Aynı özelliklere sahip 2 dizüstünden hangisi???

Kodla Büyü

nsrt

Aktif Üye
Arkadaşlar laptop alıcam ama kararsız kaldım...
Casper ve Asus aynı özelliklere sahip dizüstü bilgisayar beğendim. Aslında toshiba veya Asus düşünüyordum. Casper in özellikleri ve şekli çok hoşuma gitti. Asus unda aynı şekilde şekil ve özellikleri hoşuma gitti. Ama Asus 1900 tl , Casper 1500 tl. Ayrıca Casper da windows 7 sürüm yükseltme hediye...
Casper almayı düşünmüyodum ama 400 tl bi fiyat farkı var. Siz olsanız ne yapardınız? Casper önerir misiniz?

hocam asus da BlueTooth varmı yazmamaışlar bu arada kesin vardır da siz yine de öğrenin.
biz de yakınımıza asus aldık ama asusların bazılarında ses kalitesi çok iyi çıkmıyor ona göre

baya bi fiyat farkı var aslında. ben de asus veya toshiba düşünüyodum. hp veya dell de olabilirdi ama harddisk bölümlemeleri çok kötü...

klebsiella' Alıntı:
hocam asus da BlueTooth varmı yazmamaışlar bu arada kesin vardır da siz yine de öğrenin.
biz de yakınımıza asus aldık ama asusların bazılarında ses kalitesi çok iyi çıkmıyor ona göre

var kart okuyucu bluetooth felan. ses kalitesini denemek lazım ama benim beğendiğim laptop daha kurulmamış:S

Asus mu Casper mı derseniz kesinlikle Asus derim hocam. Bir arkadaşım aynı mantıkla Casper almıştı. Aynı özelliklere niye daha fazla ödeyeyim diye. Şimdi bin pişman.

hocam deel almayın bence
bizim sınıfta 3 kişinin de dell i var hepimizin de ekran kasamız çöktü şu an yerinde oynuyor yani çok sağlam değil o açıdan ama dell gerçekten öbür özellikleriye sağlam bir marka. ben h,iç bir sorun yaşamadım şu ana kadar.
toshiba için ise o da çok pahalı ya çok para vermek gerek iyi bir toshiba için

klebsiella' Alıntı:
hocam deel almayın bence
bizim sınıfta 3 kişinin de dell i var hepimizin de ekran kasamız çöktü şu an yerinde oynuyor yani çok sağlam değil o açıdan ama dell gerçekten öbür özellikleriye sağlam bir marka. ben h,iç bir sorun yaşamadım şu ana kadar.
toshiba için ise o da çok pahalı ya çok para vermek gerek iyi bir toshiba için
dell için iyi dediler ama hoşlanmadım çok... ayrıca 500 gb harddisk var 10 gb recovery için ayırmış diğeri işletim sistemi için:S

Asus dünyanın en iyi anakartı üreticisi olması hasebiyle bence Asus.
Bilgisayar markaları olara Asus, Dell ve Toshiba arasında terciy yap.Bunlar rüştünü ıspatlamış markalar.

hocam bende casperan 8600 işlemcili modeli vr, diğer özellikleri aynı. 5 ay oldu alalı, günde en az 12 saat çalışıyor hiç bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Isınma falan yok gayet güzel bir makine tavsiye ederim.

muzy2007' Alıntı:
hocam bende casperan 8600 işlemcili modeli vr, diğer özellikleri aynı. 5 ay oldu alalı, günde en az 12 saat çalışıyor hiç bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Isınma falan yok gayet güzel bir makine tavsiye ederim.
elektronik şans işi aslında ama yine de uzun süre kullanacağım bi ürün alacağım için kararsızım... bi de şırnakta olucam bu sene sorunsuz bişey olur inşallah...

asus süper bi makine..ama arkadaşların da dediği gibi sesi biraz az çıkıyor...

Arkadaşım iki laptopta aynı özelliklerde görünebilir ama değilller.

1. Kasaları farklı
2. Ekranları farklı
3. Anakartları farklı

Bilgisayar sadece ram-işlemci-ekran kartı demek değil ki!! Özelliklede alınan bilgisayar laptop ise kasa-ekran-anakart çok daha önemli olmalı.

İllaki bu iki model arasında seçim yapıcaksan kesinlikle ASUS. Casper kullanan herkes elinde sonunda pişman olur ama asus ta pişmanlık kullanıcı hatasından kaynaklanır...

kesinlikle Asus. 1 senedir bende kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Performansı gayet iyi özelliklede Casper'a göre

beklet' Alıntı:
Arkadaşım iki laptopta aynı özelliklerde görünebilir ama değilller.

1. Kasaları farklı
2. Ekranları farklı
3. Anakartları farklı

Bilgisayar sadece ram-işlemci-ekran kartı demek değil ki!! Özelliklede alınan bilgisayar laptop ise kasa-ekran-anakart çok daha önemli olmalı.

İllaki bu iki model arasında seçim yapıcaksan kesinlikle ASUS. Casper kullanan herkes elinde sonunda pişman olur ama asus ta pişmanlık kullanıcı hatasından kaynaklanır...

haklısınız...

ya toshiba var bitane özelliri aşağıdaki gibi fiyat da 1200 tl... kafam iyice karıştı...
2.1 ghz işlemci, 1mb ön bellek, 3gb ram, ekran kartı da sanırım 256 veya 512 idi...400 gb da harddisk...

beklet' Alıntı:
Yalnız belirtmek isterim ki bir laptop için 2 binlira çok para.

Bir önerim var!

Bu laptopu al:
http://www.hepsiburada.com/fujitsu-siem ... n=bd750026

Yanınada bir masaüstü al :D Aynı fıyata geliyor. Bu kadar büyük bir farka değer mi özellikleri arasındaki fark...

hocam en az bir sene masaüstü almayı düşünmüyorum... 2 sene sonra felan masaüstü alırım... ama laptop da uzun süre gitsin diyorum... çünkü seminerler vs ya da tatillerde yanımda götürmeyi düşünüyorum... bilgisayarsız olmuyo:))

Ben nerdeyse 5 yıldan beri asus kullanıyorum. Sadece DVD-Rwda sorun yaşadım onu da değiştirdim. Normalde bundan daha iyi özelliklere sahip farklı bir marka laptop alacaktım. Ama satıcı bana bunu satmak istemişti. Bayağa bir dil döktü. En sonunda ben de bunu almıştım. İyiki bunu almışım. Diğer marka problemli çıkmış çünkü. Ama elektronik şans işi birazda.

mysql' Alıntı:
Ben nerdeyse 5 yıldan beri asus kullanıyorum. Sadece DVD-Rwda sorun yaşadım onu da değiştirdim. Normalde bundan daha iyi özelliklere sahip farklı bir marka laptop alacaktım. Ama satıcı bana bunu satmak istemişti. Bayağa bir dil döktü. En sonunda ben de bunu almıştım. İyiki bunu almışım. Diğer marka problemli çıkmış çünkü. Ama elektronik şans işi birazda.

hocam bu satıcı da casper i öneriyo bana... aynı özellikler var dedi. hatta ekran kartının daha iyi olduğu söyledi asusunkinden. Ama bilmiyorum. bi de bu casper de sorun gelmedi hiç dedi ama tabi satmak istiyor...

Bu arada asus ile casper in seslerine baktım. Asusun sesi casperden baya bi az çıkıyor...

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-v...6-bt-dvdrw-wvp/productdetails.aspx?I_ID=39938

bi de buna bakar mısınız hocalarım... hp önerir misiniz? bu üründe en hoşuma giden özellik ekran kartı paylaşımsız 1024 mb ve fiyatı da 1700 lerde... ama şekli biraz iri geldi...
yorumlarınızı bekliyorum... yarına karar verip alacağım laptp...
bi de hp nin harddisk bölümlendirmesi hiç hoşuma gitmiyor... 10 gb recovery gerisi işletim sisteminin olduğu ksım. Disk bölme var sanırım ama format atınca sabit kalıyor mu? bu konuda bilgim yok...

Geri