Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

B.ilisayar kapanıyor

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ickerya tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ickerya

ickerya Aktif Üye

Bilgisayarım kendi kendine kapanıp acılıyor sebebi ne olabilir.

2. y_gnl

y_gnl Aktif Üye

labda benimde karşılaştığım bir durum bu,fikri olan yok mu

3. rutubator

rutubator Aktif Üye

Bilgisayar kendi kendine kapanıp açılıyorsa

Bunun nedeni birden fazla olabilir. Bilgisayarın güç kaynağından gelen kablolar anakarta tam temas etmeyebilir. Power düğmesinden anakarta bağlanan kablo yerine tam temas etmiyor olabilir. Ram bellek yerinden oynamış olabilir. bu kontrolleri yaptığınız halde aynı problem devam ediyorsa problemi daha ayrıntılı bir şekilde belirtmeniz gerekiyor.

4. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

Eğer bir kaç bilgisayarda ise problem donanımsal olabilir. Eğer tüm bilgisayarlarda ise elektirik tesisatına bakmak gerekli.

5. hh

hh Üye

arkadaşlar benim de lab.da 4 bilg. biranda kapanıp tekrar açılıyor.aynı anda oluyor bu 4 tanesi.herzaman da olmuyor, canları hangi saatte , hangi sınıfta isterse o zaman oluyor valla :lol: gülüyorum ama bu hafta beni çıldırttılar neiş, napacaz? teknik servis mi çağırsam :?: :?:

6. ctrl+z

ctrl+z Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar elektrğin alçalmasından dolayı bilgisayarlar kapanıyor. bu problem bende de vardı lab a regülatör aldık. hatta yüksek elektrikten ötürü birkaç tanesinin güç kaynağı yandı. Çok faydalı oldu elektrik yükselse de alçalsa da her daim pc le r açık..
    biraz pahalı ama kesin çözüm.yaklaşık 400 L civarı bi para ödedik regülatöre...

7. hh

hh Üye

hocam peki neden hepsi değil de 4 tanesi kapanıyor ve tekrar açılmakta epeyce zorlanıyor? ayrıca lab.a kimse hayatta regülatör falan almaz eminim zaten herşey sallama gidiyor, sınıf bile derme çatma... nasıl olacak pekii???

8. ozkaan

ozkaan Aktif Üye

BİLGİSAYARLARINIZ ULAŞTIRMA BAKANLIĞINI VİSTA KURULU BİLGİSAYRALARI MI?
    ÖYLE İSE BİLGİSAYRALARI KORUMA KARTI MODUNDAN ÇIKARIP GÜNCELLEMELERİNİ YAPIN
    TEKRAR AÇILIŞTA YİNE KORUMA KARTI MODUNDAN ÇIKARIP DEĞİŞİKLİKLERİN AKTİF OLMASINI SAĞLAYIN
    BİR DAHA RESETLEME YAPMAYACAKTIR.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal