Atm dolandırıcılığı - 3000 tl çektiler

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Bu sabah başına bir dolandırcılık olayı geldi. Banka bu durumlarda parayı iade ediyor mu? Olayı da anlatayım.
Sabah 8.30'da atm' ye kartı soktum. Kart sıkıştı. Geri alamadım. 5 dakika bekledim. Cep telefonum yanımda değildi. Atm'nin yanında bankaya ait görünen telefonla müşteri hizmetlerini aradım. Kartımın iptal edildiğini söylediler. Kart iptal oldu diye 10 dakika sonra eve geldim. Cep telefonumla müşteri hizmetlerini bir daha aradım. Kart iptal edilmemiş ve 2 kez 1.500 tl çekmişler. Bankanın yanındaki telefon bankaya ait değilmiş, düzeneğin bir parçasıymış.
Bu durumlarda banka iade yapıyor mu?

atm ye kart kopyalayıcı takmışlar. Geçenlerde birinin başına gelmişti banka belli miktara kadar geri ödüyormuş ki 3000 tl yi geri öder. çünkü banka atm sinin güvenliğini sağlayamamışlar.

Şerefsizlik bu, bankanın hiç kamerası vs yok mu arkadaş. kimse izlemiyormu ya da bankamatiğe düzenek koyulmasını nasıl engelleyemezler aklım almıyor. Geçmiş olsun hocam polise başvurmuşsunuzdur muhakkak, inşallah sonuç çıkar

Çok geçmiş olsun hocam, soruşturma başlatırlar, güvenlik tedbirlerini eksik aldıkları İçin suçu biraz kabul ederler de gerisi ne olur bilemem. İnternet üzerinden olsa eft, havale gibi anında iade ediliyorda sizin ki adli bir suç vakit kaybetme hocam. Çok önceleri internet üzerinde dört bin tl kartımdan çekilmişti, iki gün sonra iade etmişlerdi, sizin ki biraz daha farklı. İnşallah tez zamanda işler düzelir

banka kendi atm sinin güvenliğini sağlamak zorunda...

Bence dava açın...

Re: Ynt: Atm dolandırıcılığı - 3000 tl çektiler

Şifre
Şifre olmadan nasıl çekmişler parayı?
Eliniz ile şifre yazarken, diğer eliniz ile perdeleme yapmadınız mı?

Cok gecmis olsun. Ayni olay kayinpederimin basina geldi. Hemen karakola gidin ilgili atm ve saati bildirin. SİKAYETCİ olun. Bankayada durumu bildirin. Olay mahkemelik oLuyor. Paranizi surec dahilinde alirsiniz.

Olay İstandul/Avcılar'da oldu. Polise gittim, dilekçe verdim, olay yeri inceleme atm' den ve telefonun takıldığı yerden parmak izi aldı.
Ziraat müşteri hizmetlerinden yeniden sordum parayı alacağımı söylediler. Ama açık kapıda bıraktılar. Pazartesi bankaya gidip dilekçe verecem.

Atm'lerin yanında bir telefon olmadığı olay esnasından aklıma gelmedi. Kart girişini aparat yerleştirilmiş, yan tarafa telefon konmuş ayrıca ya telefonda ya da bankamatiğin bir yerinde kamera olmalı ki girdiğim şifreyi görsünler. Şimdi sakin kafayla düşününce telefondan o an kuşkulanmam gerekirdi diyorum. Ama o an aklıma gelmedi.

btogretmeni34' Alıntı:
Olay İstandul/Avcılar'da oldu. Polise gittim, dilekçe verdim, olay yeri inceleme atm' den ve telefonun takıldığı yerden parmak izi aldı.
Ziraat müşteri hizmetlerinden yeniden sordum parayı alacağımı söylediler. Ama açık kapıda bıraktılar. Pazartesi bankaya gidip dilekçe verecem.

Atm'lerin yanında bir telefon olmadığı olay esnasından aklıma gelmedi. Kart girişini aparat yerleştirilmiş, yan tarafa telefon konmuş ayrıca ya telefonda ya da bankamatiğin bir yerinde kamera olmalı ki girdiğim şifreyi görsünler. Şimdi sakin kafayla düşününce telefondan o an kuşkulanmam gerekirdi diyorum. Ama o an aklıma gelmedi.

geçmiş olsun alırsın paranı inşaallah bende avcılardayım tenha bir yere mi yerleştirilmiş bizim de başımıza gelebilir di . avcılar neresi hocam

Cumhuriyet caddesindeki ziraat bankasının ana caddeye bakan atm sinde oldu olay. Ana cadde üzerindeki bir atm' ye sahte telefon, kart girşine aparat ve kamera koyacak kadar korkusuzlarmış şerefsizler.

Re: Ynt: Atm dolandırıcılığı - 3000 tl çektiler

Şifreyi de alabilmek için mikro kamera tabiki olacak
Eğilip tuştakımının yani num pad in üstünde kamera yada ilgisiz birşey olup olmadığını kontrol ederim hep
Ayrıca
Kesinlikle şifreyi yazarken diğer elimle üzerini mutlaka perdeleyerek örterim.
İsterseniz komik gelsin.Basit tedbirler hırsızlığı önler.Geçmiş olsun hocam.
Herkes bunu yapsın.Böylece atm hırsızlığı biter.

biltek01' Alıntı:
Günlük çekme limitiniz 3.000 tl mi?

En fazla 1.500 tl olsun hocam, namussuz çok memlekette.

benimki 1000 tl ve 1000 ve üzeri çekilince mesaj geliyor.. benimde başıma geldi.telefon fln yok ama.. malum bankadan maaşı çekiyorum ozaman kredi kartıda yok... okulun yanında bankamatık var bi iki kez kopyalama olayı yaşandığını duydugumdan sadece bankanın bankamatiğini kullanıyordum. buna ragmen o kadar kamera vs.. kartı kopyalamışlar.. elinizi kapatsanızda sahta klavye yerleştirebiliyorlar.. bi iki gün sonra kartı taktığımda kartınız bloke dedi.. farkedildikten sonra o bankamatiği kullanan kartlar dondurulmuş sanırım.. günlük limit olayınıda bildiklerinden.. gece 12 ye doğru 1000 tl 12 den sonra 1000 tl cekilmemiş sanırım havale edilmiş..müşteri hizmetleri telefonda izmir de bi kişinin ismini söyledi havale yaptınızmı daha sonrada 400 tl çelikmeye calışılmış fln.. çok can sıkıcı bi iş.. bu kadar rahat hırsızlık yapabiliyorlar.. bankaya dilekce fln verdimm inceliyoruz paranız yatar dediler.. 1-2 ay sonra 2000 tl yı 2037 tl olarak geri aldım.. şifreyi kendinız bi şekilde verirseniz sorun ama yine de tüm hata bankamatiğinin givenliğini sağlayamayan bankadadır

Teşekkürler arkadaşlar. İşin kötü olan kısmı polis karakoluna gittim bir buçuk saat boyunca atm' nin oraya gidip kontrol edecek bir ekip bulamadılar. Karakola gittikten bir buçuk saat sonra anca gidip olay yerini incelediler.

istanbul38' Alıntı:
biltek01' Alıntı:
Günlük çekme limitiniz 3.000 tl mi?

En fazla 1.500 tl olsun hocam, namussuz çok memlekette.

benimki 1000 tl ve 1000 ve üzeri çekilince mesaj geliyor.. benimde başıma geldi.telefon fln yok ama.. malum bankadan maaşı çekiyorum ozaman kredi kartıda yok... okulun yanında bankamatık var bi iki kez kopyalama olayı yaşandığını duydugumdan sadece bankanın bankamatiğini kullanıyordum. buna ragmen o kadar kamera vs.. kartı kopyalamışlar.. elinizi kapatsanızda sahta klavye yerleştirebiliyorlar.. bi iki gün sonra kartı taktığımda kartınız bloke dedi.. farkedildikten sonra o bankamatiği kullanan kartlar dondurulmuş sanırım.. günlük limit olayınıda bildiklerinden.. gece 12 ye doğru 1000 tl 12 den sonra 1000 tl cekilmemiş sanırım havale edilmiş..müşteri hizmetleri telefonda izmir de bi kişinin ismini söyledi havale yaptınızmı daha sonrada 400 tl çelikmeye calışılmış fln.. çok can sıkıcı bi iş.. bu kadar rahat hırsızlık yapabiliyorlar.. bankaya dilekce fln verdimm inceliyoruz paranız yatar dediler.. 1-2 ay sonra 2000 tl yı 2037 tl olarak geri aldım.. şifreyi kendinız bi şekilde verirseniz sorun ama yine de tüm hata bankamatiğinin givenliğini sağlayamayan bankadadır

çok geçmiş olsun ama bilgilendirici bir açıklama yapmışsınız hocam teşekkürler.

Orduda garanti bankadinin bir subesinde basimiza gelmisti bir ara.maas musterisi olduk bir hafta so ra bir okulun onundeki islek bir mevkideki atm den kimker kartini cikarip taktiysa 4 saate kalmadan herkeesinkini iotal ettiler mesaj geldi tum.meger herifler duzenek kurmus banka olayi cakmis Allahtanda yirtmistik.sizede gecmis olsun hocam.bencede tum arkadaslar ne olursa olsun limit duzenlemeli belli bir limitin ustune sms onay sifre talebinde buunmalilar.ziraat ve vakifta ben bu yontemi kullaniyorum 850 tl de bile sms sifresi ile onayliyorum.yada mobil imza ile

btogretmeni34' Alıntı:
Katt kopyalama olmadigi icin banka parayi iade etmeme karari aldi. Bu durumda dava acsam kazsnirmiyim.
Şansınızı deneyin. İstanbul'da yaşamadığım için bin şükür ediyorum. Biz de gezi amaçlı Ankara'dan İstanbul'a gittiğimizde Polis yardımına ihtiyacımız oluyordu ve 155'i her arayışımızda "ekibi yönlendiriyorum" diyip asla yardıma gelmiyorlardı. Küçük Teksas olmuş İstanbul.

yasarsahbaz' Alıntı:
btogretmeni34' Alıntı:
Katt kopyalama olmadigi icin banka parayi iade etmeme karari aldi. Bu durumda dava acsam kazsnirmiyim.
Şansınızı deneyin. İstanbul'da yaşamadığım için bin şükür ediyorum. Biz de gezi amaçlı Ankara'dan İstanbul'a gittiğimizde Polis yardımına ihtiyacımız oluyordu ve 155'i her arayışımızda "ekibi yönlendiriyorum" diyip asla yardıma gelmiyorlardı. Küçük Teksas olmuş İstanbul.
kopyalama yok ama şifreniz bankamatikdeki düzenekle şifreniz çalınmış.. hem bankaya söyleyin dava açacağınzı.. hem bu sekilde başına gelenlere parası iadde edilmişmi dava ile veya direk, onu biröğrenin.. sonuçta bankanında işte pay var

Geri