ayvalık nasıl bir yer

Kodla Büyü

wgolf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
tayin için ayvalık düşünüyorum havası insanları nasıldır
sizin tavsiyeleriniz nereler olur deniz olmak şartıyla

Hocam ben yazın gezmek için gitmiştim... Çok hoşuma gitmişti..
Cunda adası, Şeytan tepesi harika yerlerdi...
Sanki emeklilik için ideal bir yer gibi... ama çok güzel..

Ayvalık gerçekten güzel 4-5 kere tatile gittim Ayvalık'a. İnsanları, doğası çok güzel...Ama biraz pahalı.

İnsanlarını bilmiyorum ama harika bir yer hocam .... Denizi havası falan süper ama oralar içinde su sorunu oluyor deniyor bilginize....

küçük boy suları 1 tl ye bir lahmacunu 6 tl ye almıştık geçen yaz :) ...onun dışında hoş bir yer tabikii

Yazları kum gibi insanın olduğu bir yer, sarımsaklı plajı ve cunda adasından kaynaklanıyor sanırım. Yalnız yörenin kış zamanını bilenler yöreyi yaz aylarına nazaran fazlasıyla sakin olarak niteliyor. Hatta bir arkadaşım "orası kışın köy gibidir. kışın insan çok sıkılır" demişti. Ama tabi göreceli bir kavram bu kişisine göre değişir

teşekkürler yorumlarınız için başka sahil kenarı olarak nereleri önerirsiniz

Gelin gelin :D ben Ayvalıkta oturuyorum, yalnız kiralar 45- 500 den başlıyor birde kaloriferli isterseniz ev sahibini insafına artık. Ama insan zamanla alışıyor.

arkadaşlar bu yaz ayvalık-cunda civarlarını gezmeyi düşünüyoruz. kalınacak yerler hakkında bilgisi olan var mı?

çok güzel bir yer hocam tayininizin çıkma ihtimali varsa hiç düşünmeyin tercih edin

amdturion' Alıntı:
arkadaşlar bu yaz ayvalık-cunda civarlarını gezmeyi düşünüyoruz. kalınacak yerler hakkında bilgisi olan var mı?

Oteller ve pansiyonlar bulunuyor hocam.

Otel fiyatları (3 yıl önce); bizim kaldığımız yerde kişi başı 1 gece 70 civarıydı. Ama internetten gezi sitelerinden de güncel haline ulaşabilirsiniz.

Pansiyonları öneririm, hem daha ucuz hem de otele 3-4 gün girip bir yere bağlı kalmazsınız.

Kaç gün ayıracaksınız bilmiyorum ama aracınız varsa, günü birlik konaklamalar ile Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Ören, Assos (ki sakin bir yer arıyorsanız Kadırga Koyunu mutlaka öneririm) gibi birbirine çok uzak olmayan yerleri gezme şansınız olur.

Pansiyon fiyatı için yine gezi sitelerinden herhangi birine ulaşıp, bilgi alabilirsiniz sanırım.

nasıl bir yerde kalmayı düşünüyorsunuz? Otel mi? Pansiyon mu? apart ev mi? Fiyatla değişiyor tabi.

5-6 gün civarı kalacağız aracımız maalesef yok. amacımız daha çok farklı yerleri gezmek. bildiğiniz önerebileceğiniz ortalama geceliği 80-100 arası yerler var mı?

Size sarmısaklıdaki pansiyonları önerebilirim? O fiyata kahvaltı ve akşam yemeği veriyorlar. Denize çok yakındır? merkeze de minübisler var 15 dakika bir .

dehencan' Alıntı:
Size sarmısaklıdaki pansiyonları önerebilirim? O fiyata kahvaltı ve akşam yemeği veriyorlar. Denize çok yakındır? merkeze de minübisler var 15 dakika bir .

Hocamın dediği en mantıklısı gibi. :+1: Ayrıca sezonda boş yer bulmak bile sıkıntı olabiliyor.

wgolf' Alıntı:
teşekkürler yorumlarınız için başka sahil kenarı olarak nereleri önerirsiniz
bence saklı bir cevherden bahsedeyim ben size mersin( silifke taşucu- bozyazı aydıncık) diğer yerler için söylediğiniz olumsuzlukların hiçbiri yok herşey çok ucuz halkı sıcak ve tam yurdum insanı doğası havası harika tarihi yerleri başak bir güzel gelin görün tecrübeyle sabittir söz aramızda tam memur tadında

bilişimcimisiniz hocam valla hi hersene hevesleniyordum şura açılsın isterim falan diye genelde güzel yerlerin il dışı açıldığını görmedim.Hele şu norm sıkıntısında

İlk başta şu an nerde yaşadığınız ve nasıl bir yer beklediğinize cevap aramak gerek sanırım. Sosyal hayatın sadece yaz aylarında canlı olacağı bir yer ve arkadaşın söylediği gibi deniz suyu çok soğuktu :? Cunda Adası kendi dalında birinci.

daha önce kalıp yer tavsiyesi yapabilecek biri var mı? İnternetten araştırdım bir sürü yer ama tavsiye olursa daha çok sevinirim...

Eşim Ayvalıklı, benim de tayinim çıksa koşa koşa giderim ama ne istediğinize göre değişen bir yer. Huzur, sakinlik, deniz, yeşillik, birbirinden güzel Rum evleri olan sokakları var. Midilli göçmenleri çok, emekli olup oraya yerleşen çok. Sarımsaklı kozmopolit ama merkez ve Cunda'da insanları genel olarak iyidir.

Arkadaşlar kısaca bahsedeyim ayvalıkta yaşıyorum. İnanın dışı sizi içi beni yakar. Kısaca bahsedeyim. Burada belediye yok. varda chp'li. anlayın artık. yollar kasaba yolları gibi bozuk. Sular çok sık kesilir. hele yazın nufüs fazlalığından dolayı az akar. Sağlık hizmeti almak için edremite gitmeniz gerek. Eğitim desen bitmiş durumda. Hayat pahalı. Evler aşırı pahalı. Kiralar ortalama 600-700 arası. Sadece denizi için yaşanır. O da toplam 1,5-2 aydır. Kararınızı ona göre verin.

Geri