ASP.NET sayfa yönlendirme sorunu

Kodla Büyü

offchu

Üye
Merhaba arkadaşlar ,

Bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var , bir web site projem bulunmakta asp.net ile hazırlandı. URL routing işlemleri yapılmadan puplish ettim , sorum şu olacak ,

Projeye bağlı bir alt sayfaya girdiğimde örnek olarak adres satırımda aşağıdaki gibi bir URL ile karşılaşıyorum, bu URl yi kopyalayıp daha sonra tarayıcımda yeni bir sayfa açıp direkt URL yi yapıştırdığımda sayfaya erişemiyorum .Sebebi nedir ?

Bunun için URL routing mi yapmam gerekiyor ?

http://www.websitem.com/detay.aspx?detayID=2047

biraz daha detay verebilirmisin proje hakkında yada sıkıntılı olan sayfadaki kodlarıda eklersen sorunun daha çabuk çözülebilir

biraz daha detay verebilirmisin proje hakkında yada sıkıntılı olan sayfadaki kodlarıda eklersen sorunun daha çabuk çözülebilir

Cevabınız için çok teşekkür ederim, sorunumu daha detaylı olarak açıklamaya çalışayım ,

Site yapısı örnek olarak şu şekilde ,

default.aspx
iletisim.aspx
hakkimizda.aspx
urundetay.aspx

web sitemin adres çubuğuna

www.websitem.com/default.aspx (datalist ile ürünler listeli)
www.websitem.com/iletisim.aspx
www.websitem.com/hakkimizda.aspx

yazdığımda yönlendirmeler var,

urundetay.aspx sayfasında artık ürünlerimi gösteriyorum ve veri tabanından gelen ilanID ye göre bilgiler çekiliyor .

web sitemin üzerinden default.aspx sayfamda Datalist te yer alan bir ürüne tıkladığımda adresleme şu şekilde oluyor ,

http://www.websitem.com/urundetay.aspx?urunID=3083

ürünümün detaylarını sayfamda görebiliyorum ,

Bu linki örnek olarak direkt tarayıcıya kopyaladığımda veya linki paylaşmak istediğimde link direkt çalışmıyor.

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.

urundetay.aspx.cs dosyandaki kodların ekran görüntüsünü ve direk linki tarayıcıya yapıştırınca çıkan hatayı da gönderebilirmisin

kopyala yapıştırın çalışması için querystring ile veritabanından çekmen lazım verileri.

Arkadaşın dediği gibi Querystring kullanıp verileri çekip ekrana aktarman kalmış. Bu kısımda bir hatan var sanırım. Tam hata kodunu eklersen yada google da arat çözüm bulursun.

urundetay.aspx.cs dosyandaki kodların ekran görüntüsünü ve direk linki tarayıcıya yapıştırınca çıkan hatayı da gönderebilirmisin

Direkt linki tarayıcıya yapıştırınca hiç bir tepki olmuyor hata kodu da vermiyor , Web sayfası normal olarak çalışıyor, veri tabanından da bilgileri çekiyor sadece kopyala yapıştır özelliği çalışmıyor, linki paylaştırmak istediğimde ilgili ürünün sayfasına ulaşamıyorum.

Local de mesela http://localhost:1997/urundetay.aspx?urunID=3083

kopyala yapıştır çalışıyor , sunucu da çalışmıyor, arkadaşlar veri tabanından veri çekmem de sorun yok tüm verilerimi başarılı olarak çekiyorum zaten yönlendirmede hat var

urundetay.aspx?............... soru işareti olan hiç bir web sayfama kopyala yapştır özelliği sunucuda çalışmıyor.

kod sayfasını ekler misin hocam verileri nasıl çekiyorsun görelim

Örnek olarak bir sorgu şu şekilde hocam ,

PHP:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Data;
using System.Data.SqlClient;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;

namespace siteurun
{
    public partial class urundetay : System.Web.UI.Page
    {
        esqlbaglantisi baglan = new esqlbaglantisi();

string urunID = "";

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
        {
            urunID = Request.QueryString["urunID"];

//Slider Sorgusu

SqlCommand cmds = new SqlCommand("Select * from Resim where urunID='" + urunID + "'", baglan.baglan());
            SqlDataReader drs = cmds.ExecuteReader();

dl_slider.DataSource = drs;
            dl_slider.DataBind();

//Ürün Başlık

SqlCommand cmdbaslik = new SqlCommand("SELECT * from Urun where urunID='" + urunID + "'", baglan.baglan());
            SqlDataReader drbaslik = cmdbaslik.ExecuteReader();

dl_baslik.DataSource = drbaslik;
            dl_baslik.DataBind();

datalistle yapıyorsanız sayfanın design bölümündeki datalist ayarlarından yapılıyor olması lazım querystring ayarları akşam bilgisayar başına geçtiğimde yardımcı olayım

Geri