Avea internet alt yapısı

Kodla Büyü

utf8

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese iyi akşamlar, başım internet bağlantısı ile dertte.
2 haftadan beri avea mobil modem internete bağlanma problemi yaşatıyor. Bağlantı hızı bazen 5 megabit bazen de 1-10 kilobit oluyor ve sayfayı görüntüleyemiyor. 3g her zaman açık çekme problemide gözükmüyor, 3-4 diş çekiyor. Eger bağlantıyı edge yaparsam. 100kb civarında bağlantı var. Aveanın 3g bant genişliği ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Sizde durum nasıl, bu problemleri yaşayan var mı?

zaten Avea internet hızı yerlerde sürünüyor.
ama malum Turkcell'de aşırı pahalı.

Avea modemi bilmem de cepten 3g si rezalet. Bazı yerlerde değil her yerde

Ben de Avea'nın 3G modem kullanıcısıyım. Çekme sorunu pek yok 3 diş altına düşmüyor ama hız rezalet. Sorun altyapı yetersizliğinden yani bant genişliği yetersizliğinden kaynaklanıyor çünkü gece 12 'den sonra internet sayfalarının görüntülenme ve dosya indirme hızı uçuyor ama özellik akşam 18-22 arası kağnı gibi internet var. Avea'nın tüketici şikayet kısmına durumu belirtim cevapları ise bölgemde altyapı yatırımının planlanmadığı şeklinde. Alırken bir de ucuz olsun diye keriz gibi 24 ay taahüt verdim, Ağustosa kadar devam edecek ve şu an iptal edersem 275 lira ceza var Avea Online 'dan görünüyor. Turkcell kullanırken gayet hızlı bir internetim vardı.

5 gb internet var kullanamıyorum. Can sıkıntısından telefonun hattı vodafon bilgisayara paylaşım yaparak girdiğim çok oluyor. Vodafone da bile böyle bişeyla karşılaşmadım.

gamer99' Alıntı:
turkcell ücreti ne kadardı coder hocam ?
Bana Gold bilgisayardan alışveriş karşılığında 2 ay ücretsiz deneme paketi gelmişti o zaman kullanmıştım. Şu anda 2 yıl kontratlı Avea 10GB kotalı 40 lira ödüyorum, Turkcell 'de ise 1 yıl kontratlı 10GB 50 lira. Avea 'nın bu kadar kötü olacağını bilsem ayda 10 lira fazla verirdim.

avea reklamlarda sapıttı zaten. vodafone ve turkcell'e atıfta bulunarak telefon şarjını en az yiyen operatör olamadığının açıklamasını yapamıyor. biz en çok konuşturuyoruz falan ayağına "şarjı en çok avealılar bitiriyor" diyor ama yemezler. internete bağlanmaya çalışana kadar batarya zayıf uyarısı geliyor :D

Yillardir avea kullaniyorum sikinti yasamadim yalniz yeni tarife degistirdim kamu megaya gectim hiz bariz artti.

utf8' Alıntı:
Herkese iyi akşamlar, başım internet bağlantısı ile dertte.
2 haftadan beri avea mobil modem internete bağlanma problemi yaşatıyor. Bağlantı hızı bazen 5 megabit bazen de 1-10 kilobit oluyor ve sayfayı görüntüleyemiyor. 3g her zaman açık çekme problemide gözükmüyor, 3-4 diş çekiyor. Eger bağlantıyı edge yaparsam. 100kb civarında bağlantı var. Aveanın 3g bant genişliği ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Sizde durum nasıl, bu problemleri yaşayan var mı?

hocam ben baya uzun yıl kulandım mobil modemini gerek izmirde gerek vanda hiç sıkıntı yaşamadım ama tüm gsm operatörlerinde şu var sizde de olmuş olabilir mi acaba. belli bir kotadan sonra fatura sabit geliyor (100 küsür lira) ama internetin hızı baya düşüyor. hani güncelleme açıktı da zamanında kotayı doldurdu, aştı şimdi de bu dediğim olay yaşanıyor olabilir mi acaba?

yok kotayı takip ediyorum, onda bi sıkıntı yok. Aynı oda aynı yer bazen internet coşuyor, bazende sayfa bile görüntülenemiyor. Avea nın alt yapıyı yenilemesi şart, ucuz diye herkes hücum etti, sonuç bu

Avea, vodafone kullananların ses kalitesi o kadar kötü ki avea ve vodafone kullananlarla konuşmak bile istemiyorsun, ama turkcell çok berrak, bir müşteri hizmetleri ile görüşürken söylediklerimi anlamıyordu, hat çekim kalitesinden falan diye düşünürdüm ama değil, şebeke kronik problemi, vodafone red tarifesi kullanırken baktım olmayacak Turkcell e geçtim çok memnunum. Daha da diğer operatörlere geçmem istedikleri kadar dk internes versinler asla geçmem. Üstelik her yerde 3g çekimi var (500 dk, 1000 sms, 4gb --- 49 tl....+6 tl turkcell tv plus- 3g üzerinden izlersen kotadan düşmüyor)

Geri