Aydın İl dışı 2020

Kodla Büyü

alemd@r

Aktif Üye
Arkadaşlar Aydın da malum iki yer açık acaba yazmayı düşünen arkadaşlar var mı
Ben Karpuzlu yu tek tercih olarak yazacağım (pıan 183)
Aslında Bursa dayım ve çok memnunum burda ama eşimin isteği üzerine tek tercih yapacağım
Puanlarınızı yazarsanız az çok fikir sahibi oluruz
Herkes için hayırlı tayinler olsun

Ben de İzmir olmazsa, yakın iller olsun diye komşu illere de tayin istiyorum yıllardır ama gelmiyor...
Arkadaşlara genelde Ege illerine il dışı tayini çıkanların çoğunun Ege bölgesinde farklı illerde veya Ege bölgesine yakın illere daha önce atananların olduğunu söylüyordum.
Uzak illerden Ege bölgesine tayini çıkanların daha az olduğunu düşündüğümü söylüyordum ama pek fazla kişiye mantıklı gelmiyordu :) Kurulu düzeni bozmak ile değişiklik-daha iyi şartlar ikilemi dengeli gidiyor sanırım.

Ben de İzmir olmazsa, yakın iller olsun diye komşu illere de tayin istiyorum yıllardır ama gelmiyor...
Arkadaşlara genelde Ege illerine il dışı tayini çıkanların çoğunun Ege bölgesinde farklı illerde veya Ege bölgesine yakın illere daha önce atananların olduğunu söylüyordum.
Uzak illerden Ege bölgesine tayini çıkanların daha az olduğunu düşündüğümü söylüyordum ama pek fazla kişiye mantıklı gelmiyordu :) Kurulu düzeni bozmak ile değişiklik-daha iyi şartlar ikilemi dengeli gidiyor sanırım.
Kaç puanınız hocam yazacak mısınız Aydın ı

Söke ve Didim, kışın yaşamak için nasıldır? Kendi çocuklarımızın eğitimini düşündüğümüzde eğitim seviyesi ne durumdadır? Söke deki sınavli okul Yavuz Sultan Selim AL hakkında bilgisi olan var mı?

Açılan yerlerin çoğu sıkıntılı yerler. Uzak ve kırsal bölgeler.. Didim ve Karacasu ile ilgileniyordum. Ancak bugün yaptığım araştırma sonucu Didim'den vazgeçtim. Sanırım tek tercih Karacasu yazacağım. Puanım 250. Tercih yapacak herkes puanını paylaşırsa en azından fikir sahibi oluruz. Aydın'ı yazacak herkesin hakkında hayırlısı olsun..

Açılan yerlerin çoğu sıkıntılı yerler. Uzak ve kırsal bölgeler.. Didim ve Karacasu ile ilgileniyordum. Ancak bugün yaptığım araştırma sonucu Didim'den vazgeçtim. Sanırım tek tercih Karacasu yazacağım. Puanım 250. Tercih yapacak herkes puanını paylaşırsa en azından fikir sahibi oluruz. Aydın'ı yazacak herkesin hakkında hayırlısı olsun..

Bi sakıncası yoksa acaba DİDİM den neden vazgeçtiniz hocam?

Aydin merkezde ikamet ediyorum. Bende 2 sene once il disi tayinle geldim. Karacasu cok sirin ve bi o kadar kucuk biryer. Afrodisyas antik kenti buyuleyici guzellikte. Pidelerinin tadina doyum olmaz. Karacasu'dan Nazilli'ye gidis gelis yapilabilir. Aydin'in cocuk yetistirmek icin en iyi imkanlara sahip yerleri merkez ve Nazilli ilcesi. Didim'de kışın sıkılırsınız. Ama yazin cok guzel. Didim'i ben pek sevemedim ama bir o kadarda seven arkadas var. Denize duskunseniz Didim, is yerinde samimi bir ortam olsun diyorsaniz Karacasu derim.

Daha önce de yazdım, aynısını yıllar sonra tekrar yazıyorum

turistik yerde çalışmak zordur;
yazın nüfus aşırı arttığından şehrin altyapısı, imkanları nüfusu karşılamaz, en basiti 3. kattan yukarıya su basıncı yetmez ve o dandik suyun tonu 10 tl. Elektrik altyapısı yazın klimadan, kışın ısıtma sistemlerinden habire çöker, elektrik sık sık gider, voltaj düşük gelir, ilgilenen yetkili yok tabi.

evler yazlık olur, odalar küçük, yalıtım sıfırdır, yazın yanarsın, kışın donarsın. (nemli soğuk dondurucudur). öyle camdan denizi görmek filan filmlerde olur. siz merkeze yakın oturmalısınız, site ve deniz kenarlarındaki evler kışın tenha ve tehlikeli olabilir.

fiyatlar pahalı olur, zaten yolunacak turist olmadığın için, esnaf seni umursamaz, ilgilenmez.
öğrencilerin zaten okumada gözü yoktur, veliler de seni takmaz.

yabancı turistlerin çok olduğu yerlerde çarpık ilişkiler fazladır, çocuk yetiştirmek zor olur.

herşeyini kaybetmiş insanların son çaresi bu tip yerlerdir, voleyi vurmak için gelir, gözü kara olur, herşeyi yapabilir. dolayısıyla doğudan çok göç alır, işler daha da karışır.

atalar boşuna dememiş, taş yerinde ağırdır. Herkes için hayırlısı.

Karpuzluyu neden eledin hocam fikir vermesi açısından soruyorum

Didimdeki BTciler bu sene okulundan ayrılmış diye duydum, doğru yanlış bilmem. Siz niye vazgeçtiniz @ÇetinÖğretmen
Hocam arkadaşlara sordum çoğu önermedi. Turistik bir ilçe olması çoğu yönden dezavantaj.. Ha denizi seven birisiyseniz sevebilirsiniz. Bunun yanında özel olarak Nazilli merkeze yakın olan bir yeri tercih etmem gerekiyor. Didim Nazilliye çok uzak. Günlük gidiş geliş için uygun değil..

Merhabalar Didim'de neden öğretmen durmuyor çok merak ediyorum okuldami yoksa didimdemi sıkıntı var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar Didim'de neden öğretmen durmuyor çok merak ediyorum okuldami yoksa didimdemi sıkıntı var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Olcay Hocam ben ileriye yönelik Nazilli ve komşu ilçelere geçmeyi düşünüyorum. Didim'in uzak oluşu benim için sıkıntı. Didim'e hiç gitmedim, yaşamadım ancak klasik turistik şehir havası varmış. Yani kiralar fazla, kışın insan az yazın had safhada.. Çocuk yetiştirmek zor.. Çok göç aldığı için sorun teşkil edebiliyor. Merkeze çok uzak vb. şeyleri söyleyen arkadaşlarım oldu. Ben de o yüzden vazgeçtim. Yaşayan görev yapan arkadaşlar varsa bizleri aydınlatabilir..

Bence Didimde konut uygun hocam, Bölgenin tatil yöresi olarak en ucuz ilçelerinden biri diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri