Aynı siteye 2 domain bağladım, biri google da çıkmıyor.

Kodla Büyü

ikuru

Aktif Üye
Arkadaşlar 2 alanadını 1 siteye bağladım. Fakat google indexsinde alan adlarından biri listelenirken
diğerinin adı bile gözükmüyor. Cpanel kullanıyorum. Neden olabilir.?
http://www.sivascilingirr.com ve wwwcilingirsivas.com

Googleye iki domaini de tanımladın mı?
Eklediğiniz domainler için size her bir site için bir tane html dosya sunacak bu dosyaları ftp atın ve iki domani de googlede doğrulayın.

ikuru' Alıntı:
Hocam onu daha önce de yapmıştım, başka açıklaması olabilir mi?
Google algoritmasında bir engel vardır. Biliyorsunuz googleyi yanıltmak için yapılan biri çok yöntem var ama google bunu yiyor mu hayır yemez. İçerik aynı sunucu ip 'si aynı dolayısıyla klon site olarak gördüğünden bu siteyi indexlemiyor indexlese dahi arka sıralara atıyordur.
Bunun için farklı bir host alabilirsiniz. Eğer farklı bir hosttan tanımlarsanız öncekine nazaran daha üst sıralara çıkabilir. Eğer 50 MB lık bir alan size yeterli geliyorsa size bir hesap açayım oradan yeni site adına direk yönlendirme yapın böylesi daha sağlıklı olacaktır.

Anladım hasari hocam, peki isimleri isimtescilden alıyorum, yani isim üzerinden direkt yönlendirme yapsam. Domain dns'si isimtescil ip lerini göstereceğinden dolayı dediğiniz durum düzelebilir mi? Teşekkürler.

ikuru' Alıntı:
Anladım hasari hocam, peki isimleri isimtescilden alıyorum, yani isim üzerinden direkt yönlendirme yapsam. Domain dns'si isimtescil ip lerini göstereceğinden dolayı dediğiniz durum düzelebilir mi? Teşekkürler.
Farklı bir sunucu olmasında yarar var. Zaten siz dnsleri isimtescil yapsanızda bir faydası olmayacak tamam domain var ama herhangi bir alan olmadığından gene bir faydası olmayacaktır.
Eğer isterseniz DNSleri benim hosta yönlendirin oradan da 50 mb hesap açayım direk yönlendirme yaparsınız. İsterseniz cpanelden direk yeni adrese ya da index içerisinden refresh kodu ile yaparsınız. Bence böylesi en sağlıklısı en azından title ve meta etiketlerine istediğiniz anahtar kelimeleri yazarsınız.
Ayrıca googlenin doğrulama için verdiği html dosyasınıda atarsınız böylece siteyi doğrulatmış ta olursunuz. :)

hasari' Alıntı:
ikuru' Alıntı:
Farklı bir sunucu olmasında yarar var. Zaten siz dnsleri isimtescil yapsanızda bir faydası olmayacak tamam domain var ama herhangi bir alan olmadığından gene bir faydası olmayacaktır.
Eğer isterseniz DNSleri benim hosta yönlendirin oradan da 50 mb hesap açayım direk yönlendirme yaparsınız. İsterseniz cpanelden direk yeni adrese ya da index içerisinden refresh kodu ile yaparsınız. Bence böylesi en sağlıklısı en azından title ve meta etiketlerine istediğiniz anahtar kelimeleri yazarsınız.
Ayrıca googlenin doğrulama için verdiği html dosyasınıda atarsınız böylece siteyi doğrulatmış ta olursunuz. :)

Hocam, ilginiz için teşekkür ederim. Ama her seferinde sizden host talep etmem uygun olmaz. Eğer bir çaresini bulamazsam. Kapınızı çalarıımm. Teşkkürler

Bu sistem Google amcanın gözünde spamdır..Bizzat denedim..
Zaten böyle olmasa,herkes aynı database ile milyon tane site açardı ve indekslenirdi.
Biz sırf bu yüzden database değiştirme ve kelime dağıtma scripti yazdırdık:)

Google doğrusunu yapmıştır. Bu şekilde ne yaparsan yap yönlendirmede bir siteyi indexler.
Çözüm ise yönlendirme yapmayacaksın. :))

Geri