atopik egzama

Kodla Büyü

profit

Üye
arkadaşlar bebeğim 3-4 aylıkken doktor atopik egzama teşhisi koydu. doktorun dediğine göre 11-12. aya kadar geçer dedi. fakat bebeğim şu anda 12. ayında ve hala hastalığı geçmedi. özellikle geceleyin yüzünü,başını çok kaşıyor. farklı 4-5 doktora gittik(cildiye), bir sürü ilaç kullandık fakat fayda etmedi. geceleri sık sık uyanıyor, deyim yerindeyse saçını yoluyor.
acaba böyle bir durumla karşılaşan var mı? nasıl geçti, önerileriniz nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

hocam çok geçmiş olsun, en kısa zamanda şifalar dilerim. alternatif tıbbı denediniz mi muhakkak iyi gelen doğal bir şeyler vardır.

seldabal' Alıntı:
hocam çok geçmiş olsun, en kısa zamanda şifalar dilerim. alternatif tıbbı denediniz mi muhakkak iyi gelen doğal bir şeyler vardır.
sağolun hocam. alternatif tıbbı da denedik, kocakarı ilaçları denen ilaçları da kullandık bir faydası olmadı.

Benim kızımada 3 aylıkken aynı tanı konuldu.Egzama dediler.Sadece yüzünde vardı.Sonra biz egzama diye nemlendiricileri sürdük bolbol banyo yaptırdık.Bu sefer tüm vücuduna yayıldı.En son Bağdat caddesinde 90 yaşında Faruk GİRAY isminde bir cilt doktoru var ona götürdük kızımı.Tahlil yaptı mantar dedi.Bir sürü ilaç verdi.3 saat ilgilendi.Eşimle ilk önce yaşından dolayı pek güvenmedik ama ilaçları kullanmaya başladıktan sonra bir kaç gün içinde iyileşmeye başladı.Cilt doktorlarının yaptıkları en büyük hata sadece bakarak tanı koymaları.Bir sürü cilt doktoruna götürdük hepside aynı şeyi yaptı.Ve çocuklarda bu çok sık rastlanan bir olaymış.Hala yaşıyormudur bilemem ama Faruk bey bu konuda bir numara.

hocam bizim bebeğimizde de ilk ayından sonra çıktı 4 aydır var, ve araştırmalarımıza göre kesin tedavisi yok malesef, kendiliğinden geçmesini bekleyecez...geçmiş olsun..

benzer durmu bizmde başımıza geldi. oğlum 3 aylıkken yanaklarında çok küçük kırmızımsı puturcuklar başladı sonra yayıldı bi sürü doktora götürdük .. içinde kortizon bulunan ilaçlar bir kaç gün söndürüyor sonra tekrar azıyordu.. ancak doktorların genel tepkisi ilerde kendiliğnden geçer idi. 16. ayından sonra azaldı özellikle şimdi geçmek üzere çok şükür.. tecrübe olarak şunu söyleyebilirim nemlendiriciler iyi geliyor..

geçmiş olsun hocam.kızık 18 aylıkken yanaklarda kırmızı pütürler oluşmaya başladı.bizede egzama dediler.bazı ilaçlar kullandık ama faydası olmadı.cildiye doktoruna götürdük saf zeytinyağı sürün dedi ilaç vermedi.birkaç günde geçti yüzü.ara ara tekrarlayacak gibi olduğunda zeytinyağı sürüyoruz kayboluyor.

küçük oğlumun süt alerjisi var,alerjisinden dolayı egzaması da.gitmediğim dr kalmadı araştıra araştıra uzmanlaştım diyebilirim.....kortizonlu kremleri sakın kullanmayın uzun vadede ciddi sorunlara sebebiyet veriyor (böbrek gibi....).egzama yaşı ilerledikçe geçer ama sizin yapmanız gereken nemli tutmak.kullandığınız şampuanı da doğru seçmeniz gerek.tv reklam ürünlerinden uzak durun onlar daha beter yapıyor.mustelanın nemlendiricisini ve şampuanını kullanıyorum,başka medikal krem kullanmıyorum.rahatız.sebamed de olabilir,büyük oğlumda da onu kullanmıştım ama onun egzaması çok az düzeydeydi.günlük nemlendirici kullanın ve çok sık yıkamayın.yıkadığınızda da ılık suyla yıkayın.sık banyo cildi kurutur doğal nemini alır.geçmiş olsun.

kanama ve yarılmalar oluyorsa prednol pomat ve elocon pomat kullanın benim çocukta kullandım 1 günde etki ediyordu.Atopikti bizim oğlanın şimdi geçti.Söylediğim ilaçları mutlaka dikkate alın.Bunlardan bi tanesi el ve kollar için bi tanesi de yüz için.

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. bizim şimdi yaptığımız başına ve yüzüne zeytinyağı sürüp ondan sonra "eumovate" krem diye bir ilaç var onu sürüyoruz. kaşıntı gitmiyor. yüzündeki kızarıklıklar bir süre kayboluyor sonra tekrar çıkıyor.

Piyasada satılan kimyasal ürünler bu tür rahatsızlıklara sebep oluyor.Ersağ ürünleri kullanmanı öneririm.Ersağ ürünleri kullanarak egzamasından kurtulan bir çok arkadaşım var.İçerihindeki ritha bitkisi ciltte onarıcı etkiye sahip.Ürünleri temin konusunda yardımcı olabilirim.Geçmiş olsun.

Benim 2 oğlumda da var. biri 4.5 yaşında öteki 4 aylık...
kullandığımız ilaçlar çare olmadı. dönemsel artışlar mevcut. son olarak elidel kullanmaya başladık. doktor yumuşatıcı kullanmayın dedi. likralı kumaşlardan çok penyeyi tercih etmemizi istedi. normal deterjanla değil de çocuklar için olanları kullanın dedi vs vs vs... hala var...

beyaz tenli çocuklarda ve allerjik bünyelerde daha fazla görülüyor. ailecek cilt hastasıyız. Allah yardımcımız olsun... bu arada diğer Atopik Dermatit de öteki adıdır.

Mantar türü yara ve olgular bizdede oldu.
Suluboya fırçası ile sürdüğüm tentürdiyot (batticon) 2 günde dağıttı.Ama aynı bölgeye 2 günde bir ve hafifçe sürülmesi tavsiyemdir.Fazla sürülürse cildin suyunu emer ve cildi zedeler.Çok az sürmenin Zararı yoktur. Yinede Doktora yada tıbbi bilgisi olan birine danışın ve deneyin derim.
Not:Taze tentürdiyot açık renkte olur buzdolabında ve karanlıkta saklayın.

Geçmiş olsun hocam. Bizim çocukta da vardı, doktora götürdük atopik egzama teşhisi kondu. %100 tedavisi yok. bebek ilk doğduğu günden itibaren vücut hormonları yerine oturuncaya kadar devam eder, yani çocuğun gelişimi ile alakalı.Kortizon içerikli krem de kullandık geçici oluyor gerçi kızarıklıklar sönüyor. Çocuk rahatlıyor. Dediklerinizin aynısını yaşadık, her gün 1-2 defa mutlaka ılık suyla banyo yaptırın. Tırnaklarını uzamadan kesin. Sebamed ürünleri (şampuan, sabun,nemlendirici) ph oranı açısından iyi kullanabilirsiniz. Banyodan sonrada kaliteli bi nemlendirici kullanın. Geçmiş olsun...

elfblcdn' Alıntı:
Benim kızımada 3 aylıkken aynı tanı konuldu.Egzama dediler.Sadece yüzünde vardı.Sonra biz egzama diye nemlendiricileri sürdük bolbol banyo yaptırdık.Bu sefer tüm vücuduna yayıldı.En son Bağdat caddesinde 90 yaşında Faruk GİRAY isminde bir cilt doktoru var ona götürdük kızımı.Tahlil yaptı mantar dedi.Bir sürü ilaç verdi.3 saat ilgilendi.Eşimle ilk önce yaşından dolayı pek güvenmedik ama ilaçları kullanmaya başladıktan sonra bir kaç gün içinde iyileşmeye başladı.Cilt doktorlarının yaptıkları en büyük hata sadece bakarak tanı koymaları.Bir sürü cilt doktoruna götürdük hepside aynı şeyi yaptı.Ve çocuklarda bu çok sık rastlanan bir olaymış.Hala yaşıyormudur bilemem ama Faruk bey bu konuda bir numara.

foruma sadece bu mesajı yazmak içinmi üye oldunuz. 4 yıldır tek mesaj.

tayinci42' Alıntı:
elfblcdn' Alıntı:

foruma sadece bu mesajı yazmak içinmi üye oldunuz. 4 yıldır tek mesaj.
:puhaha:

arkadaşlar benim oğlumda da atopik egzama var şu an 3,5 yasında. cocuk hastanesinde alerji testi yapıldı ama o maddelere karşı duyarlılığı çıkmadı.
cildi kuruyor ve kasınıyor. kasıdıında kanıyor. cildi sürekli nemli tutmak için ne yapıyorsunuz?
bazılarınız sık banyo yaptırın demiş bazılarınızsa yaptırmayın .. Hangisi??

Geri