Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ASP OKUL SİTESİ ŞABLONU Sadece anket değil

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında rapid tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

?

Asp biliyor musunuz?

1. bilmiyorum

oy sayısı 12
    57,1%
  2. biliyorum

oy sayısı 9
    42,9%
  1. rapid

rapid Üye

2 tane okul sitesi şablonu verilmiş foruma hostu bulduk domainde var asp hazır portalı da indirdik. bu hazır portal nasıl yayınlanıyor BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNDEN BUNU BİLEN VAR MI?

2. rapid

rapid Üye

arkadaşlar yukarıda soru sordum bilen yok herhalde

3. serhatdemir

serhatdemir Seçkin Üye Seçkin Üye

valla asp bilmiyorum şahsen hocam.

4. semantic

semantic Seçkin Üye Seçkin Üye

Öncelikle scriptleri localhostta çalıştır. Bunun için bilgisayarına ISS kurmalısın.Gerekli değişiklilleri (logo, resim, içerik) yaptıktan sonra, hostuna upload edeceksin o kadar. Ama veri tabanı yolu ve yönetici şifresi gibi bilgileri değiştirmekte fayda var, eğer hostunda özel veritabanı klasörü varsa (private gibi) veritabanını orada tutmakda fayda var, veritabanına gerekli izinleri verdikten sonra web sitesi çalışmaya başlayacaktır.
    Asp bilmiyorsan scriptteki kod kısımlarına dokunmadan dreamweaver gibi bir editörle rahatça düzenleme yaparsın.Zaten bir çok bilgi vertabanında saklanmaktadır. Sen önce localde çalıştırmayı dene...

5. unforgiven55

unforgiven55 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşım ilk önce ftp kullanıcı adı şifresi ve adresini cuteftp yada smart ftp gibi programları kurarrak bunların ilgili yerlerine yaz..daha sonra hazır portalı zipten çıkar ve bu dosyaları upload et ..yalnız birkaç sorun çıkabilir hostun asp ve sql destekliyormu? daha sonrada veritabanı yollarını ayarlaman lazım genlde hazır portlarda değişiklik yapılacak sayfalar yazılır o sayfaları değiştir...

6. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

Semantic hocama katiliyorum öncelikle localhostta çalıştır (ki önce iis kurmalısın) scriptleri duzenle, ve guvenligin icin veritabani isimlerini, pathlerini degistirmen iyi olacaktir. Localde duzgun bir sekilde calistirdaktan sonra ftp ile hostuna at, tabe bunun için hostunun asp destekliyor ve senin de asp bilginin olması gerekiyor. Kolay gelsin...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal