Aylıksız İzin

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
8 yılllık öğretmenim. Herhangi bir sebebim yok. Ama 6 aylık aylıksız izin almak istiyorum.
Mümkün müdür?

MEB izin yönetmeliği.

Madde 36- On hizmet yılını tamamlamış Devlet memurlarına istekleri halinde memuriyet süresi içinde ve bir defada kullanılmak üzere 6 aya kadar aylıksız izin verilebilir. Ancak, sıkıyönetim ve olağanüstü hal ilan edilen bölgelere veya kalkınmada öncelikli yörelere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 nci maddesi gereğince belli bir süre görev yapmak üzere mecburi olarak sürekli görevle atananlar hakkında bu bölgelerdeki görev süreleri içinde bu izin verilmez.

ayrılabilirsin bir memurun iki defa aylıksiz izin alma hakkı var toplam süre iki yıl olmak şartıyla

Burda VERİLEBİLİR diyor. Yani ben okul idaresine dilkeçe versem okul idaresinin reddetme hakkı var gibi görünüyor. Yanlış mı anlıyorum.

arkadaşlar 5 ocak tarihinde doğum yaptım doğum sonrası iznim 15 nisanda bitti..buna istinaden 15 mayıstan 8 hazirana kadar ücretsiz izin almak istiyorum fakat ilçe mem dilekçe en az 1 aylık olmak zorunda, daha erken göreve başlamak isterse tekrar dilekçe ile başlayabilir demiş... şimdi sorum şu gerçekten en az 1 aylık mı olmalı sonuçta doğum sonrası kısım kısım alınabiliyor diğer sorumda dilekçedeki tarih aralığını 15 mayıs -15 haziran mı yazmalıyım yoksa 14 haziran mı yazmalıyım? şimdiden teşekkür ederim

1 haziran bile yazabilrsin herhangi bir alt sinir yok. Esimde ayrildi. Aynisini bizede dediler. Memur maas heseplarken kolaylik olsun diye oyle istiyor. Biz dilekceyi degistirmeden isleme koyduk yaptilar.

1 haziran bile yazabilrsin herhangi bir alt sinir yok. Esimde ayrildi. Aynisini bizede dediler. Memur maas heseplarken kolaylik olsun diye oyle istiyor. Biz dilekceyi degistirmeden isleme koyduk yaptilar.
hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ben de sizin dediğiniz gibi 8 haziran yazarak verdim dilekçeyi ki herhangi bir sınırlama yok diye biliyorum gel görki bu gün ilçe mem arayınca kafam karıştı zaten 1 aylık versem bile dilekçeyi ayın 8inde başlamak için tekrar dilekçe vereceğim bana iki iş çıkardıkları gibi kendileri de iki kez uğraşmış olacak

Geri