ATAK Programını bozan virüs

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba sizlere bir şey danışmak istiyorum. Şimdi sıklıkla yaşadığım sorun şu : Bir sınıfın tahtasına imaj yüklüyorum atak kuruyorum her şey güzel çalışıyor. Bir gün demiyor tahta açılınca sınıf adı giriniz penceresi geliyor yani atak programının yapısını virüs bozmuş. Düzeltiyorum yine aynı. Bu can sıkıcı bir döngüye dönüştü .Şimdi okulumuzda bu ATAK programına karşı öğretmen grubu var kaldırılmasını istiyorlar her toplantıda tahtaları kullanamıyoruz diyorlar bense emek verip her an tahtaları düzeltiyordum bugüne kadar. Onların kullanamıyoruz demesine asla fırsat vermemeye çalışıyordum. Bir sınıfta sürekli bu durumla karşı karşıyayım iki haftalık bir süreç içerisinde. O sınıfın dersine giren öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı yapmak istiyorum artık okulda bu tahtalara imaj atmak gibi bir zorunluluğumun olmadığını görevimin rehberlik olduğunu teknik hizmetler sınıfına mensup bir çalışan olmadığımı biraz da kullanan öğretmenlerin dikkat etmesi gerektiğini belirtmek istiyorum çünkü öğretmenlerin bütün bu olanlara cevabı gayet rahat biz tahtayı nasıl bozabiliriz ki biz flash takıyoruz başka bir şey yapmıyoruz bizim suçumuz mu ? şeklinde ama müdür öğretmenleri toplamanın güç olacağını söyleyip buna yanaşmak istemiyor. Sizler böyle durumlarla karşılaşıyor musunuz ? Bana önerebileceğiniz çözümler var mıdır? Bir fikrinizi sorayım içimi dökeyim dedim.

Müdürünüzün de yanınızda olması lazım. Önce onu ikna edin beraber tavır takının. Yoksa kendi kendinize toplantı yaptığınızla kalırsınız.
Ne yazık ki öğretmen arkadaşlar kendine dokunan en ufak durumda bile savunmayı, suçu başka sebeplere yükleyerek yapıyor ve bir çoğu, okuldaki donanımları/malzemeleri sahiplenmiyorlar.

Merhaba sürekli sınıf adını soruyorsa bu virüs ile ilgili değil TimeFreeze ya da DeepFreeze yüklü olduğundan son yaptığın ayarlar kaydedilmiyor. Dediğim programlardan biri yüklü mü?

Yüklü değil hocam kesinlikle, ben atak kurulumunu yaptıktan sonra tahtayı yeniden başlatıp denemelerimi yapıyorum. Kendi anahtarımın açıp açmadığını herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol ediyorum. O yüzden emin konuşuyorum biraz da. Sorun öğretmen arkadaşın aynı virüslü flashı takmaya devam etmesi. Kim olduğunu da tespit edemiyoruz öğretmen peşinden koşacak halimizde yok zaten kimse de bende virüs var demiyor. Kabullenmiyor.

erdem175' Alıntı:
Yüklü değil hocam kesinlikle, ben atak kurulumunu yaptıktan sonra tahtayı yeniden başlatıp denemelerimi yapıyorum. Kendi anahtarımın açıp açmadığını herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol ediyorum. O yüzden emin konuşuyorum biraz da. Sorun öğretmen arkadaşın aynı virüslü flashı takmaya devam etmesi. Kim olduğunu da tespit edemiyoruz öğretmen peşinden koşacak halimizde yok zaten kimse de bende virüs var demiyor. Kabullenmiyor.

O zaman işin çok kolay bir flasha TimeFreeze at tahta ayarlarını hepsini yaptıktan sonra TimeFreeze kur. Artık ne yaparlarsa yapsınlar sorunsuz. Şifreyi kimseyle paylaşma. Ne virüs derdin olur ne ayar bozuldu derdin. Çünkü ayar bozulsa bile Tahta açılıp kapanıncaya kadardır.

Hocam deepfreeze programları da kullandım ama virüslere çare olmadı artı üstüne ders içeriklerini animasyonları tahtaya atmak isteyen öğretmenler oldu deepfreeze devredışı bırakıp tekrar aktif hale getirme gibi problemler oldu.

Hocam deepfreez olan bir cihazda istesenizde virüs bulaşmaz. Nasıl oluyor anlamadım? Öğretmenlere gelince hepsine D diski diye gösterin bir gün öğretmenler odasında C ye kaydetmesinler. Hem her önüne gelen C ye kaydederse ne olur. Çorba olur orası.

Hocam deepfreeze olsa bile bu sefer farklı türde virüsler bulaşıyor örneğin bir tanesi kısayol virüsü. Öğretmenler D bölümüne atsın diyorsunuz ama çoğu ders uygulamaları kurulum gerektiriyor yine C'ye kurulum olmak durumunda. Yanlış mı düşünüyorum ? Ben geçen yıl denedim bunları hep. Deepfreeze kur ondan sonra bir daha hiç sorun yaşamazsın gibi bir mantık yok malesef. Yine bulaşıyor virüsler. Hatta geçmişte deepfreeze kurulu olan bilgisayarın virüslerden kitlenmiş ,donmuş hale geldiğine bile tanık oldum bir bt labında.

Hocam kısayol virüsü de dahil olmak üzere bütün virüsler sistem(birincil) disk bölümüne bulaşabilir. TimeFreeze gibi programlar da zaten bu nedenle Sistem(Birincil) diskleri korumaya alır. Dolayısı ile asla virüs bulaşmamalı. Ben 48 akıllı tahta bu sistemi uyguluyorum yazılımsal tek sorunum yok şuan .

lonely2134' Alıntı:
Hocam deepfreez olan bir cihazda istesenizde virüs bulaşmaz. Nasıl oluyor anlamadım? Öğretmenlere gelince hepsine D diski diye gösterin bir gün öğretmenler odasında C ye kaydetmesinler. Hem her önüne gelen C ye kaydederse ne olur. Çorba olur orası.

Hocama katılıyorum. Deepfreeze yada timefreeze ile bu iş çözülür virüs vs nasıl etki ediyor anlamadım bende. bizim tahtalarda da atak ve timefreeze kurulu... Ataklardan yana böyle bir sıkıntı hiç yaşamadım. İlla denk gelirdi.

Kurulumda bir sıkıntı olabilir mi hocam. ??? Atak kurulumu biraz çetrefilli malum... Gözünüzden birşey kaçıyor olabilir mi?

Hocalarım siz deepfreeze yüklü olduğu halde virüs bulaşan sistem görmemekle çok şanslısınız bence. Bizim okul öğrencileri ve öğretmenleri bunu başarıyorlar demekki.

Hocam öncelikle Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 7 kullanıyorsanız Flash takınca tarama yapan bir program ve timefreeze kurabilirsiniz.

Hocam o zaman ücretli tahta koruma programlarına yönelebilirsiniz. Özellikle de telefon üzerinden tahtayı açan programları tercih edebilirsiniz. Tabi ücret konusunda sıkıntı olacaksa o zaman başka.

Aynısı bende oldu.Bir sürü günlerce uğraştım.Sonra bellek virüslü bir usb den herkese bulaştı.Bellekteki kurulumu iptal ediyor.Hemen araştırdım.Çözümünü buldum.Dev secure programını indir kur.Yalnız kurarken antivirüsler kaoalı olsun.Bu program süper.hemde ücretsiz.Flash belleklerdeki tüm virüsleride siliyor.Hem atağı da silmiyor.Sonra rahatladım.

Aynısı bende oldu.Bir sürü günlerce uğraştım.Sonra bellek virüslü bir usb den herkese bulaştı.Bellekteki kurulumu iptal ediyor.Hemen araştırdım.Çözümünü buldum.Dev secure programını indir kur.Yalnız kurarken antivirüsler kaoalı olsun.Bu program süper.hemde ücretsiz.Flash belleklerdeki tüm virüsleride siliyor.Hem atağı da silmiyor.Sonra rahatladım.
Ben kurmuştumama süresi bitmek üzere şeklinde uyarı veriyor.

Hocam yanlış strateji uyguluyorsun. Yapılacakları sana anlatıyorum.
Tüm tahtaları baştan kur. Atak kur. Üstüne deep freeze ile tüm sürücüleri seç. İşlem tamam. Öğretmenler hangi materyali kullanacaksa Flash belleğinden açsınlar. Onlar rahat edecek diye sen uğraşacak değilsin.
Aynı işlemleri öğretmen bilgisayarı içinde yap. Yazıcı Acrobat office hepsini kur. D üzerinde branş klasörleri aç masaüstüne kısayol oluştur. Nod32 kur serialini bul gir güncelle. Deepfreeze ile kapat c yi. Öğretmenlere klasörünüze atmadığınız dosyaların silineceğini söyleyin. Siz uğraşacağınıza onlar dikkat etsin.

Hocam yanlış strateji uyguluyorsun. Yapılacakları sana anlatıyorum.
Tüm tahtaları baştan kur. Atak kur. Üstüne deep freeze ile tüm sürücüleri seç. İşlem tamam. Öğretmenler hangi materyali kullanacaksa Flash belleğinden açsınlar. Onlar rahat edecek diye sen uğraşacak değilsin.
Aynı işlemleri öğretmen bilgisayarı içinde yap. Yazıcı Acrobat office hepsini kur. D üzerinde branş klasörleri aç masaüstüne kısayol oluştur. Nod32 kur serialini bul gir güncelle. Deepfreeze ile kapat c yi. Öğretmenlere klasörünüze atmadığınız dosyaların silineceğini söyleyin. Siz uğraşacağınıza onlar dikkat etsin.
Artı olarak hocaların flasha bellek kartı yazma korumalı yap kafan dahada rahatlar

bu sorun virüsle alakalı mı bende olunca atağı kaldırıp tekrar kuruyorum bi daha olmuyor atak ilk kurulduğunda ayarların oturmamasından oluyor bence virüsle alakalı değildir usbshow3.0 var bu sitede atağı bozan o virüs sadece onu da usbshow3.0 la halledebilirsiniz mutlaka pc lere kurun tüm pc lerde bu virüsü ve konaklama klasörlerini kapatır. benim taktiğim şu dur win7 varsa deepfreeze 7.x kurarım önce ardından atak 1.09 ama mutlaka atak sonra kurulmalı bu şekilde uyumlu oluyor deepfreeze sürekli şifre istemiyor atak da bozulmuyor eğer win10 varsa sıra farketmez shadow defender son sürüm kurulur deepfeereze yerine ve atak 2.0 kurulur ve bi daha bu sınıflara girilmez yaklaşık 7 farklı okulda dua eden çok oldu inanın :D ama en önemli şey çalışma ortamı eğer ortam da fesat ve iş yapmaya yanaşmayan öğretmen varsa en zoru o dur. ona da yapacak bişey yok askeriye mantığına döneceksiniz iş yaptrmak isteyen buyursun gelsin kafa yormayın mutlaka yoluna girecek salıp gideceksin. eğer okul öğrenci öğretmen vs sorunluysa mutlaka freeze programlarından birisi kurulmalıdır. öğretmen yada öğrenci zamanla mutlaka yılacaktır hep böyle olmuştur. Ancak atak da çok stabil diyemez çünkü ilk atak yok artık o yüzden freeze programı sarttır. lakin atak aşma kaldırma diye yazın google amcaya direk karşınıza bi bat dosyası çıkar 15 - 20 saniyelik bi yüklemeyle atak devre dışı bırakabliyor öğrenciler artık o yüzden atak kuran arkadaşlar deepfreeze yada shadow defender bence mutlaka kurmalı özellikle lisede çalışanlar bilir küçük bi bat dosyasi var internette o yüklenince atak açılışta devre dışı kalıyor bi kaç satır koddan ibaret. mersin ilinin maks kilit sistemi eba da yayınlandı android telefonlada açılıyor tahtalar yada onu da kurabilirsiniz. bu güne kadar proxy sitesi kurup meb engelini aşan öğrenci bile görünce her daim hazırda olmak gerekiyor :D herşey yolunu bulur işimizi yapalım ve koyun gitsin sınra aman herşeyi biz mi düşüneceğiz canım

Hocam deepfreeze programları da kullandım ama virüslere çare olmadı artı üstüne ders içeriklerini animasyonları tahtaya atmak isteyen öğretmenler oldu deepfreeze devredışı bırakıp tekrar aktif hale getirme gibi problemler oldu.
time freeze de ayar var bir tane. Mesala ben şöyle yaptım. masaüstüne silinmezler diye bir klasör açtım. masaüstünde buraya atılan dosyalar silinmiyor. Virüs te bulaşmaz. aynı zamanda atak ta hep yüklü olur. ben de atak kullanıyorum 360 total yüklü birde usb disk security yüklü. Ha birde şunu söyleyeyim bu önemli. Ben öğretmenlere flash bellek tanımlarken hepsinin flash belleğini ntfs formatına çevirdim. daha sonra atak yaptım flash a. daha sonra da ntfs drive protection ile flash belleği korumaya aldım. flash bellek içinde yanlızca bir klasör izinli. oraya dosya atabilirler. daha da yetmedi bu izinli olan klasörün silinmesini engelledim. Peki sonuç ne. 2 yıldır tahtaların yanına uğramadım bile. (temiz iş :) )

Geri