Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. btedernegi

btedernegi Seçkin Üye Seçkin Üye

atak programıyla ,lg,l, sorularınız için muharrem yıldız hocamız canlı yayında

sonrasında da izlenebilir

https://youtu.be/KxykH2_FILM

2. halithamza_edu

halithamza_edu Üye

20 tahtaya ve yaklaşık 40 usb belleğe kurulum yaptım ve sorunsuz kullanıyorduk. Ancak iki ay sonra arkadaşın biri bir usb bellek daha getirdi. Ya ben şifreyi yanlış hatırlıyorum yada başka bir sorun var ancak belleği bir türlü anahtar haline getiremedim. Şifreyi bulmanın bir yolu var mı? Teşekkürler.

3. Domingo

Domingo Üye

Başka bir usb bellekte de deneyin. Bazı usb bellek markalarında sorun yaşanıyor. Anahtar yapılamıyor.

4. dream81

dream81 Aktif Üye

usb bellekleri tanımayınca biz şöyle hal ettik."ilk başta usb belleği bilgisayara taktım daha sonra programı açtık,marka algılanmadı uyarısı verince usb belleği çıkarıp tekrar takınca hiç sorun çıkmadı"

5. halithamza_edu

halithamza_edu Üye

ben şifreyi hatırlayamıyorum gelen her flashda denedim bir kaç şifre de denedim olmadı çözümü var mı acaba
    şifreyi unutunca yeni şifrede tanımlayamıyoruz sanırım

6. halithamza_edu

halithamza_edu Üye

ha şu dosyaları saklayan virüs de neden oluyor olabilir çözümü bulabilen arkadaş var mı acaba

7. ahmet emin

ahmet emin Üye

hocam çok güzel bir uygulama olmuş ellerinize sağlık. Halaylar bir nebze olsun dindi hele şükür. emeğinize sağlık. :+1: :+1: :+1:

8. ismail

ismail Site Gezgini

Arkadaşlar aşağıda kampanya bilgilendirmesi var. Yaralanmak isteyen değerlendirebilir.

Yapmanız gereken sadece P1@goiletisim.com adresine mail atmak yapmanız gerekenler yazıyormuş.

Merhaba,

Kampanya 13/02/2017 -15/03/2017 tarihlerinde geçerlidir.
    1-Sınırsız tahta kullanımı
    2-Sınırsız Usb Oluşturma
    3-Windows 7,8,8.1 ve 10 tam uyumlu.
    4- Basit kurulum ve kullanım
    5- Programda Kullanım süresi yoktur.

Kampanya Adımları:

1- 118 TL Ücreti ödeyin.
    2- Gönderilen linklerden bilgisayarınıza uygun kurulumu yapın.
    3- Şifre alma kısmındaki bilgileri doldurun. Şifrenizi alın.
    4- Programı kullanmaya başlayın.

Banka hesap numaralarımız aşağıdadır.
    Ödemeniz gereken tutar 100 TL +KDV(%18) Toplam 118 TL' dir.
    Ödeme yapıldıktan sonra kurulum işlemlerine başlanacaktır.

Lütfen Fatura bilgilerinizi bildirin:
    Faturanın kesileceği yer , Adres, Vergi Dairesi ve Vergi Numarasını yazmayı unutmayın

GARANTİ BANKASI
    Hesap Adı: GO İletişim Hizmetleri Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.
    Şube Kodu: 454 (Organize Sanayi Bursa Şubesi)
    Hesap No: 6297542
    IBAN: TR75 0006 2000 4540 0006 2975 42

TÜRKİYE İŞ BANKASI
    Hesap Adı: GO İletişim Hizmetleri Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.
    Şube Kodu : 2219 (Organize Sanayi Bursa Şubesi)
    Hesap No : 132191
    IBAN: TR55 0006 4000 0012 2190 1321 91

9. kobalt

kobalt Site Gezgini

PARDUS kurulu ise flash diskle akıllı anahtar oluşturabiliyormuyuz.

10. delikadir24

delikadir24 Site Gezgini

Hocam Win7 64 bit Ultimate 1. faz tahtaya Administrator ile kurdum. Ama 9 tane farklı flash diske anahtar oluşturmama rağmen açılmıyor flashlar hiç bir işe yaramıyor. Antivirüs yok netsupport vs yok.

Win 8.1 bile kurdum okadar yani ondada aynı sorun . Tahtayı açamıyoruz Lütfen yardım. (20 defa format attım tahtayı bozacam !!!)

11. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar ne yaptıysam hep bu hatayı alıyorum,nasıl bir çözüm bulacağım şaşırdım.Oluşan hatayı resime ekledim.Başına böyle bir hata gelen veya çözen varsa çözümü paylaşırsa sevinirim.

Tüm versiyonları denedim. Bilgisayarda denedim ama bir türlü kuramadım.İni dosyası var ama hata veriyor.

Ekli Dosyalar:

• ff.jpg
      ff.jpg
      Boyut:
      55,3 KB
      Okunma:
      584
  12. hakançöllü

hakançöllü Seçkin Üye Seçkin Üye

sağ tık yönetici olarak çalıştır deyin hocam.

13. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

defalarca denedim olmuyor..

14. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

Hocam ben bütün tahtalara zamanında Atak kurmuştum 1.09 versiyonu hiç birinede administratoru aktif etmmiştim. Yanlız bu ara iki bilgisayarı sıfırladım onlara atak kurunca atak devreye giriyor yanlız anatarlar açmıyor bir turlu bir bilgisayara bu yuzden 3 defa sıfırladım ve hala kurmuş değilim. İşin ilginç yanı daha önce Ebbadmin hesabıyla girip yapardım ve hemen oluyordu. Şuan sıkıntı her ne ise çözemdim. Administratoru es geç seciyorum yine aynı. Şunu diyebilrisiniz admnistratora giriş yap diye de e ben daha önce tüm tahtalara administratoru aktifleştirmeden urabildim sence sıkıntı ne olabilir.?

15. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

Çok ilginç Administrator hesabıyla da denedim yine program çalışmadı direk devreye giriyor ve anahtar flaşı görmüyor artık. Kurulum bittiğine normalde bilgisayarın yeniden başlaması lazım öyle bir şey olmuyor. Gecen sene aynı yazılımı aynı ayarlarda tümtüm tahtalara kurmuştum ve administaratora girmeden direk adminhesabını görmezden gel olarak yapmıştım. Bu sene 3 tahtayı sıfırladım ama atak programı devreye giriyor ancak flaş anahtar açmıyor onu... kafayı yiyecem artık :((

16. odabasalparslan

odabasalparslan Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar programı sınıfımdaki tahtaya kurup denemek istedim ancak.(Faz2) Kurulum dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dememe rağmen "Amdinistrator hesabıyla kurulum yapmalısınız" diyor. Oturumu kapat diyerek ebaadmin ile açtım denedim yine olmadı. Çözümü bilen var mı?

17. seyduna007

seyduna007 Site Gezgini

yönetici hesabıyla oturum açınız. saha sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyiniz.

18. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu şekilde yapmama rağmen ben de kurulum yapamadım. Fikri olan var mı acaba?

19. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Cevap Yok mu? :(

20. Bircan83

Bircan83 Üye

İyi günler değerli hocalarım. Okulumuzda Mersin fatih projesi koordinatörlüğü tarafından yayınlanan Pardussuz Windows 10 v4 imajını etkileşimli tahtalarımıza kurdum. Etkileşimli tahtaların öğrenciler tarafından amaç dışı kullanımını önlemek için ATAK programını da kurdum. Ancak ATAK programını kurduktan sonra birtakım sıkıntılar yaşamaya başladık. Örneğin bir resim dosyasını açmaya kalktığımızda
    "Bu uygulama açılamıyor. Fotoğraflar yerleşik yönetici hesabı kullanılarak açılamaz. Başka bir hesapla oturum açın ve yeniden deneyin" şeklinde bir hata mesajı alıyoruz. Buna benzer hata mesajlarını Windows un kendi içinde gelen edge tarayıcı groove mp3 çalar gibi uygulamalarda da alıyoruz. Bu sorunu nasıl çözebiliriz aceba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal