AYM dershane kararı.

Kodla Büyü
Re: AYM dershane kararı.

eğer dersanelerin kapatılma kararı gerçekten eğitim için olsaydı tartışılabilirdi ancak eğitim adamların ipinde değil eğitim sistemimizin hali içler acısı ki ömer çelik gibi bir adamı milli eğitim bakanı yapanların eğitimle ne kadar ilgili oldukları da ortada
4+4+4 gibi amacı eğitim olmayan siyasi hırsla yapılmış bu proje neyse ki aym den döndü çok sevindim

AYM 'yi AVM yapmazlarsa iyidir..

çocukları dershanelere muhtaç bırakan sisteme karşıyım, ama bu karara sevindir. neden mi?

1. boşa düşecek dershane öğretmeni olmayacak.
2. 1 yıl yerine 4 yıl ve daha yüksek ücretten adı okul kendisi DERSHANE olan kurumlara çocuklar gitmek zorunda kalmayacak.
3. kpss ye girmeden öğretmen olarak atanmayacaklar....

Ortaokul veya Lisedeki matematik, fen, fizik, biyoloji v.b. öğretmeni öğrenciye birşey kazandıramıyorsa; öncelikli olarak bunun sorgulanıp, çözüm aranması gerekir. Dershaneleri kurtarıcı gibi gösterip, vazgeçilmez kabul etmek çok yanlış bence. Mevcut öğretmen ve öğrenci durumları iyi değerlendirilip, yeni bir eğitim sistemine merhaba demeliyiz. Esas konuşulması, tartışılması gereken budur. Havanda su dövmeye gerek yok.

bırakın saçmalamayı.neymiş cemaatin işaret fişeğiymiş...arada kaynayan binlerce öğretmen, çalışan ne olacak.dershane olmayınca binlerce öğrenci nasıl kazanacak.sen eğitimin içine et ondan sonra dershane neden var de.kafayı bozmuşsunuz paralelle.zamanında ergenekonla bozmuştunuz, şimdi de bu çıktı...

Aym nin 17 uyesi bulunuyor 11 ini sayin gul atadi..
dersane konusunda 12 uyenin reddi istedigi 5 uyenin kabul ettigi soyleniyor..
Simdi kimse cikip bu karara laf edemez en azindan akepeliler edemez..
sizin sectiginiz note.. pardon cumhurbaskani atadi onlari.. sizin partinizin kurucusu..
Halkin sectigi vekillerin sectigi cb.. azicik milli irade yahu

Şunu resmi gazetede bi yayınlasalar her şey daha net olacak. Dershane sistemi bir öğrenci için belki gerekli diğer öğrenci için gereksiz olabilir. En azından devletin yükünü alıyordu bu bilinen bir gerçek. Amaç siyaset uğruna birilerinin ocağını söndürmek dışında hiç birşey değildi. Bu işi MEB okullarına yıkarak asıl hatayı kendilerinin yaptıklarını düşünüyorum. Aklım mantığım almıyor kendi öğrencilik yıllarımı düşünüyorumda bu işi okulla çözmek çok zor ya dershane evet belki bir sömürü ama sistemli bir çalışma düzenini oluşturan bir yapı var orda sistemli ve düzenli bir şekilde çalışma ortamını okullarda oluşturmak çok zor bir iş MEB öğretmeni kendi dersi ile mi uğraşacak yazılısı, sözlüsü,nöbeti bu yetmiyecek hafta sonuda sınava öğrenci hazırlayacak bu işin çözümü bence bu değil dershane gerçeğini değiştiremezler adını bile değiştirseler belki bir çözüm idi ama bence bu değil.

Geri