Avcı: 10 yıllık öğretmen ihtiyacı hesaplandı

Kodla Büyü

delulojouh

Aktif Üye
Şu anda MEB'in yalnızca Türk Dili ve Edebiyat, din kültürü ve ahlak bilgisi, tarih, rehber öğretmen, felsefe, matematik, ikinci yabancı dil, coğrafya, biyoloji, müzik İngilizce, fizik, kimya veya kimya teknolojisi öğretmenliklerinde kontenjan artışına ihtiyaç var. 2012-2023 yılları arasındaki öğretmen talep projeksiyonuna göre 25 temel branştaki öğretmen sayısının 668 binden 928 bine yükselmesi bekleniyor. 2012-2023 döneminde en çok istihdam sağlayan ilk beş alan sırasıyla sınıf öğretmenliği 246 bin, İngilizce öğretmenliği 75 bin, okul öncesi öğretmenliği 62 bin, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği 51 bin ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği 58 bin olacak. Bu dönemde bilişim teknolojileri ve sınıf öğretmenliği dışındaki tüm alanlarda istihdamın artacağı tahmin ediliyor."

http://www.memurlar.net/haber/379495/ Bu ne demek simdi yaa

merak etmeyin o konuşma Allah bilir ne zaman hazırlandı verildi sayın bakana, talim terbiyenin ders saatleinde yaptığı değişikliği bile norm güncellemelerinden bir kaç gün sonra tekrar yapan insanların olduğu birr kurumda herkes birbirinden habersiz olursa böyle şeyler olur... normal karşılamak lazım panik yapmaya gerek yok..

kaybil' Alıntı:
merak etmeyin o konuşma Allah bilir ne zaman hazırlandı verildi sayın bakana, talim terbiyenin ders saatleinde yaptığı değişikliği bile norm güncellemelerinden bir kaç gün sonra tekrar yapan insanların olduğu birr kurumda herkes birbirinden habersiz olursa böyle şeyler olur... normal karşılamak lazım panik yapmaya gerek yok..
bugünmüş hocam konusma ama

Meb'in 10 yıllık planı olduğuna asla inanmam ; ) Tecrübelerimiz bunu gösteriyor...

hocam konuşma bugün ama kaleme alınma zamanı daha önce olabilir çünkü bunlar planlı programlı olduğu için konuşmalarda daha önceden hazırlanıyor onu diyorum

kaybil' Alıntı:
hocam konuşma bugün ama kaleme alınma zamanı daha önce olabilir çünkü bunlar planlı programlı olduğu için konuşmalarda daha önceden hazırlanıyor onu diyorum
hmm anladım hocam.araştırma önce yapılmıstır tabi doğru.Eski bilgilere göre konusuyor yani.Tesekürler :)

Demise' Alıntı:
Meb'in 10 yıllık planı olduğuna asla inanmam ; ) Tecrübelerimiz bunu gösteriyor...
Bu 10 yıl içinde ders sayılarının en az 3-4 kere değişeceğini düşünüyorum.. :mrgreen: Borsa gibi bizim branşlar, bir anda değişiyor.

amip33' Alıntı:
Demise' Alıntı:
Bu 10 yıl içinde ders sayılarının en az 3-4 kere değişeceğini düşünüyorum.. :mrgreen: Borsa gibi bizim branşlar, bir anda değişiyor.

Ama hep bir heyecan var bizim bakanlıkta monotonluktan uzak ; ) Her yıl heyecanla kılavuz bekliyoruz.

Re: Ynt: Avcı: 10 yıllık öğretmen ihtiyacı hesaplandı

Meb en fazla 1 yıllık plan yapar :)

meb 10 yıl plan yapsa da tutmaz yarın bu bakanı indirirler yerine ömer gibi bi adam gelir bu derse ihtiyaç yok der
işleri hiç ama hiç belli olmaz bu denli umutsuzken bakın ne oldu dersler 2 saat ve zorunlu oldu yıllardır hayalini kurduğumuz durum gerçekleşti

şuda var bizde emekli olan yok
mezun olan sayısı açılan okul sayısından fazla
sonuçta daha az öğrenci alınırsa yığılma azalır

3 gün sonra ne olacağı belli değilken meb'in 10 yıllık planından söz edilemez :)
ayrıca şunu unutmayalaım arkadaşlar olumlu anlamda da olumsuz anlamda da herşey olabilir. bu tür haberlerden etkilenmeyin yani..
Burası Türkiye...bundan 3 hafta önce dersimiz zorunlu değildi hatırlatırım ..10 yıllık plan haa? :puhaha:

bilişime tabi ihtiyaç olmaz adamların teknolojiden bi beklentisi yok ki. :verymad: sıtkını sıyırmış adamcağızlar

Geri