Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. enkidoez

enkidoez Üye

arkadaşlar benim sorunum adminstarotor e geçiş yapamıyorum. hesabı etkinleştirdikten sonra kullanıcı adı ve şifre istiyor. win 8 de başlat menüsünden administarator seçtiğimde kullanıcı adı ve şifre istiyor nasıl yapacam fikri olan var mı acaba.

2. leoahmet353

leoahmet353 Site Gezgini

Windows 8 de ebaadmin le oturum açtığım halde Administrator ile oturum almalısınız uyarısı alıyorum. Administrator kontrolü yapma deyince de file Access denied uyarısı veriyor. Çözüm var mı acaba??

3. scarkci

scarkci Aktif Üye

Anahtar takılması için varsayılan bekleme süresini 25 dk olarak ayarlayıp kaydettim. Kurulum yaptım ama tahta ilk açılışta bekleme için 180 saniye sayıyor, anahtar takılıp çıkarılınca normal 25 dakika sayıyor. Tahtanın ilk açılışta bekleme süresini değiştirmek için ne yapmalıyız.

4. scarkci

scarkci Aktif Üye

5. scarkci

scarkci Aktif Üye

Kısayol virüsünün usb anahtarlara zarar vermemesi için ne yapabiliriz. Yalnız usb flah bellekleri (fotokobi makinesi sadece fat32 dosya sistemini desteklediği için) ntfs yapamıyorum. Öğretmenler hem fotokobi makinesinde kullanabilsinler hemde güvenli (virüsün zarar veremeyeceği) atak anahtarı kullanımı için ne yapabilirim?

6. scarkci

scarkci Aktif Üye

7. atac86

atac86 Üye

Çözüm önerisi yok mu hocalarım. Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum

8. biyo71

biyo71 Üye

şifreyi nasıl değiştiriyoruz ?

9. Kafkasli88

Kafkasli88 Site Gezgini

bu sorunu bizde yaşıyoruz ve şu an akıllı tahtalarda usb belleklerin tamamı çalışmıyor,bu durumu çözebilen var mı?
    flash bellekleri temizledikten sonra akıllı tahtaları sistem geri yükleme yapmak yeterli olur mu?

10. selkentli

selkentli Üye

http://cdn1.eba.gov.tr/2faz/fatih2_11112015.iso .

bu sürüm ile tahtayı yeniden yükledim,
    atak 1.09 ile flashı hazırlıyorum, sorun yok,
    akıllı tahtada EBAAdmin okulanıcı hesabını açıyorum, ancak atak kur dediğim zaman
    yönetici hesabınızdan çalıştırmaslısınız hatası veriyor, yönetici hesabını denetleme dediğim zaman acces denied hatası veriyor, iki günder her yazdığınızı denedim,
    ilk seferinde sadece 1 kere kuruldu ama bu sefer de flashı taksam da tanıyıp kilit açmadı

11. bulentus

bulentus Aktif Üye

12. bulentus

bulentus Aktif Üye

EBAAdmin şifresini değiştirdim...bu durumda ATAK kurarken problem yaşayacakmıyım??

13. nyana

nyana Üye

USB bellekteki exe dosyalarını fatih bilgisayarlarda çalıştıramıyoruz. dosya kopyala yapıştır isim değiştir seçenekleride aktif değil sadece sağ tık gönder belgeler yolunu izleyerek dosyaları çalıştırabiliyoruz. Belgelere giden dosyaları da silemiyoruz. Bu kısıtlamaları nasıl kaldırırz ?

14. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

hocam bu sorunu nasıl çözdünüz. hem kendi pc mde hemed akıllı tahtalarda aynı hatayı aldım. windows 10 imaj faz2 mersin v5 te aldım hemde. çözebildiniz mi acaba

15. sertokus

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/atak-kurulum-sonrasi-hata-cozuldu.163786/#post-1767706
    hocam sorunun çözümü burada. kusura bakma mesajından alıntı yaptım. sorun 360 ve ya başka antivirüsler. kendini koruma kapatılması lazım. bende sorun çözüldü. umarım sen de sorunu çözmüşsündür

16. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Deneme imkanım olmadı ama bir sorum var tahta anahtar bellek ile acilmis iken flash bellekten anahtar dosyasını sildigimiz anda kilit aktive oluyor mu ?

17. sertokus

görev yöneticisi.jpg
    atak kaldırma sonrası görev normal kullanıcı hesabımda göreve yöneticisi bu şekilde oldu. yani aktif değil. bunu nasıl aktif edebilirim tekrar

18. cupcake

cupcake Aktif Üye

arkadaşlar ilk defa atak programını kullanacağım. forumda bir çok atak başlığı var, düzgün bir kurulum ve sorunsuz çalışan versiyon hangi başlıkta yardımcı olabilir misiniz

19. exelsior

exelsior Aktif Üye

UAC yi el ile etkinleştirince çalışıyor. PsExec64 ile regediti yönetici olarak açıp, etkinleştirebilirsiniz.

20. UMD

UMD Üye

Merhabalar okulumda akıllı tahtalara böyle bir gelişme uygulamak istiyoruz yardımcı olabilirsiniz

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal