Atom işlemcili notebookun hddsinin parolası

Kodla Büyü

hugo4545

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Elimde asus eee markalı atom işlemcili bir notebook var. Açılışta HDD sine şifre konmuş ve HDD kitli. Yaptığım işlemleri aşağıya sıralıyorum. Bi çözüm bulamadım. Şifreyi nasıl kaldırabilirim. Netten araştırdım. Ram in altında pil olduğu ve bu pilin çıkarılıp takılması ile şifrenin sileneceği söylenmiş. Böyle bir pil yok göremedim. Bu işlem masaüstüler için uygulanıyordu.

1-DVD ROM olmadığı için USB den format atmaya çalıştım. Kurulum sihirbazına girebildim. Ancak diski bölmeme veya diski biçimlendirmeme izin vermedi.
2-Konulabilecek şifreleri denedim hiç birini kabul etmedi.
3-Setup a girbiliyorum. Load default dedim ayarları sıfırladım düzelmedi. Açılış şifresini ordan kaldırmaya çalıştım kaldırmadı.Orda da benzer şifreleri deneme yanılmayla defalarca denedim.
4-Laptop tamiri yapan yerlere götürdüm diskin işe yaramayacağını ve yeni bir disk alınması gerektiğini söylediler.

Bu şifreyi nasıl kaldırabilirim. Diski başka laptopa taksam da disk kitli olduğu için açamayacaktır. Yardımlarınızı bekliyorum.

diski çıkar ve harici bir kutuya takmayı dene bakalım. aynı şifreyi tekrar sormayacaktır eğer sağlamsa... orda formatlayıp takarsın laptopa sonra da format...

Geri