Asus K52JR240DV - fikrinizi öğrenebilir miyim???

Kodla Büyü

faolin

Aktif Üye
Arkadaşlar... Asus k52jr240dv model laptop özellikler ve fiyat açısından değerlendirebilir misiniz?? Bu hafta sonu almayı düşünüyorum...

Fiyat: 1890TL (11 ay taksit)

Karakteristik ASUS K52JR240DV I5-430 4GB 500GB ATİ5740 W7HP
CPU Cinsi - Hızı Intel Core i5 - 430M - 2.4 Ghz
Ekran Boyu Boyut : 15.6" - Çözünürlük : 1366x768 piksel
Ekran Tipi HD COLOR SHINE (LED)
Ekran Kartı ATI HD 5470 - (Paylaşımsız : 1 GB) DDR3
Bellek 4 GB
Bellek Tipi DDR3
Sabit Disk 500 GB - 5400 rpm
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Faks - Modem YOK
Ses Dahili Stereo Ses
Network Kablolu : 10/100 Mbps Ethernet
Kablosuz : 802.11 a/b/g/n Bluetooth : VAR
Port 4xUSB 2.0 , VGA , Kulaklık Çıkışı , Mikrofon Girişi
pil Ömrü 3 saat pil ömrü (Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır)
Ağırlık 2.6 kg
İşletim Sistemi Microsoft® Windows® 7 Premium
Ek Özellikler Dahili Web Kamera : VAR
Kart Okuyucu : 5'i 1 arada (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)
Parmak İzi Okuyucu : YOK
Boyut : 38 x 25.5 x 3.45~3.57 cm (W x D x H)
Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
Diğer : -

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Buradaki yorumları görmüştüm hocam teşekkür ederim yine de... Ama bir de bilgisayarbilisim' e sorayım dedim... Gerçi sorumu duyan olmadı pek ama :)

oyunlara merakın yoksa öğretmenim ekran çözünürlüğü yeter.
Ancak varsa ...
Asus ise korkma devam

Asus ismine güveniyorum... Kötü bir şey duymadım şimdilik... Aldığım laptop da uzun ömürlü olsun istiyorum... Bu yüzden özellikleri iyi gibi geldi bana...

Gördüğüm tek yetersizlik bir asus kullanıcısı olarak dvd writer yazım hızı beklediğimden düşük ancak diğer laptoplarda da durum aynı beklenilen performansı alamıyorsunuz.

Bende böyle bişey düşünüyodum ama fiyatlar yüksekti. Tek eksiği e-sata girişi oda önemli değil..

Asus her zaman diğerlerine göre biraz daha pahalı diye biliyorum... Özellikleri görünce uygun diye düşündüm ama fiyat konusunda emin değilim... O yüzden burada sizlerden fikir almak istemiştim... Bu fiyata bu özellikler uygun mudur diye???

faolin' Alıntı:
Asus her zaman diğerlerine göre biraz daha pahalı diye biliyorum... Özellikleri görünce uygun diye düşündüm ama fiyat konusunda emin değilim... O yüzden burada sizlerden fikir almak istemiştim... Bu fiyata bu özellikler uygun mudur diye???
hocam bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorum hatta bugün ayarın siparişini verecektim ama bakıyorum sizin gösterdiğiniz fiyat daha uygun teşekkürler. konuyu açan arkadaşımda zaten fikrimi anlamıstır bana da bu pc yi hasari hocam tavsiye etti kendisine burdan tekrardan teşekkür ediyorum.
tabi daha iyi önerilere her zaman acığız :D

bu bilgisayarın sadece işlemcisi farklı olanını kullanıyorum(Asus) bu satırları da onunla yazıyorum :D Kesinlikle ısınma olmuyo görüntü gayet iyi tavsiye ederim

jahr' Alıntı:
faolin' Alıntı:
hocam bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorum hatta bugün ayarın siparişini verecektim ama bakıyorum sizin gösterdiğiniz fiyat daha uygun teşekkürler. konuyu açan arkadaşımda zaten fikrimi anlamıstır bana da bu pc yi hasari hocam tavsiye etti kendisine burdan tekrardan teşekkür ediyorum.
tabi daha iyi önerilere her zaman acığız :D

Teşekkür ederim hocam... Açıkcası çok uzun süre araştırmadım... Kardeşime alacağız bu haftasonu... Ama kendime de alsam bunu alırdım... Laptop deyince aklıma ilk Asus gelir hep... Fiyat açısından internette bir çok adrese baktım... Daha uygun görünenler genelde taksit olayı olunca artış gösterip zirveye oturuveriyor... İnternette özelliklerine baktıktan sonra bir gerçeğini inceleyeyim dedim ve bir mağazada bu fiyata buldum... Yarın(cuma) siparişini vericez ve cumartesi de alıcaz... İnternette gördüğüm bir çok uygun fiyata rağmen "Her siteden alışveriş yapılmaz" düşüncesi ile vazgeçtim...

Umarım doğrusunu yapıyorumdur... Bazen elektronik aletlerin ve beyaz eşyaların şans işi olduğunu düşünürüz çoğumuz... Şansım yaver gider inşallah... Kardeş dırdırı çekilmez oluyor bazen :)

Teşekkür ederim hocam... Açıkcası çok uzun süre araştırmadım... Kardeşime alacağız bu haftasonu... Ama kendime de alsam bunu alırdım... Laptop deyince aklıma ilk Asus gelir hep... Fiyat açısından internette bir çok adrese baktım... Daha uygun görünenler genelde taksit olayı olunca artış gösterip zirveye oturuveriyor... İnternette özelliklerine baktıktan sonra bir gerçeğini inceleyeyim dedim ve bir mağazada bu fiyata buldum... Yarın(cuma) siparişini vericez ve cumartesi de alıcaz... İnternette gördüğüm bir çok uygun fiyata rağmen "Her siteden alışveriş yapılmaz" düşüncesi ile vazgeçtim...

Umarım doğrusunu yapıyorumdur... Bazen elektronik aletlerin ve beyaz eşyaların şans işi olduğunu düşünürüz çoğumuz... Şansım yaver gider inşallah... Kardeş dırdırı çekilmez oluyor bazen :)

şimdiden hayırlı olsun hocam insallah şansınız yaver gider:) alacagınız fiyat ne kadar? pcdepo da fiyat uygundu sanırım galiba ben ordan olacam

Ürünne sahip çıkmayan bir firma varsa oda ASUS tur....bence kesinlikle alma derim...F serisindeki kasa çatlama sorununu duymuşsunuzdur herhalde.. nerdeyse çatlak oluştu ama firma üretici hatası diye başından sağdı müşterilerini....kutsal google "asus çatlama" yazıp aratınca işin vahim boyutunu görürsünüz zaten...yada www.sikayetvar.com .... bana sorarsanız asus tan uzak durun.....

eşim ve ben asus kullanıyoruz. Şimdiye kadar gördüğüm bütün asuslarda kasa çatlama problemi var nerdeyse...

Teşekkür ederim hocam... Bu kasa çatlama olayını bi araştırıcam... Model belirlenmişken değiştirmek istemiyorum... Burda da çanta ve fare hediyesi var.... İstanbul a gelmek aynı yere gelir hocam... Hediye olarak alcaklarımın parası yol parası :D

Arkadaşlar bu çatlama sorunu sadece F3 serisinde mi var??? Bir nette okuduğum bir kaç yorumda, bunun taşımaktan kaynaklandığını, düz zeminde kullanıldığında sorun çıkmadığını belirtilmiş... Bilgisi olan paylaşabilir mi???

faolin' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam... Bu kasa çatlama olayını bi araştırıcam... Model belirlenmişken değiştirmek istemiyorum... Burda da çanta ve fare hediyesi var.... İstanbul a gelmek aynı yere gelir hocam... Hediye olarak alcaklarımın parası yol parası :D
hocam nerde ne kadara bu pc hani hediyeleri var internette hiç hediye yok :(

Asus güvencesi sonuçta!!! ben 2006 yılında daha piyasada yeni yeni gözükürken laptoplar 230 lira civarı verip aldım. hala da canavar gibi çalışıyor. kesinlikle asus kalitesinden şaşmayın derim... pahalı olabilir ama sağlam konfigurasyon sonuçta...

yada Asusalın servise gönderme neymiş prosedürler nasıl yapılırmış baya öğrenirsiniz size hayat tecrübesi katmış olur...herkesin hayatta farklı alanlarda bir kere hata yapma lüksü vardır önemli olan ikinciyi yapmamak....

Evet güzel seçenekmiş ama World kartımız yok :) Nette iyi fiyatlar buldum bir çok defa ama taksitlendirme seçenekleri işin içine girince aynı yere geldi...
Bu arada laptopu aldık... Bahsettiğim şekilde ve fiyata... Fikirleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar... Umarım bizi pişman etmez bilgisayarımız da Asus da :D

Geri