Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. muharremyildiz

muharremyildiz Seçkin Üye Seçkin Üye

gizemkar, okanformula, emreusta nickli öğretmenlerimize programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum...

Atak 1.09 Versiyonunun Windows 10 desteği yoktur! Windows 10 için 2.0 versiyonunu kullanınız:

bte-bilisim-teknolojileri-egitimcileri-dernegi-f275/atak-2-0-test-versiyonu-t153611.html

Kurulum için mutlaka izleyiniz:

https://m.youtube.com/watch?v=KxykH2_FILM

DeepFreeze benzeri bir koruma programı/kartı olan bilgisayarda deneyip, çalıştığından emin olduktan sonra akıllı tahtalara kurunuz.

Yapılan düzeltmeler, düzenlemeler ve geliştirmeler:
    * Türkçe karakter problemi düzeltildi. (Yeni bir unicode şifreleme algoritması geliştirdim. Türkçe karakterler anahtarların çalışmamasına neden olabiliyordu)
    * Tarih problemi düzeltildi. Tarih artık kontrol edilmiyor... (Artık bilgi bütünlüğü farklı bir şekilde kontrol ediliyor)
    * Kurulum aşamasında farklı bir klasör seçilebiliyor.
    * Kullanıcı hakları nedeniyle ".ini" dosyasını okuma hatası olursa kuran kişi müdahale edebiliyor.
    *************************************************************************************************************
    * Kurulumun yapılabilmesi için "Administrator" hesabı gerekir. Bunu yapmamın nedeni kurulum sırasında problem yaşanma riski...Administrator hesabı pasif durumdaysa:
    Bilgisayarım sağ tuş-> Yönet -> Kullanıcı Hesapları -> Administrator hesabı üzerinde sağ tuş->Özellikler-> Hesabı aktif hale getirin. Windows 8 de Başlat menüsünde hesap isminin üzerine tıklayın. Administrator hesabını seçin...
    Administrator ile yükleme seçimlik hale getirilmiştir.
    *************************************************************************************************************
    * Kurulum bittikten sonra bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor....
    * Flash bellek oluştururken; kullanıcının öğrenciler tarafından öğrenilmesini istemediği bilgilerini de kaydedebiliyor. Böylece EBA gibi sitelere girerken öğrenciler şifreleri öğrenemiyor... (Dikkat !! Asla E-Okul Şifrelerini kaydetmeyiniz. Flash unutulursa problem olur..) Bu işlem seçimliktir... Kullanıcı flash belleğini taktığında programın sistem tepsisindeki simgesine sağ tuş yapıp şifreyi hafızaya alıp ve istediği yere yapıştırabilir..30 saniye süreyle bilgiler hafızada kalır...
    Kullanıcı şifreleri en az 6 karakterden oluşmalıdır. Yoksa şifre kaydedilmez. Şifre güvenliği nedeniyle en az 6 karakterle sınırlandırılmıştır.
    * Bazı güvenlik önlemleri alındı. (Geri bildirim yapan öğretmenlerimiz sayesinde...)
    * TC numarasını girmek istemeyenler TC olarak 00000000000 girebilirler..
    * Windows 8 de de anahtar oluşturulabilir.
    * XP, Win 7,Win 8 ve Win 8.1 uyumlu. (Win8 için özel bir programla masaüstü ile açılacak şekilde ayarlanmalı. Win 8.1 için ayar yapmaya gerek yok. Win 8.1 de deneyemedim. Win8 de sorunsuz çalıştı..)
    * Yumuşak geçiş (Eski anahtarlar geçersiz; fakat öncelikle öğretmenlerden flashları toplayıp anahtar oluşturabilirsiniz. Bu işlem bitince akıllı tahtalardaki program güncellenir. Güncellemeyi yaparken anahtar bellekler hem 1.06'yı açabilir, hemde 1.08'i. Çünkü farklı klasörlere anahtar dosyası oluşturuluyor..)
    * Flash bellekteki dosyaların yerini değiştiren virüslerden dolayı anahtar geçersiz oluyordu. Artık dosyayı eski yerine taşıdığınızda anahtar olarak çalışmaya devam edebilir...
    TEST eden arkadaşlara teşekkür ederim...

Dikkat!!!!! Programı yüklemeden ya da yükledikten sonra Bios ayarlarını mutlaka yapınız (Bios giriş şifresi eklemek, USB kalıt desteğini kapatmak [klavye ile pardus seçilemez hale gelir], Sadece Hdd ile boot edip diğer bootable aygıtları kapatın) !!!!! Bu yazılımın sizden habersiz kaldırılamaması için gereklidir!!!

ATAK 1.09 STABİL VERSİYON (HDD olarak gözüken flashları da görebiliyor)
    DİKKAT! Orta okullar için geliştirilen SSD (Solid State Disk) içeren akıllı tahtalarda denenmemiştir. NetSupport Protect programını kaldırmanız tavsiye edilir. Çünkü bu program bazen Windows Gezginini durdurmaktadır. Bu durumda anahtar tahtayı açmayabilir.
    http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr9.rar
    ATAK 1.09 ve ATAK 1.08 anahtar bellekler birbiriyle uyumludur

ATAK 1.08 STABİL VERSİYON
    http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr8.rar

ATAK 1.07 TEST VERSİYONU
    Bu versiyon test edildi ve geri dönütlere göre yukarıdaki versiyon geliştirildi. 1.07 kurmuş olanlar kullanmaya devam edebilirler. Farkı ne diye sorarsanız; yukarıdaki versiyonda farklı flashları da görebilmesi için ek kod var. Flash_Hazirla programı flash seri numaralarını daha etkin şekilde bulabiliyor... Şifrelemede kullanılan anahtarlar yukarıdaki versiyonda daha güvenli. 1.07 ile oluşturulan anahtar 1.08 li akıllı tahtayı açmaz.
    http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr7.rar

İlk 4 sayfada 1.07 test sürümü ile ilgili yazışmalar vardır.

Flash belleklerin virüsler tarafından bozulmasını engellemek istiyorsanız, hazırladığımız sunuyu inceleyebilirsiniz.

Biostan "USB kalıt desteğini" kapatırsanız Pardus İşletim sistemi seçilemez hale gelir. Biostan HDD sürücüden başka bir sürücüyle açılmasını engelleyiniz.
    Anahtar Kelimeler: Usb key security, usb key maker, usb anahtar, usb key, usb güvenlik, usb güvenlik yazılımı, usb kullanıcı girişi, free usb key maker, key maker, usb security, usb security for school, usb logon, usb logon key, logon key, usb dongle, USB Belleğinizi Pc Anahtarı Olarak Kullanın, BİLGİSAYARINIZI SİZDEN BAŞKA KİMSE AÇAMASIN, PC'nizi USB sürücüsü ile kilitleyin!, USB belleğinizi PC'nizi kilitleyip açabileceğiniz bir anahtar haline getirin, atak 1.08, atak usb

Ekli Dosyalar:

2. muharremyildiz

Re: ATAK 1.07 USB ANAHTAR TEST

Geri bildirimleri bekliyorum...

3. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Re: ATAK 1.07 USB ANAHTAR TEST SÜRÜMÜ

eline emeğine sağlık hocam, tahtam yok olunca kullanırız inş.

4. who_is_who

who_is_who Site Gezgini

Muharrem hocam emeğine sağlık, 1.06'yı gayet sorunsuz kullanıyoruz, tekrar teşekkür ederiz. yeni geliştirmeler yapmışsın. En kısa deneyip görüşlerimizi belirtiriz. bu sefer sanırım eksiksiz olmuş gibi duruyor.

5. skolst

skolst Seçkin Üye Seçkin Üye

TEŞEKKÜRLER:)

6. muharremyildiz

Önemli değil hocam... Eğer el birliği ile test edebilirsek herkes için iyi olacak... Bir sıkıntı varsa önlem almak böyle daha kolay. Görüşlerinizi bekliyorum... İyi çalışmalar dilerim...

7. barslan

barslan Site Gezgini

Teşekkürler hocam.... :++:

8. muharremyildiz

Yardımlarınız için ben de şimdiden teşekkür ederim :) Test aşamasında olduğunu unutmayın... indirenler test ediyordur umarım...

9. muharremyildiz

Windows 8.1 de deneyen veya anahtar oluşturan oldu mu? Türkçe karakter problemi daha önceden yaşayanlar, sorun düzelmiş mi?

10. emreusta

emreusta Site Gezgini

hocam ben akşam tüm tahtalara bunu kurayım :D. tarih derdim vardı sadece. birde hazır test sürüm diyorsunuz ya hocam şöyle birşey yapsanız. ortadaki kocaman logoyu sağ alta yada solt alta alsanız altınada ismi yazsanız?. Mesela biz özel okuluz logosunu koysak ortaya yada oda olmasın ortaya kendi ekledğimiz sözler çıksa??? nasıl olur? bir txt denden sözleri çektirsek en basiti nasıl olur??

win8.1 içinde. ben kendi laptobumda denerim. yalnız sizin demek istediğinizi anladım galiba bilgisayar açılınca direk metro arayüzü değilde masaüstü gelenlerde çalışıyor diyorsunuz galiba? onu demek istiyorsanız iki türlüde denerim ben bu akşam dener yarın dönüş sağlarım umarım.

11. emreusta

emreusta Site Gezgini

birde ben birşey söyliyeyim. mesela akıllı tahtalarınız internete bağlı. hoca girdi flash bellek çalışmadı kafanızı ütülüyor yada oturduğunuz yerden kapatmak istiyorsanız. Ben radmin kullanarak uzaktan cmd den taskkill /im işlem ismini yazıp ağ üzerinden kapatbliliyorum tek sıkıntı explorer exe nin gelmemesi oda pek sıkıntı olmuyor:) haberiniz olsun hocalarım. bende arıza hoca çok saç bırakmadılar çözümü böyle buldum. snra usb protect le flashı açarak keyi yavas yavaş hallediyorum.

12. asaita

asaita Aktif Üye

Muharrem hocam ellerine sağlık

13. ali1971

ali1971 Aktif Üye

:++: tşkkrlr

14. muharremyildiz

Hocam ağ desteği üzerinde çalışıyorum. Böylece istediğiniz mesajı verebileceksiniz. Uzaktan açıp kapatabileceksiniz. ALLAH izin verirse görüntü aktarma da yapmak istiyorum... Netsupport/NetOp tarzı bir program olacak...Logo biraz küçültülecek. Zaten ekranda güvenlik kodu resmi olacak. "Tekil, Değişken Güvenlik Kodu" yardımıyla öğretmen tabletinden ağa bağlı istediği akıllı tahtayı açabilecek... Öğretmen akıllı tahtadan öğrenci tabletlerine soru sorup cevap alabilecek...Bu nedenle logonun küçülmesi gerekiyor... Mesajı text dosya üzerinden vermek tehlikeli olur, bir öğrenci dosyayı bulup içine istenmeyen birşeyler yazabilir...

Hobi olarak ilgilendiğim için hızlı geliştirme yapamıyorum...ailemle ilgilenmem gerekiyor...

Windows 8.1 de deneyebilirseniz sevinirim. Programlama yaptığım bilgisayar hala Xp...

15. ilkbaharsu

ilkbaharsu Aktif Üye

Bizimki pilot okuldu ve önceki sürüm bir türlü çalışmadı. Haftaya salı günü test edip sonucu size yazarım(Belirli günler gittiğim bir okul çünkü). Emeğinize sağlık.

16. emreusta

emreusta Site Gezgini

hocam win8.1 de hesap administ hesap olmasına rağmen kısıtlı hesap görüp kuruluma geçmiyor 64bit win8.1 haberiniz olsun hocam

17. emreusta

emreusta Site Gezgini

hocam win7 dede kurulmuyor yine aadmin hatası veriyor iki bilgisayarda denedim:S ??

18. must-i

must-i Site Gezgini

Hocam daha önce de bir konuda belirmiştim.
    Yeni üretilen usb bellekleri windows sabit disk olarak görmeye başladı.Bu nedenle usb anahtar çalışmıyor.Bununla ilgili çalışman var mı?

19. muharremyildiz

Hocam önceden yönetici bir hesapta da kurulabiliyordu. Artık yükleme yaptığınız hesap adının "Administrator" olması gerekiyor... Hesap yönetici olabilir; fakat adının da Administrator olması gerekiyor.. Bazı akıllı tahtalarda kullanıcı haklarıyla ilgili sorun oluyordu.. ben de if (kullanici_yoneticimi) and (kullaniciadi='Administrator') then kurulum_yap; dedim... Her bilgisayarda olan bir hesap...

Administrator hesabı pasif durumdaysa:
    Bilgisayarım sağ tuş-> Yönet -> Kullanıcı Hesapları -> Administrator hesabı üzerinde sağ tuş->Özellikler-> Hesabı aktif hale getirin. Windows 8 de Başlat menüsünde hesap isminin üzerine tıklayın. Administrator hesabını seçin...

20. muharremyildiz

Hocam bizde onlardan var ve görüyor... Sandisk var... Belirli modeller farklı olabilir belki.... Marka - Model yazabilir misiniz?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal