ATL WEB PROGRAMCILIĞI DALI 11-12 SINIF DERS ÖNERİLERİ

Kodla Büyü

SHİFT+DEL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
11.sınıf

Web tasarım ve programlama----- 10 saat
grafik animasyon 5 saat

12. sınıf

İnternet programcılığı -- 6 saat
Gelişmiş internet Uygulamaları- 5 saat
Veritabanı Organizasyonu- 3 saat
Mesleki yabancı Dil-- 3 saat
Açık Kaynak İşletim Sistemleri-- 2 saat

bu şekilde bir şeçim yapmayı düşünüyorum.

--------------------------------------------------------
12.sınıf için 2. öneri
İnternet programcılığı-6
gelişmiş internet uygulamları- 3
veritabanı organizasyonu- 3
Mesleki yabancı dil- 2
Sistem Bakım Onarım- 5

------------------

3. Öneri
İnternet programcılığı-6
Mesleki yabancı dil- 2
Sistem Bakım Onarım- 5 ( Nesne Tabanlı Programlamada olabilir)
Açık Kaynak İşletim Sistemi- 3

BENİM KULLANACAĞIM DERSLER VE DERS SÜRELERİ
1. ve 2 önerideki gelişmiş internet uygulamaları dersinin önkoşulunun nesne tabanlı programalamayı almış olmak olduğu için bu dersi seçmekten vazgeçtim.. En son şu şekilde idareye teslim ettim..

11 EML (Teknik servis dalı)
Sitem bakım onarım 8 saat
Elektronik uygulamaları 5 saat
Grafik Animasyon 5 saat (

12 EML( Teknik servis Dalı)
İşletmelerde Beceri Eğitimi 24 saat
Açık Kaynak İşletim Sistemi 2 saat

11 ATL ( Web Programlama Dalı)
Web tasarım 10 saat
Grafik Animasyon 5 saat

12 ATL ( Web Programlama Dalı)
İnternet programcılığı 6 saat
Veri Tabanı organizasyonu 4 saat
Açık kaynak 2 saat
Mesleki yabancı dil 2 saat
Sistem Bakım Onarım 5 saat ( Labaratuar sorunu olduğu için Nesne tabanlı programlama yerine sistem bakım onarım seçtim. NEsne Tabanlı programlama da seçebilirsiniz.)

NOT: Gelişmiş iNternet uygulamaları dersini web tasarım dalı için seçilmesi yanlıştır. Gelişmiş İnternet Uygulamaları dersinin ön koşulu nesne tabanlı programlamanın alınmış olmasıdır..
Önerilerinizi bekliyorum...

11. sınıf web tasarım ve grafik animasyon seçilmiş şekilde, 12. sınıf dersleri için önerilerinizi bekliyorum...

SHİFT+DEL' Alıntı:
11.sınıf

Web tasarım ve programlama----- 10 saat
grafik animasyon 5 saat

12. sınıf

İnternet programcılığı -- 6 saat
Gelişmiş internet Uygulamaları- 5 saat
Veritabanı Organizasyonu- 3 saat
Mesleki yabancı Dil-- 3 saat
Açık Kaynak İşletim Sistemleri-- 2 saat

bu şekilde bir şeçim yapmayı düşünüyorum.

hocam 12. sınıf için gelişmiş internet uygulamalarını veremzsin ders bilgi formunu incelersen,iz bu dersi öğrencinin alabilimesi için nesne tabanlı programalama alması lazım.

--------------------------------------------------------
12.sınıf için 2. öneri
İnternet programcılığı-6
gelişmiş internet uygulamları- 3
Mesleki yabancı dil- 2
Sistem Bakım Onarım- 5

Bu şekilde bir seçim de yapabilirmiyim.. Açık Kaynak işletim sistemi seçmek yerine sistem bakım onarımdaki son modülleri seçmek daha mantıklı geliyor bana..

Önerilerinizi bekliyorum...

hocam 12. sınıfa gelişmiş internet uygulamalrını veremzsiniz web dalı için. ders bilgi formunu incelerseniz dersin ön koşulu olarak nesne tabablı programalama dersini almış olması gerekir öğrecininin

Hocam gördüğüme göre 12.sınıfta 19 saat ders var. Bu öğrenciler işletmelerde beceri eğitimi ve diğer dersleri almıyorlar mı?

yok mustafa hocam.. ATL öğrencileri stajını 15 tatil ve yazın yapıyorlar.. 12. sınıfta staj yok yani...

ashax' Alıntı:
hocam 12. sınıfa gelişmiş internet uygulamalrını veremzsiniz web dalı için. ders bilgi formunu incelerseniz dersin ön koşulu olarak nesne tabablı programalama dersini almış olması gerekir öğrecininin

Hocam megep bilişimde önerilen derslerde vardı oyüzden verdim.. İlk defa ATL de 12 sınıf oluyor bu sene.. Sizden o yüzden tavsiye bekliyorum.. Eğer verilmiyorsa sistem bakım onarım verecem.. WEb tasarım dalı olsada lazım olacak bir ders..

hocam biz dersleri seçerken megep-öğretim programında yer alan yeterlilik tabloları var ona göre seçiyoruz.
web tasarım dalında
11. de web tasarım programlama-grafik animasyon
12. de nesne tabanlı programlama-int. programcılığı-veri tabanı-açık kaynak işl. sis. - mes. yab. dil
biz bu dersleri veriyoruz.

SHİFT+DEL' Alıntı:
ashax' Alıntı:

Hocam megep bilişimde önerilen derslerde vardı oyüzden verdim.. İlk defa ATL de 12 sınıf oluyor bu sene.. Sizden o yüzden tavsiye bekliyorum.. Eğer verilmiyorsa sistem bakım onarım verecem.. WEb tasarım dalı olsada lazım olacak bir ders..

vet hocam doğru diyorsunuz.. Ön koşu olarak nesne tabanlının verilmesi lazımmış... Onu hemen kaldırıyorum....

sleeperman001' Alıntı:
hocam biz dersleri seçerken megep-öğretim programında yer alan yeterlilik tabloları var ona göre seçiyoruz.
web tasarım dalında
11. de web tasarım programlama-grafik animasyon
12. de nesne tabanlı programlama-int. programcılığı-veri tabanı-açık kaynak işl. sis. - mes. yab. dil
biz bu dersleri veriyoruz.

Hocam bende sistem bakım onarım koyacaktım ama nesne tabanlı programlama da koyabilirim ozaman.. O ders nasıl??? Ders içerikleri nedir?? Neler gösteriyorsunuz.?? Ben sistem bakım onarıma daha sıcak bakıyorum.. Bilhassa sistem bakım onarımın donanım dışındaki son 5-6 modülü...yazılım donanım sorunlarıyla ilgili olan modülleri..

3. Öneri
İnternet programcılığı-6
Mesleki yabancı dil- 2
Sistem Bakım Onarım- 5 ( Nesne Tabanlı Programlamada olabilir)
Açık Kaynak İşletim Sistemi- 3

Hocam sistem bakım onarıma girme
o ders teknik servis dalına ait ve 3 yıldır atölye dersi olarak ben veriyorum.
nesne tabanlı programlama dersini seç, visual c# ile programlama anlatıyorsun.
inan bana daha rahat edersin.

Hocam labaratuar sorunumuzda var.. bilişim teknik servis dalı 10-11-12 ve web tasarım dalı 10-11-12 . sınıf var. Ve tek labaratuarımız var.. biraz sıkıntılı olacak.. O yüzden sistem bakım onarım dersi nesne tabanlı programlama dersine göre daha iyi olur gibi...

Dün seçtiğim dersleri idareye verdim...

11 EML (Teknik servis dalı)
Sitem bakım onarım 8 saat
Elektronik uygulamaları 5 saat
Grafik Animasyon 5 saat

12 EML( Teknik servis Dalı)
İşletmelerde Beceri Eğitimi 24 saat
Açık Kaynak İşletim Sistemi 2 saat

11 ATL ( Web Programlama Dalı)
Web tasarım 10 saat
Grafik Animasyon 5 saat

12 ATL ( Web Programlama Dalı)
İnternet programcılığı 6 saat
Veri Tabanı organizasyonu 4 saat
Açık kaynak 2 saat
Mesleki yabancı dil 2 saat
Sistem Bakım Onarım 5 saat ( Labaratuar sorunu olduğu için Nesne tabanlı programlama yerine sistem bakım onarım seçtim. NEsne Tabanlı programlama da seçebilirsiniz.)

NOT: Gelişmiş iNternet uygulamaları dersini web tasarım dalı için seçilmesi yanlıştır. Gelişmiş İnternet Uygulamaları dersinin ön koşulu nesne tabanlı programlamanın alınmış olmasıdır..

Arkadaşlar bugün 11. sınıflarda seçmiş olduğum 10 sat web tasarım ve 5 sat grafik animasyon dersini değiştirmek zorunda kaldık.. Megep sayfasını açtığınızda kurul kararlarının 4 maddesinde başarılması zorunlu olan derslerin ders saati süresi değiştirilemez diyor.. ders bilgi formlarına baktığımda ders süresi olarak teknik lise ve Anadolu Teknik Liselerde 12 saat diyor.. Buna göre ATL 11 lerin ders programını şu şekilde değiştirdim..

12 saat web tasarım
3 saat veri tabanı organizasyonu

Sizler bu konuda bir değişiklik yaptınız mı?

Geri