ATM den soyguncu tarafından para çekmeye zorlanırsanız !

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
kardassedat arkadaşımzın bize maille bildirdiği üzere bu haberi yayınlamak istedim.

Eğer bir gün ATM makinelerinden bir soyguncu tarafından para
çekmeye zorlanırsanız,

PIN kodunuzu ters girmeniz halinde (Örn. 1234 yerine 4321.. gibi).
Makine parayı veriyor ancak bu arada polis de çağırıyor…

Bu konuyu çok nadir kişinin bildiği için, mümkün olduğunca
çok kişiye
bildirelim

Bu güzel bilgi için hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

bilgi için teşekkürler..Rabbim kimseye yaşatmasın ama öyle bir durum olursa aklımıza gelir inşallah :twisted:

Allah Allah arkadaşlar ciddi misiniz bu konuda ya.. deneyen var mı ? bunun kaynağı neresidir..

mutlucan' Alıntı:
Allah Allah arkadaşlar ciddi misiniz bu konuda ya.. deneyen var mı ? bunun kaynağı neresidir..

denemesi bedava hocam bi dene istersen :lol: yalnız gelen polise ne diyecegini de iyi düşün derim :)

iyide hırsızlarda ögrenir oalyı artık niye buraya yazdın hocam :lol: şifreni söyle der sende söylersin oda senin söylediginin tersini denerse (tersin tersi düz mantıgından ) nolcak yine polis gelecek mi :)

aslında ben yarın denemeyi düşünüyorum.Bakalım gelmezse ben onlara gidecem,niye gelmezdiniz size şaka yaptım siz de şakadan hiç anlamıyorsunuz diyecem. :D :D

umarım hırsızlar bu foruma takılmıyodur :lol: eminim onlar içinde çok faydalı bu forum hehe :lol:

Allah göstermesin diyelim önce
makinaya kartı yutturursak n'olacak halimiz._

Valla deneyen haber versin ban daha önce de duydum ama pek inanmamıştım. Bayağı merak ettim şimdi...

bu olay tamamiyle yalan ,şehir efsanesi inanmayın buna ,geçen bir banka müdürü bile açıklama yaptı bununla ilgili inanmayın diye

ya o hırsıza ben öğretmenim bak hesabıma dersem;
büyük ihtimal o hırsız bana acır ve biraz maddi destek sağlar herhalde

şifrenin bütün rakamları aynı ise nolcak? tersi de aynı olur :D ya da ilk ve son rakamlar aynı ise 1221 gibi ... Ben pek inanmadım bu olaya ama gene bi deneyeceğim... Polis gelirse de şaka yaptım derim :D:D:D

1. benim şifremin terside düzü de aynı oluyor. daha 1 kere polis gelmedi.
2. polis gelene kadar adam parayı alır gider.

eğer böyle bir sistem varsa 1 şifre olmalı. o şifre ile kart hemen bloke olmalı. adam parayı alamayınca kart da blokeli olunca ne yapacak acaba

Eğer adamın şifresi 1111 ise ne olacak, her seferinde polis, her seferinde polis..Bu gerçek değil...

basit bir sosyal mühendislik olayı.

şifren kaçtı tersini yaz şimdi polis gelecek .. falan filan. :puhaha: (bu gülüş bir polis arkadaşıma ait)

herzamanki yazdığınız şifreyi genelde hızlı yazarsınız.
mesela şu anda klyyede bir deneyin. adınızı soyadınızı çok hızlı yazarsınız.

amaa... adınızı soyadınızı tersten yaz deseler. çok zorlanır ve çok yavaş yazarsınız.
aynı mantık tersten yazarsanız. soyguncular tuşladığınız numarayı daha iyi aklında tutarlar. :p

bunu anlamak için zeki olmaya gerek yok .. eğer kendinizi soyguncu gibi hissederseniz rahatlıkla anlaşılacaktır.

serhatdemir' Alıntı:
ben denedim. hatalı şifre dedi. Akbank ve işbankasında işe yaramıyor. :)
serhatdemir hocam galiba internete bağlandığı yer... ATMkarşısında bir bankta dolunayı seyrediyor. :alkis:

ATMde deneme yaparken LAPTOPu götürmesinler. hocam. aman nazara falan gelirsin. :puhaha:

Geri