ÇÖZÜLDÜ-Akilli tahta dokunmatigi ekranin hep caprazini algiliyor.

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar. Ekranin ust tarafina basiyorum. Alt taraf tiklaniyor. Sol alt koseye basiyorum, sag ust koseyi tikliyor. Driverini kaldiramadim. Kaldiracak yeri bulamadimm. Bu ters algiyi nasil duzeltebilirim?
Ayrica, kalibrasyon da yapamiyorum. Parmagimla basili tutuyorum ama algilamiyor ki zaten.

Son düzenleme:
Kameraları değişen bazı tahtalarda, kalibrasyon ayarı yaparken öyle oluyor. Normal kullanımda (Faz-2'ler kurulduğundan beri) öyle bir hata görmedim.

Tahtanın kamerası değişmedi hiç. Arıza kaydı açamıyorum. Bütçe yok gerçekten. Driveri tekrar kurayım diyorum. Hata veriyor zaten kurulu diye. Önce eski diveri kaldırın, sonra tekrar deneyin uyarısı alıyorum. Ama driverini nereden kaldıracağım? Bu işlemlere başlamadan önce temiz bir imaj atmıştım belki düzelir diye. Düzelmedi.

Aygit yoneticinden neyi kaldirmam gerektigini bulamiyorum ki. Direkt dokunmatik ekran anlamina gelen bir yeri de yok. Hangi aygit yardimci olabilir misiniz?

Bu işlemlere başlamadan önce temiz bir imaj atmıştım belki düzelir diye. Düzelmedi.
Yazılım hatası olsaydı kurulumdan sonra düzelmesi gerekirdi. Başka bir imaj deneyin, bir ihtimal belki düzelir. Ben, "doğanytu" nickli arkadaşın imajını kullanıyorum; şimdiye dek bir sıkıntı yaşamadım. Daha da olmadı "fatihpys.eba.gov.tr" den arıza kaydı açın. Hangi alt yapı kurulu (Faz-1, Faz-2, Faz-3)?

Ben de @doganytu imajı kullanıyorum. Sıkıntısız bir image. Formattan önce hiç algılamıyordu. İmaj atınca da ters algılamaya başladı. Faz 2, hocam. Arıza kaydı açamıyorum şimdilik.

Arkadaslar, yardimci olmasi adina nasil cozdugumu belirteyim. Driver Booster indirdim. Goruntu bagdastiricisini guncelledim. Boylece kalibrasyona izin verdi. Ve sorun cozuldu.

Tahtanın kamerası değişmedi hiç. Arıza kaydı açamıyorum. Bütçe yok gerçekten. Driveri tekrar kurayım diyorum. Hata veriyor zaten kurulu diye. Önce eski diveri kaldırın, sonra tekrar deneyin uyarısı alıyorum. Ama driverini nereden kaldıracağım? Bu işlemlere başlamadan önce temiz bir imaj atmıştım belki düzelir diye. Düzelmedi.

Arıza kaydı neden açamıyorsunuz hocam?

Arkadaslar, yardimci olmasi adina nasil cozdugumu belirteyim. Driver Booster indirdim. Goruntu bagdastiricisini guncelledim. Boylece kalibrasyona izin verdi. Ve sorun cozuldu.
Hocam merhaba..sorunu daha detaylı anlatabilir misiniz. Benzer problemi ben yaşıyorum. Kalibre de 4 nokta yaparken sıkıntı yok. Ama iş 16 noktaya geldiğinde sol üste basıyorum sağ alttaki kutucuğu algılıyor. Ayrıca sağ ortada bir noktaya tıkladığında sol taraf seçiliyor .Sizde ki durum da tam olarak bu mu acaba yani dört noktayı denediniz mi acaba

Hocam merhaba..sorunu daha detaylı anlatabilir misiniz. Benzer problemi ben yaşıyorum. Kalibre de 4 nokta yaparken sıkıntı yok. Ama iş 16 noktaya geldiğinde sol üste basıyorum sağ alttaki kutucuğu algılıyor. Ayrıca sağ ortada bir noktaya tıkladığında sol taraf seçiliyor .Sizde ki durum da tam olarak bu mu acaba yani dört noktayı denediniz mi acaba
Akıllı tahta imajdan önce sanki dokunmatiği kapalı gibi hiç algılamıyordu. İmajdan sonra ise 180 derece ters tarafını algılıyordu. Yani; bir pencerenin kapatma simgesine basınca, başlat menüsünü algılıyordu. O derece yani. Kalibrasyon yapamıyordum, çünkü algılamıyordu. Boost driver programı ile görüntü bağdaştırıcısını güncelledim. Ve böylece kalibrasyona izin verdi ama algılaması için sert bir şekilde basmak gerekiyor hala. Sanırım donanımsal sorunları da var.

Hocam, burada Ilce Formator Ogretmenimiz, pilot okullar seciliyor henuz, dedi.
Geçtiğimiz mart ayından beri tüm Türkiye'de uygulanıyor hocam. Ekteki listeden ilinizdeki sorumlu meslek lisesini görebilir, fatihpys.eba.gov.tr üzerinden arıza kaydı açabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• OKUL LİSTESİ.pdf
    855.8 KB · Görüntüleme: 42
Kalibrasyon ekranında default ayar yada varsayılan gibi bir ibare var ona basınca düzeliyordu diye hatırlıyorum.

Geri