Bahçe hortumu ve bilinçaltı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

duyu80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sizlerinde dikkatini çektiği üzere hortumla ilgili topic bir türlü zirveden inmiyor . Dag gibi sorunları olan bi branşın bırakın norm fazlası olmasını derslerin kaldrılmasını düşüncem o dur ki meslekten atılmak bile bu topiğin ateşini düşüremeyecek. Hal böyle olunca şöyle düsünmeye başladım. Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor. Cinsel bir objeye olan merak ve istek açıkça dile getirelemediği için hortum gibi ona benzerliğiyle bilinen bir eşyanın adı anıldığı zaman ilgi ve alakada bir patlama yaşanmasına sebep oluyor.Aynı ilgiyi bahce makası görmezdi mesela.Haksız mıyım.

duyu80' Alıntı:
Arkadaşlar sizlerinde dikkatini çektiği üzere hortumla ilgili topic bir türlü zirveden inmiyor . Dag gibi sorunları olan bi branşın bırakın norm fazlası olmasını derslerin kaldrılmasını düşüncem o dur ki meslekten atılmak bile bu topiğin ateşini düşüremeyecek. Hal böyle olunca şöyle düsünmeye başladım. Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor. Cinsel bir objeye olan merak ve istek açıkça dile getirelemediği için hortum gibi ona benzerliğiyle bilinen bir eşyanın adı anıldığı zaman ilgi ve alakada bir patlama yaşanmasına sebep oluyor.Aynı ilgiyi bahce makası görmezdi mesela.Haksız mıyım.

hocam seni taşlarlar burda birazdan. Ama haklı olduğun taraf var o başlıktaki çoğu mesaj, bilinçaltından cinsellik üzerinden zorlama subliminal mesajlar diyebiliriz :)

hortum denince aklına neler gelmiş bea hocam.

başlığa ilgi duyulması forumda o kadar lüzumsuz başlıklar açılıyordu ki hortum son boyutuydu bunun. insanlar tiye almaya başladı ve aldı başını gitti. sen bilinçaltı, cinsellik, toplum baskısı falan nerelere bağladın olayı.

serkanaytekin' Alıntı:
Hortum deyince aklına ..... Hayret ya, adam içindekini dışa vurmuş, kendine ortak arıyor. Hortumu kesilesiceler :)
Cinsiyeti belli dğeil bu bir. Bu konu açılana kadar aklımıza bahçe hortumundan başka bişey gelmiyordu bu iki..Konuuy açan bayan bir arkadşaımız sanıyorum yüksek ihtimalle buda üç. :roll:

mihmandar1' Alıntı:
"Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor." demiş...

Ayrıca bkz: http://www.youtube.com/watch?v=c1HOghUnDew
o diyene batı ülkelereinde duyguları bastırılmamış kişilerde durum nasıl diye sormak lazım.herşey yasak değil ve herşeyi deniyorlar o yüzden eşcinsellik orada daha yaygın

panik yok, hocamız galiba yakın zamanda bilinçaltı ve cinsel objeler üzerine bir adet kitap(belki ufak bi yazı veya filmde görmüşte olabilir) okumuş. yeni edindiği bilgileri bizimle paylaşmış. daha çok ve farklı yayın okuyunca bu kadar dar alandan bakmazsınız. psikoloji üzerine kitapları kaldıramayacaklar okumasa olur aslında.

ben böyle bakış açısına ne deyim şimdi yaa

Ekli dosyalar

• atalay_demirci_kelalaka.jpg
    atalay_demirci_kelalaka.jpg
    17.6 KB · Görüntüleme: 425
duyu80' Alıntı:

hortuma benzeyenini de hiç görmedim. birde herşey yasak ve günah değilki toplumda bunuda nereden çıkarttınız. yasak olanlardan daha çok helal olan şeyler vardır. mesela şarap yasak ise süt, su, meyve suyu, soda helaldir. domuz eti haramsa kuzu, güvercin, bıldırcın, tavşan ve deve helaldir. zina günah ise eğer evlenebileceğin her kadın helaldir... yani aslında helal olan şeyler haram olan şeylerden çok çok fazladır. herşey günah da ne demek..

en son haksızmıyım diye sormuşsun ya bence haksızsın..

herşey bakış açısıyla ilgili..

güzel bakarsan, güzel görürsün,

güzel görürsen huzur bulursun..

bardağın yarısı dolu be kardeşim..

ctrl+alt+delete' Alıntı:
mihmandar1' Alıntı:
"Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor." demiş...

Ayrıca bkz: http://www.youtube.com/watch?v=c1HOghUnDew
o diyene batı ülkelereinde duyguları bastırılmamış kişilerde durum nasıl diye sormak lazım.herşey yasak değil ve herşeyi deniyorlar o yüzden eşcinsellik orada daha yaygın

sana diyor duyu80... önce o başlattı

Arkadaşlar arama kutusuna duyu80 yazıp mesajlarına bakarsanız hocamın kişiliğini çözersiniz sanırım :)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri