Atama ve Tayin Bekleyenlere Kötü Haber...

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Sistemde son olarak net açık 70

Böyle giderse bundan sonra ne ilk atama , ne de ildışı-iliçi-eş tayini olur.

Normlar yönetmeliğe göre belirlensin artık. :verymad:

:verymad: bu ne ya sanki sürgün yemiş gibi çakılı kalıyoz atandığımız yerde.

normlar yeniden güncellendiğinde baya açık olacaktır diye düşünüyorum

normlar daha yeni güncellendi. ülke geneli açık 150.

bu şu demek bir il veya okulda toplamda 500 açık olabilir. Ancak genel olarak 350 norm fazlası olduğundan net açık 150.

bt normları derslere göre yapılmaz,norm kadro yönetmeliği madde 15 g bendi 2. fıkrası şöyle diyor;

g) (Değişik bent : 17/1/2011-2011/1331 B.K.K.) Aşağıda belirtilenlerden;

1) Ulusal projeler ile uluslararası çok taraflı ya da ikili olarak yapılan anlaşmalara veya protokollere göre proje uygulaması yapılan okul veya kurumlarda projenin uygulama süresiyle sınırlı olmak üzere ilgili alanın ders yüküne, sınıf, şube ve öğrenci sayısına ve il veya ilçenin nüfusuna bakılmaksızın bu projelerde görev alacak öğretmenlerin,

2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,

3) Taşımalı eğitim kapsamında öğretmenlerin okul ve kurumlara taşınması halinde bu eğitim kurumlarında görev alacak öğretmenlerin,

4) Yaygın eğitim enstitüsü, hizmet içi eğitim enstitüsü, mesleki ve teknik açık öğretim okulu, açık lise ve açık ilköğretim okulu, 1 inci, 2 nci ve 6 ncı akşam sanat okulları, halk eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, bilim sanat merkezleri ile benzeri kurumların eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından bu Yönetmelikte düzenlenmeyen yönetici ve öğretmenlerin,

norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

5. Sınıflara ders gelmesiyle bu sene nispi rahatlama yaşandı yaşandı daha da fazlası olmaz artık, zaten seçmeli ders sayıları belirlendikten sonraki açık bu şekildeyse daha fazlasını da beklememek lazım. İdareler seçmeli dersleri bir güne toplayıp 8 saate sığdırmaktan başka çare bulamayacağı için açık birkaç seneye en düşük seviyeye iner, daha da ne kadar inecekse..

Atama ve tayinler için şimdiden gürültü yapılırsa ancak sene sonu yerdeğiştirme ve atamalara yetişir. Bu seneki il dışı rezaletini ve atama kontenjanı kabusunu yaşamamak için acilen çözüm üretilmeli

kaybil' Alıntı:
normlar yeniden güncellendiğinde baya açık olacaktır diye düşünüyorum
Yaza doğru birdahaki sene için güncellendiğinde ne olacak peki? 6.sınıflardan ders kalkmış ve seçmeli hale gelecek. Seçmeli dersin seçilip seçilmediği bilinmediği için 0 gösterilecek, hadi diyelim 2 saat gösterildi. Büyük okuldaki öğretmenler bile norm fazlası olur seneye.. Hadi diyelim seneyi kurtardık birdaki sene 7lerden de kalktığı zaman nolacak? Öğrencilerin pekte ilgi göster(e)mediği ortada... 500 öğrenciye 1 Bt Rehber öğretmen gibi birşey çıkmazsa en fazla 2 sene sonra hep beraber norm fazlasıyız.

en az nüfuslu bayburtta bile 15-20 (belki daha fazla) okulda bt öğretmeni yok. Fatih projesi gerçekleştirilmiş 10 civarı okulda hiç bt öğretmeni yok, durum böyle iken bu neyin kafası?

okulların gösterdiği bt normuyla alakalı bu net açık...durum vahim...

Muhalif33 hocam normlar ile ilgili boyle net sayi verebiliyorsan.ilk ogretim matematik normun genelde ne kadar acık var.bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Seçmeli dersin öğretmeni olursak böyle olur arkadaşlar, söyle düşünün öğrenciler yada veliler seçmedi, müdürde seçmedi okul istediği kadar büyük olsun gene norm fazlası oluyorsun.

bu normu öğrenci sayısına bağlamadıkları sürece(rehber öğretmenlerinki gibi) biz norm fazlası olmaya ve sürünmeye devam ederiz.

hocam bayburtta bile açık olduğunu söylüyor fiziken. ozaman yeni bir yazı çıkarıp fatih projesi olan okullara en az 1 bt rehber öğretmen kadrosu açmaları lazım. yoksa derse göre norm belirlenmeye devam ettiği sürece bizim sıkıntılarımız hiç bitmez :-1:

turkel2001' Alıntı:
bu normu öğrenci sayısına bağlamadıkları sürece(rehber öğretmenlerinki gibi) biz norm fazlası olmaya ve sürünmeye devam ederiz.

bunun için bişeyler yapamaz mıyız?
en azından herkes derneğe üye olsa
sesimiz daha gür çıkar..

muhalif33' Alıntı:
dream81' Alıntı:
Muhalif33 hocam normlar ile ilgili boyle net sayi verebiliyorsan.ilk ogretim matematik normun genelde ne kadar acık var.bilgilendirirseniz çok sevinirim...

8000
teşekürler.Bu sayı tahmini bir sayı mı yoksa kesin bildiğiniz bir sayı mı?.Haliyle seçmeli dersler ve seneye 1 saatlik artış felan dahil değil mi?Birde önümüzdeki atamalarda ilk mat tahmini ne kadar alınabilir.

sayılar nete yakın sayılar...seçmeliler dahil...gelecek seneki 1 saatlik ders dahil değil.

seneye kim ölür kim kalır, fatih projesi kapsamında belki norm açılır bize. Karamsarlığa düşmeden elimizden geleni yapmamız lazım bence...

çözüm belli arkadaşlar BT Rehberliğinin Normunun Mücadelesi verip kadro alınırsa ki o zaman en az 15000 açık norm oluşur ve sorun çözülür ama siz halinizden memnunsunuz galiba(BöTE) ben EML de Alan şefiyim buna rağmen uğraşıyorum fakat kimse uğraşmıyor onun için bir arpa boyu yol alamazsınız...

Arkadaslar BTR görevine basladm ama, yeni acıklanan norm kadro güncellemesinde norm fazlası görünüyorum ve , norm acıgı olan yerlere basvuru yapmam isteniyor, bu nedemek oyuncak olduk, BTR iptal mi şimdi bilgisi olan var mı? baska norm fazlası olan btr var m8ı?

enigmawall' Alıntı:
Arkadaslar BTR görevine basladm ama, yeni acıklanan norm kadro güncellemesinde norm fazlası görünüyorum ve , norm acıgı olan yerlere basvuru yapmam isteniyor, bu nedemek oyuncak olduk, BTR iptal mi şimdi bilgisi olan var mı? baska norm fazlası olan btr var m8ı?

norm fazlası olman btr'yi iptal etmez...ancak çözüm bulunmalı norm olayına...

Geri