ASP ie8 de div kayması!!

Kodla Büyü

klebe

Site Gezgini
herkese iyi geceler arkadaşlar.

artisster programını duymuşsunuzdur. bu programla bir şablon yapıp asp ile kodlamak istedim. HTML olarak bütün tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor. ne zaman ki ASP kodu gömdüğümde İE8 sapıtıyor resmen.

bu ASP ile İE8 deki görüntü:
http://imageshack.us/photo/my-images/585/adszd1.jpg/

Bu ASP kodlarını kaldırdığım zamanki görüntü:
http://imageshack.us/photo/my-images/708/adszd2.jpg/

bir fikri olan arkadaş varsa lütfen yardım edin kafayı sıyırmak üzereyim..

(her iki görüntüde default.asp deki durum. ASP kodu eklediğimde hemen divler kaymaya başlıyor.)

Ekli dosyalar

• adsızd1.JPG
    adsızd1.JPG
    62.4 KB · Görüntüleme: 601
  • adsızd2.JPG
    adsızd2.JPG
    120 KB · Görüntüleme: 601
Hocam asp ile yazdığın kodlarda ekrana yazdırma komutunu kullanmışsın galiba.. o kodların arasında ya table yada div kullanmışın tahminimce.. onları bir kontrol et onlardan kaynaklanıyordur.. ya o asp kodların arasına hangi html kodlarını yazdın veya yazdınmı onları buraya bi yazarmısın?

hocam ekrana yazdırma komutu kullanmadım. sorun sadece İE8 de. diğer tarayıcılarda sorun yok. ne zamanki ASP kodlarına başlıyorum o zaman sadece İE8 de sıkıntı oluyor.

hocam bütün kodlar aşağıda.

Ekli dosyalar

• index.rar
    3.1 KB · Görüntüleme: 26
hocam solmenu.asp kayanyazı.asp dosyalarını include ediyorsun değilmi?? onların içersindeki html kodları bozuyor büyük bir ihtimal.. onları iyi bi incele

hocam include olayını ortandan kaldırıp bütün yükü anasayfaya verdim. tek tek kodları yerleştirip nerde hata yaptığıma bakıyorum. şimdilik sorun yok gibi gözüküyor bakalım. bu arada ilgin için teşekkürler.

Rica ederim hocam.. bak sana bir tavsiye vereyim.. sayfanda include olabilir gayet normaldir. şimdi sen o include ettiğin dosyayı açıp html kodlarını incelerken zorlanırsın. yani mesela solmenu.asp ve kayanyazi.asp yi ayrı ayrı açıp incelediğinde hatayı bulmak zor olur. ama eğer şöyle yaparsan.. index.asp yi çalıştırıp sayfa kaynağını incelersen html kodlarının hepsini bir arada görürsün ( yani include ettiğin tüm dosyalardaki htmler dahil.) ve oradan hatayı görme imkanın artar..

Kolay Gelsin...

Geri