admin paneli yeterli oluyor mu kodlara ne kadar baş vuruluyor bu tür durumlarda ?
Neyse gelişmeleri merak etmedim değil. Hayırlı olur inşallah

Finlandiya' ya ve Güney Kore'ye teklif etsinler. Aldıkları cevap bence anlamsal olarak yerinde olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: omd
arkadaşlar hepimiz bilgi güvenliği, big data vb kavramları bilen insanlarız hal böyleyken daha çocuk yaşta hangi alanlarda iyi olanlar vb bu bilgilerin bir özel firmada bulunması ulusal güvenlik açısından sıkıntılı bir durum olaya bu açıdan bakmakta fayda var.

Sisteme hiç lafım yok, gayet güzel.
Yazılım ile uğraşan biri olarak, şahsi fikrim bu yazılımı çoğu ülke çok rahat yapar.
Bence teklif etsinler, teklif etsinler ki yazılım olarak ne konumda olduğumuzu görsünler

Abartılacak bir sistem değil. Bence para kazanmak istiyorsa meb reklam alabilirler :)

• Beğen
Tepkiler: omd
Neden olmasın? Hata belki de ileride ülkemiz, dünyada bu tip yazılımların en büyük tedarikçisi konumuna bile yükselebilir.

Benim anlam veremediğim e-okul özel şirketten satın alınan bir yazılım değil mi. Meb e mi ait

eokul bir organizasyon neticesinde ortaya çıkar
bu organizasyonda emeği geçenlere
haksızlık etmeyin
rahatlaıkla pazarlanabilir.
zira alıcısı olmayan hiç bir mal yoktur yeterki satmasını bil...
yorum yapanların çoğu yeni, yetme heralde
cebinde not defteri taşıdığınız günleri hatırlamıyonuz heralde......

e okuldan önce bizleri sattın.verdiğin vaatleri yerine getirmek yerine bizi daha çok hedef haline getirdin

e okul bir başarıdır bence. 2005 te öğretmenliğe başladığımda bilsa kullanılıyordu okullarda. çok kızıyordum o zamanlar bu bakanlığın hiç mi bilgisayar mühendisi ya da öğretmeni yok diye. çünkü her okul 600 tl para veriyordu bilsa ya ve her yıl lisans yeniliyordu. dünyanın parası gidiyordu sonrasında e okul yapıldı. zamanla geliştirildi ihtiyaca göre. mesleki eğitim merkezleri için ayrı bir sistem yapılması gerekiyordu çalıştığım mesleki eğitim merkezi için sınav tarihlerinin sınav notlarının öğrenileceği ortamı php de kendim yazmıştım amatör de olsa iş görüyordu şimdi onu da yaptılar. şimdi bakanlığı eleştiriyoruz ama bilişim öğretmenlerinin içinde programlamanın p sini bilmeyenlerin yanında çok kaliteli programlama bilgisine sahip arkadaşlarımız var hangisi bakanlığa bu nokta da katkıda bulunma teklifinde bulundu acaba. şimdi ortada bir başarı var ve bakanlığın bunu pazarlaması güzel bir düşünce bence. ticaret bu satılır satılmaz onu tartışmıyorum.

eokul bir organizasyon neticesinde ortaya çıkar
bu organizasyonda emeği geçenlere
haksızlık etmeyin
rahatlaıkla pazarlanabilir.
zira alıcısı olmayan hiç bir mal yoktur yeterki satmasını bil...
yorum yapanların çoğu yeni, yetme heralde
cebinde not defteri taşıdığınız günleri hatırlamıyonuz heralde......

Şimdi bazı arkadaşlar konuyu farklı yere çekme çabasında.
Hepimiz öğretmeniz burada, konuşurken uslube dikkat edersek iyi olur düşüncesindeyim.
Burada e-okul sistemini kötüleme, eleştirme gibi bir konu söz konusu değil.
Konu diğer ülkelerin yazılım konusunda çok üst seviyede olduğu.
Biraz teknolojiyi yakından takip eden biri bunun farkını anlayabilir.

Yine söylüyorum e-okul sistemi ülkemiz için yapılmış ve emek verilmiş bir başarılı proje .
Yapanların vesile olanların eline sağlık. ;)

Geri