Astsubaylara Müjde, Öğretmene Bekle!

Kodla Büyü

babadogan

Aktif Üye
Astsubaylara Müjde, Öğretmene Bekle!
Bakanlığın, ücretli öğretmen çalıştırdığı, eş durumu vb. özür grubu atamaları zamanında gerçekleştirmediği, yeterli sayıda öğretmen atamadığı sürece huzursuz öğretmenlerle başarılı öğrenci yetiştirme çabası sonuçsuz kalacaktır.
08 Mayıs 2012 Salı 13:24

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik astsubaylarla ilgili müjde verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’de ise hâlâ ses yok. Bir kaç haftadır sorunlarıyla gündeme taşınan astsubayların sorunlarının bazıları çözülecek gibi görülüyor. Fakat yıllardır atama diye çırpınan, intihara kadar giden öğretmenleri duyan yok.

Faruk Çelik, “Astsubayların 1.derece 4. kademeye kadar yükselebilmesi için Başbakan talimat verdi.” dedi.

Astsubayların birden fazla talebi olmasına rağmen bu açıklamayla temel taleplerden biri için düğmeye basıldığının işareti verilmiş oldu.

Önümüzdeki günlerde astsubaylara fazlasıyla hak ettikleri diğer kazanımların da müjdelerinin verilmesini umuyoruz.

ÖĞRETMENLER GÖRÜNMEZ Mİ OLDU?
Yüzlerce eyleme, sosyal medyadaki faaliyetlere, basına konu olmalarına, yüzbinlerle ifade edilmelerine rağmen atama bekleyen öğretmenler maalesef bir tek bakanlığın gözüne görünemiyorlar.

Atanamadığı için intihar eden öğretmenlerin haberleri ise bakanlığa kadar ulaşamıyor ya da bu intiharlar yetkililerin gözünde 3. sayfa haberi olmaktan öte bir anlam ifade etmiyor.

BAKANLIK KARAR VEREMİYOR
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer sürekli değişik ifade edilen öğretmen açığını 111 bin 529 olarak belirtti. Dinçer açıklamasında en fazla açığın, “Rehber Öğretmenlik”, “Okul Öncesi Öğretmenlik” ve “Beden Eğitimi” alanlarında bulunduğunu söyledi.

Bir yandan 111 bin 529 öğretmen açığım var diyen bakanlığın, bu açığı öğretmen atamadan ücretli öğretmen çalıştırma yoluyla kapatmaya çalıştığı bilinen bir gerçek.

Halen Milli eğitim Bakanlığı bünyesinde 50 bin 150 ücretli öğretmen çalıştırıldığı belirtilmekte.

PERSONEL BAKANLIĞINDAN MEMNUN DEĞİL
Eylemlerde de sık sık dile getirildiği gibi, öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan memnun değil. Sürekli olarak başka bakanlıklarla karşılaştırılan MEB, maalesef personeli için mücadele edilmesi gereken bir kurum haline gelmiş durumda.

Bakanlık en kısa sürede personeliyle barışmalı, personeli çalıştırmak için sopa göstermek yerine, mutlu, verimli personel yaratma çabasına girmelidir.

Bakanlığın, ücretli öğretmen çalıştırdığı, eş durumu vb. özür grubu atamaları zamanında gerçekleştirmediği, yeterli sayıda öğretmen atamadığı sürece huzursuz öğretmenlerle başarılı öğrenci yetiştirme çabası sonuçsuz kalacaktır.

Devamını Oku: http://www.personelmeb.net/ozluk-haklar ... z1uRWg9JH6

120 bin astsubay istediğini söke söke alıyor, ama 600 küsür bin öğretmen yumruğunu masaya vuramıyor. neden? çünkü adamlar tek çatı altında toplanabilmiş, bi açıklama yayınladılar, yer yerinden oynadı.. bizdeki gibi 50 küsür tane envai çeşit sendikaları yok adamların!!!

Geri