Aydın BTR rezaleti

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Hala BTR görevlendirmeleri yapılmamış, bugün EBA yı tanıtın diye yazı geliyor. Önce BTR işini hallet tanıtalım. il koordinatörünü arıyoruz, ders programları, işler hep sizden haberi bekliyor diyoruz. Yeni yazı gelecek MEB den onu bekliyoruz diyordu başlarda. Ben yazı gelebilir, resmi işleri bekletin diye bir MEB yazısı hatırlamıyorum, var mı arakadaşları sizin bilginiz. MEB den yeni yazı gelebilir, resmi iş ve işlemleri bekletin. Yap görevlendirmeni, yazı gelirse tekrar düzelt, tekrar yap, tek akıllı sen misin, diğer iler nasıl yapıyor bu işi?

Sonra bu yazı muhabbeti bitti, neymiş okulardan akılı tahta kurulu olup olmayanların listesi istenmiş, onlar gelince görevlendirme yapılacakmış, ne zaman istenmiş bu liste, taa bayramdan önce, yani neredeyse 15 resmi iş gündür okulardan akılı tahta kurulu olanların listesi bekleniyor. Koordinatöre soruyoruz, sadece akıllı tahta bilgisi değil, sınıf ve öğrenci sayılarını da alıyoruz gecikiyor diye cevap veriyor..kocaa il mem de akıllı tahta nerelere kuruldu, okulların öğrenci sayıları bilgileri yok sanırım.

konu il koordinatörüyle ilgili olmayabilir, kimseyi suçlamıyorum ama 8 saat dersim var, tek gün gidiyorum, hergün müdür arıyor, tartışmaktan bıktım, işler bekliyor, bi sürü iş var diyor. niye gideyim, yukarının hatasını ben neden telafi edeyim? Enteresan işler oluyor, rezilliğini biz çekiyoruz, bunaldım iyice.

Her ne hikmetse tanıt tanıt bitmedi şu eba.... Hani çok sık söylenen bir söz var aklıma o geliyor... "Siz hiç kuyumcunun bağırdığını gördünüz mü?"

Hocam sizi çok iyi anlıyorum. Bizim görevlendirmeler de bekliyor daha (izmir). Ama okul müdürüm arıyor hadi gel tahtaları halledelim diye, ayrıca öğretmen arkadaşlar da arıyor. İşgüzar ilçe mem deki şefler de müdüre diyor kadrolu öğretmenin okuldaki her türlü bilgisayar işini yapmak zorunda :D Ben de müdüre ırgat olmadığımı söyledim ve yapamayacağımı belirttim. Maalesef ki branşımız yalnızca işleri düştüğünde değer görüyor. Yakında hepimiz psikolojik destek alıcaz galiba :(

acer50' Alıntı:
Hala BTR görevlendirmeleri yapılmamış, bugün EBA yı tanıtın diye yazı geliyor. Önce BTR işini hallet tanıtalım. il koordinatörünü arıyoruz, ders programları, işler hep sizden haberi bekliyor diyoruz. Yeni yazı gelecek MEB den onu bekliyoruz diyordu başlarda. Ben yazı gelebilir, resmi işleri bekletin diye bir MEB yazısı hatırlamıyorum, var mı arakadaşları sizin bilginiz. MEB den yeni yazı gelebilir, resmi iş ve işlemleri bekletin. Yap görevlendirmeni, yazı gelirse tekrar düzelt, tekrar yap, tek akıllı sen misin, diğer iler nasıl yapıyor bu işi?

Sonra bu yazı muhabbeti bitti, neymiş okulardan akılı tahta kurulu olup olmayanların listesi istenmiş, onlar gelince görevlendirme yapılacakmış, ne zaman istenmiş bu liste, taa bayramdan önce, yani neredeyse 15 resmi iş gündür okulardan akılı tahta kurulu olanların listesi bekleniyor. Koordinatöre soruyoruz, sadece akıllı tahta bilgisi değil, sınıf ve öğrenci sayılarını da alıyoruz gecikiyor diye cevap veriyor..kocaa il mem de akıllı tahta nerelere kuruldu, okulların öğrenci sayıları bilgileri yok sanırım.

konu il koordinatörüyle ilgili olmayabilir, kimseyi suçlamıyorum ama 8 saat dersim var, tek gün gidiyorum, hergün müdür arıyor, tartışmaktan bıktım, işler bekliyor, bi sürü iş var diyor. niye gideyim, yukarının hatasını ben neden telafi edeyim? Enteresan işler oluyor, rezilliğini biz çekiyoruz, bunaldım iyice.

Hocama katılmamak elde değil. Ama burası Türkiye, olur böyle şeyler deyip sıkıntıyı biz çekiyoruz her zamanki gibi. Vakit birlik olma vakti aslında. Görevlendirmeler yapılmayana kadar öğretmenlik görevimiz dışında hiçbir işe el sürmeyelim arkadaşlar.

tekirdağda btr görevlendirmeleri geçen hafta yapıldı, neden diğer illerde sorun çıkartıyorlar ki? bu işin ilin insiyatifinde yürümesi de saçma zaten, Allah kolaylık versin diyorum.

Bazı illerde bu her zaman problem. Özellikle denize kıyısı olan illerde. Antalyada rezalet. Buradan bakıyorum. İzmir Aydın Mersin çoğaltılabilir. Valilik ve meb öğretmenleri adam yerine koymuyor. Dayanışma sıfır

lion26' Alıntı:
Bazı illerde bu her zaman problem. Özellikle denize kıyısı olan illerde. Antalyada rezalet. Buradan bakıyorum. İzmir Aydın Mersin çoğaltılabilir. Valilik ve meb öğretmenleri adam yerine koymuyor. Dayanışma sıfır

tekirdağ da deniz kenarı ama durumumuz iyi çok şükür:)

Giresun'da rezalet hocam.Tercihleri aldılar bir hafta geçti hala sonuçlanmadı. Üstelik sadece Etkileşimli Tahta bulunan okullara BTR vereceklermiş.Oysaki Bakanlık öncelikli olarak Etkileşimli Tahta olan okullara daha sonra Bil. Teknoloji sınıfı olan okullara görevlendirme yapılcak diyor. Bakanlığı takan yok :) Benim daha başka sıkıntımda var :) adamlar senin adresin okulun bulunduğu ilçede değil. o yüzden sana BTR görevi verilmeyecek dediler :eek: Oy ben bu başımı nerelere vuram :oops:

bilişim4053' Alıntı:
Giresun'da rezalet hocam.Tercihleri aldılar bir hafta geçti hala sonuçlanmadı. Üstelik sadece Etkileşimli Tahta bulunan okullara BTR vereceklermiş.Oysaki Bakanlık öncelikli olarak Etkileşimli Tahta olan okullara daha sonra Bil. Teknoloji sınıfı olan okullara görevlendirme yapılcak diyor. Bakanlığı takan yok :) Benim daha başka sıkıntımda var :) adamlar senin adresin okulun bulunduğu ilçede değil. o yüzden sana BTR görevi verilmeyecek dediler :eek: Oy ben bu başımı nerelere vuram :oops:
2 yıldır görevlendirme başvurusunda bulunuyorum. İkametgâh adresi ile ilgili hiçbirşey yok şartlarda, olamaz da. Gidiş geliş yapan öğretmenlere de adresin bulunduğu ilçede değiller diye ders vermesinler o zaman anlarım mantıklarını

Ayrıca Aydın Koordinatörü diğer illerin açıklamarından yer almayan sadece BT sınıfı olanlara yani tahta kurulumu yapılmayan okullara görevlendirme yapılmacak ve geriye dönük olmayacak diyor. İnsanları bilerek ve isteyerek mağdur etmek istiyorlar sanki. Bahane ise "Okullardan tahta sayılarını bekliyormuş Aydın MEM, sanki tahtaların kurulumunu yapan Fatih ekibi falan bilmiyormuş." Koca İl mem hangi okulda kaç tahta var, kaç okula kuruldu, kaçı kurulmadı haberleri yok. Tahta kurulumu için sadece firmayı bekliyoruz ve firmanın bir kaç hafta sonra gelmesi sonucu biz görevlendirme alamacayak durumda kalıcaz. Yani çıkıp şunu diyemiyorlar ilk dönem itibariyle tahta kurulumu yapılacak okullara görevlendirme yapabiliriz sözünü söyleyen yok.

Ben dersim olmayan günler artık okula gitmeyi düşünmüyorum. Teknolojik sorunları da artık çözmüycem, öğretmenler , idare isyan etsin Aydın İl mem e şikayet etsin de BT öğretmeni olmadığı zaman okulda neler oluyor bilsinler ama kabahat bunlarda değil kabahat öğrenciler artık bilgisayarı öğrendi diyen o müsteşar mı yardımcısı mı o herifte suç. Senin İl Müdürün daha Fatih Projesi ile Bilgisayar ve Bilişim Eğitimi arasında ki farkı bilmiyor adam gelip Bilgisayar Öğretmenlerini suçluyor. (Not: Dediğim Müdürden o sözleri kendi kulağımla duydum.)

2 yıldır görevlendirme başvurusunda bulunuyorum. İkametgâh adresi ile ilgili hiçbirşey yok şartlarda, olamaz da. Gidiş geliş yapan öğretmenlere de adresin bulunduğu ilçede değiller diye ders vermesinler o zaman anlarım mantıklarını[/quote]

bende 3 yıldır BTR lik yapıyorum.daha önce adresle ilgili hiç bir şey duymadım. daha önce van'da görev yapıyordum.Vanda hiç sorun yaşamadım.Bu yaz il dışı ile Giresuna geldim böle bir şeyle karşılaştım. bana BTR görevlendirmesi verilirse yolluk-yevmiye vermek gerekiyormuş. Okul müdürleri ve müdür yardımcıları da görevlendirme ona bakılırsa.onlarda gidiş-geliş yapıyorlar...sıkıntı büyük :)

bizim burada ilçe koordinatörü arkadaş okul açılmadan çok hızlı bir şekilde tercihlerimizi aldı. okula da dilekçeleri verdik. İl MEM. de okulun açıldığı ilk günden itibaren görevlendirmeleri yaptı. Burada yazılanları gördükçe ne kadar da şanslı olduğumuzu gördüm ama diğer iller bu işi neden bekletir açıkçası ilginç?

Çanakkale'de de başvurular bayramdan önce alındı. Onay bekliyoruz bugün yarın gelir heralde.

İşgüzarlık, Umursamazlık ne derseniz deyin arkadaşlar ama bazı iller açıklamayı beklerken bazılarının bu kadar geç yapmasının başka açıklaması yok.

bugün çarşamba daha ses yok, duyuru yapılacak, insanlar başvuracak, il mem onaylayacak en az 1 hafta sürer o iş, o zamana kadar müdürle birbirimize gireriz, geçmişe yönelik ekders verilmiyor dendi, tam rezil durumdayız burda :-1:

Geçmişe yönelik ek ders ekimin ilk haftası itibariyle verilir diye tahmin ediyorum. Eylülden bir hafta ek ders kaybımız var. Okul açıldığından beri her gün mesai yapıyorum. Sabah 8.30 Akşam üstü 16.00
Sabırla bekliyoruz.

Okulda bulunma saatlerine bir ibare atmışlar eğitim öğretim faaliyetlerinin olduğu saatlerde diye kırk akıllı işin çıkamadı. Oysa bir saat koysan oraya sorun ortadan kalkacak. Gerçekten artık mide bulandırmaya başladı bu iş. Akıllı tahta olan okula gidip geri kendi okuluna gelen mi dersin, seçmeliyi dersi bekleyen mi dersin, eğitim öğretim kaçta bitiyor belli değil. Öbürü egzersiz açmış ek ders kasıyor okul açık. Eğitimin içine etmişler!

yupo' Alıntı:
Geçmişe yönelik ek ders ekimin ilk haftası itibariyle verilir diye tahmin ediyorum. Eylülden bir hafta ek ders kaybımız var. Okul açıldığından beri her gün mesai yapıyorum. Sabah 8.30 Akşam üstü 16.00
Sabırla bekliyoruz.

Neden o saate kadar bekliyosun. Lisede misin?

pisagorean' Alıntı:
yupo' Alıntı:
Sabırla bekliyoruz.

Neden o saate kadar bekliyosun. Lisede misin?

Evet kardeş.

Aydinda görev yapan bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak ankara mem i tebrik etmek gerek gerçekten... Btr ile ilgili olarak her ilin kafasına gore farklı farklı işlem yapmasi çok saçma ve kabul edilemez. İllerin yarısı ET kurulumu tamamlanma şartı ararken diğer yarısı eski sistem gorevlendirmeleri tamamladı. Ortaokulda görev yapan, ET kurulumu yapılmamış ve ders sayısı az olan bizlere oldu olan... Hepimiz norm fazlasiyiz, 2 gün okula gidiyoruz, ek ders yok, okuldaki bilgisayarlarla ilgili sorunlara bakmak istemediğimiz için idare ve öğretmenlerle sıkıntılar yaşıyoruz. Her okula bir BTR kadrosu gelse de bu dertler son bulsa artık...

Ben zaten görevlendirme olayının mağdurları olduğumuzu düşünüyorum. Bu iş kadroya bağlanmalı her sene aynı gergin saçma bekleyiş ve yapılan haksızlıklar.. Ayrıca bu işin tek bir uygulaması olmakı niye ger il canı istediği gibi yapıyor ki.. Ebitefolar yeterliyse bizi niye et diye okullara bağlıyorsunuz onlar çözsün o zaman sıkıntıları da..

Aydın Koordinatörü tekrar tekrar aynı şeyi söyledi bana işte geriye dönük olmayacak ve Tahta yoksa görevlendirme yok diye, Ankara'dan böyle söylenmiş. O zaman ihaleyi alan firma tahtaları koca biry az boyunca neden kurmadı diye sormaz mı insan ? Facebook forumunda ise aynı zırvalıklar dönüyor sanki Fatih projesi biz Bilgisayar öğretmenleri için yapılmış bizim cebimize para girecek işte herşey düzenli olsun diye yapılıyormuş vs. vs. vs.....

9 yıllık btr hayatım boyunca gördüğüm bu işin zamanında yapılıp yapılmaması tamamen il koordinatörü ile alakalı. bir il koordinatörü ilinde hangi okulda akıllı tahta olup olmadığını nası bilmez de okullara sorar ki. il koordinatörü olarak takip edeceğin en önemli konulardan biri. ikincisi ise bakanlıktan gelen yazı da akıllı tahta kurulu olanlara öncelik verin diyor ama bt sınıfı olanlara vermeyin demiyor. kaldı ki ortaokullara da tahta kurulmasıyla birlikte her okula bir btr düşmüyor bile zaten. yani öğretmen itiraz etse haklıdır. ayrıyeten bakanlıktan yeni bir yazı gelecek olsa zaten gelir. illerin çoğu görevlendirmeleri yaptı. ne yazısı bekliyor bu arkadaşlar enteresan.

Aydın ET olmayan okullara görevlendirme yapmayacak. Peki bunun dayanağı var mı yok.Şifahi olarak görevlendirme yapmayın denmiş. Peki görevlendirmeleri neye göre yapacak. Mevcut yazıya göre yapması gerekmez mi?

Benim fikrim bizlere karşı bir art niyet olduğu yönünde bir inatlaşma var tavır ve uslupp hepimizce malum zaren daha önceki yıllarda sorun olmuyordu..

Geri