astra classic III ?

• Konbuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi
Kodla Büyü
hocam bütçe 33.000 tl kadarsa tabiki iyi araç alınabilir yeni clio da donanım olarak zengin düşünülebilinir
ama 38.000 tl çıkarım dersen seçenekler artar reno flunce, megan3 yeni astra düşünelbilinir.

geçen hafta astra classic 3 ( hb , 1.6 yarı otomatik vites) aldım, 36000 tl. park sensörü ve karter koruma hediye ettiler. bu fiyata alınabilecek en iyi araba bence. B segmenti fiyatına C segmenti araba.
yeni astra baz modeli 38750 tl. bu kadar parayı renaulta vermeyin bence...

bende deli gibi bu araçtan almak istiyorum ama şu bir gerçekki
bu araçlara tüp uyumu yakalamak cok zor.
40 50 bin km de masraf acıyor
bu benim yorumum değil opelde çalışan formanin ve servis müdürünün beyanıdır.

opel araçlarda en uyumlu tüp 2008 öncesi motorlarmış.

benzinle binecekseniz cok güzeldir.
alana hayırlı olsun

ozcanikli' Alıntı:

alana hayırlı olsun

sn hocam tam tersi özellikle 2004-2007 arası twinport diye geçenlerden tüpte sorun yaşamayanlar neredeyse yok gibi en sorunsuzları 2004 e kadar kullanılan 1.6 16v ecotech ama 2007 den beri kullanılan 115lik motorda sorun yok lpg de

Evet hocam haklı. 2005 twinport kullanıcısıyım Brc marka tüp takılı. İlk başlarda sıkıntı yoktu ama daha sora arıza lambası yaktı kronik olarak. Opellerin genelinde bu arızaya rastlandığı söyleniyor Sorun bilinemiyor bilen varsa sevinirim :D

erhnhtms' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

alana hayırlı olsun

sn hocam tam tersi özellikle 2004-2007 arası twinport diye geçenlerden tüpte sorun yaşamayanlar neredeyse yok gibi en sorunsuzları 2004 e kadar kullanılan 1.6 16v ecotech ama 2007 den beri kullanılan 115lik motorda sorun yok lpg de
2012 model astra clasic 3'lerde lpg uyumunda sıkıntı olur diyorlar? A16XER motor. sorun olur mu sizce?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

alana hayırlı olsun

2012 model astra clasic 3'lerde lpg uyumunda sıkıntı olur diyorlar? A16XER motor. sorun olur mu sizce?

öyle olsaydı yetkili servisler garantiyi bozmadan takmazlardı arkadaşlarım aldı bu ay içinde 0 km classiz sedan garantili olarak yetkili servis montaj yaptı

erhnhtms' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

alana hayırlı olsun

öyle olsaydı yetkili servisler garantiyi bozmadan takmazlardı arkadaşlarım aldı bu ay içinde 0 km classiz sedan garantili olarak yetkili servis montaj yaptı
opel bayinin garantili lpg taktığını ilk defa duydum. benim karşılaştıklarım takmıyor... hatta satış şefi önermiyoruz demişti.

ilkayla' Alıntı:
Evet hocam haklı. 2005 twinport kullanıcısıyım Brc marka tüp takılı. İlk başlarda sıkıntı yoktu ama daha sora arıza lambası yaktı kronik olarak. Opellerin genelinde bu arızaya rastlandığı söyleniyor Sorun bilinemiyor bilen varsa sevinirim :D

aynı model twinport arkadaşımda var denemediği kalmadı en son yarım rektefiye oldu motor harcayacağın 2-3 milyarı yapabiliyorsan aracını satıp üstüne koy aracının 2007 ve sonrası 115lik almaya çalış hocam

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

alana hayırlı olsun

opel bayinin garantili lpg taktığını ilk defa duydum. benim karşılaştıklarım takmıyor... hatta satış şefi önermiyoruz demişti.

motorun sağlıklı rodajını yapabilmesi için ilk 6 ay/ 5000 km önermiyorlar ben mardindeyim arkadşım aldı önce sorun değil benzinle binerim dedi sonra baş edemedi mardin opel yetkili servisinde montaj yaptırdı

hocam içerdeki satıcı garanti veriyor
servis elemanı sorunları sıkıntıları anlatıyor
artık tüp firmaları opel için garantiyi kaldırdılar.

yeni astra alıpta tüp taktırana geçmiş olsun
sibopları artık magnezyum üretildiği için yüksek ısıdan 10 bin km ye kalmadan eriyip motorunda büyük sorunlar cıkartıyor.
isterseniz 1.4 isterseniz 1.6 alın ne alırsanız alın sorunları büyük
bende almayı cok düşündüm ama tüpsiz binemeyeceğim için almadım.

tüp opel için kesin ve kesin büyük dert acacaktır.yeni kasa ve 2008 sonrası için

erhnhtms' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:

aynı model twinport arkadaşımda var denemediği kalmadı en son yarım rektefiye oldu motor harcayacağın 2-3 milyarı yapabiliyorsan aracını satıp üstüne koy aracının 2007 ve sonrası 115lik almaya çalış hocam

Hocam bendeki problem araca bir sorun olarak dönmüyor. Fakir karışım olarak algılıyor gaz basıncını ve arıza lambasını yakıyor.

ozcanikli' Alıntı:
hocam içerdeki satıcı garanti veriyor
servis elemanı sorunları sıkıntıları anlatıyor
artık tüp firmaları opel için garantiyi kaldırdılar.

yeni astra alıpta tüp taktırana geçmiş olsun
sibopları artık magnezyum üretildiği için yüksek ısıdan 10 bin km ye kalmadan eriyip motorunda büyük sorunlar cıkartıyor.
isterseniz 1.4 isterseniz 1.6 alın ne alırsanız alın sorunları büyük
bende almayı cok düşündüm ama tüpsiz binemeyeceğim için almadım.

tüp opel için kesin ve kesin büyük dert acacaktır.yeni kasa ve 2008 sonrası için

dediğiniz sorun 1.6 turbo insignia ve astralarda var evet ama bir arkadaşımda 2009 satra var 115lik şu an 100bin kmde ve yaklaşık 50bindir lpg kullanıyor sıkıntı yok

ilkayla' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:

Hocam bendeki problem araca bir sorun olarak dönmüyor. Fakir karışım olarak algılıyor gaz basıncını ve arıza lambasını yakıyor.

ne diyim inşallah bu kadarıyla kalır :)

Aman hocam daha ağır bakımlarını yeni yaptırdım. Bizim arabanın kulağına gitmesin Maşallah parçaları ateş pahası :)

2013 astra sedan a cok heveslendim. dizel için param yetişmedi benzinlisinide ben istemedim
tüpün takılmaması büyük bir dezavantaj. son kasalar için

arkadaşlar 2011 dizel 35000km de astra 111.yıl sizce ne eder
sahibi 37500 istiyor ama

siz olsanız zarar etmemek için kaça alırdınız?

öncelikler yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
öğretmen maaşıyla 1.6 motora benzin dayandıramayız (ki 15 ayda 41000 km yapmış biri olarak :) ) alırsam 5000 km binip sonra tüp taktırırım diye düşünüyorum ama kararsızım arkadaşlar cuma günü samsun bayisine bi gidip görüşücem bakalım

ilkayla' Alıntı:

arkadaşımda da aynı sorun vardı, belli bir süre sonra araçtan garip sesler gelmeye başladı.

Aracın yakıtı alan küçük bir filtresi varmış, bu filtreyi çıkarınca araçta sıkıntı kalmadı dedi. Filterinin olmayışı etkilemiyormuş aracı...

opeli bilmemde genel olarak arıza lambası yanma sebebi zengin/fakir karışımdır kesin nedenini bi obd cihazına bakarak bulabilirsiniz subap erime arızasının nedenide genellikle zengin/fakir karışım çözümüde doğru ayar
maalesef memlekette iş bilmeyen usta görünümlü vatandaş cok olunca arabaların coğu yanlış ayarla çalışıyor oda zamanla subap erimesine neden oluyor

sibopların magnezyum olmasından kaynaklı arıza olduğukesinleşti hocam
siz ya takip etmiyorsunuz yada başka bir neden olsa gerek

magnezyum siboplar celiğe göre dayanıksız ve kısa zamanda arıza veriyor
yüksek ısıda eriyip gidiyor.

ozcanikli' Alıntı:
sibopların magnezyum olmasından kaynaklı arıza olduğukesinleşti hocam
siz ya takip etmiyorsunuz yada başka bir neden olsa gerek

magnezyum siboplar celiğe göre dayanıksız ve kısa zamanda arıza veriyor
yüksek ısıda eriyip gidiyor.
bu yorumu birçok kişiden duydum... mantıklı geliyor... ama 10.000 km. gibi kısa bir mesafede bu hatayı vermesi şüpheli. 50.000 km'yi bile bulmamış. ayrıca çelik olanlarıyla değiştirilse sorun çözülür sanırım.

Geri